گیتی معینی: گاهی نصف دستمزدم را هم نمی دهند

به گزارش شهر وبلاگ، گیتی معینی بازیگر فیلم سینمایی ابلق گفت: با کمال تاسف باید بگویم در بعضی آثار بخشی از دستمزد پایینی را هم که پیشنهاد می نمایند گاهی به من نمی دهند، من زن سرپرست خانوار هستم و در شرایط سخت کار می کنم و این بی انصافی ها برای من آزاردهنده است.

گیتی معینی: گاهی نصف دستمزدم را هم نمی دهند

گیتی معینی درباره آخرین فعالیت های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر بیشتر پروژه ها به علت اپیدمی کرونا تعطیل شده است. آخرین پروژه ایی که من در آن حضور داشتم سریال کمدی باخانمان به کارگردانی برزو نیک نژاد بود که در ماه مبارک رمضان پخش شد و بعلاوه فیلم سینمایی ابلق به کارگردانی نرگس آبیار که هر دو مربوط به سال گذشته هستند و بعد ازآن فعالیتی نداشتم، امید دارم با بهبود شرایط دوباره سر کار جدیدی حاضر شوم.

بازیگر فیلم سینمایی ابلق در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در پشت صحنه آثار سینمایی و تلویزیونی شرح داد: به طور کامل در زمان ساخت سریال باخانمان که بودم رعایت موارد بهداشتی از طرف همه عوامل و بازیگران رعایت می شد. عوامل پشت دوربین که همگی ماسک زده بودند و ما هم با اینکه جلوی دوربین نباید ماسک می زدیم هم رعایت می کردیم. در هر پروژه ای امکانات بهداشتی مهیا بود اما در فیلم ابلق به کارگردانی نرگس آبیار این امکانات بیشتر بود.

وی به همین دلیل ابراز کرد: با اینکه در هوایی گرم همراه با شیوع کرونا و گریمی سنگین در ابلق حضور داشتم اما با عشق و علاقه کارکردم و در همه موارد از رعایت پروتکل های بهداشتی در سر صحنه فیلم نرگس آبیار خیالم راحت بود. آمبولانس، دکتر، ضد عفونی کردن مداوم و ... انجام می شد و در کل تجربه دلنشینی برای من بود.

این بازیگر پیشکسوت با اشاره به شرایط دستمزد بازیگران پیشکسوت شرحی داد: متاسفانه شرایط دستمزدها برای من و افرادی که سن بالایی دارند بسیار پایین است و اصلا از آن راضی نیستم. با کمال تاسف باید بگویم بخشی از این دستمزد پایین را هم گاهی به ما نمی دهند، من زن سرپرست خانوار هستم و در شرایط سخت هم کار می کنم اما این بی انصافی ها برای من آزاردهنده است و امیدوارم شرایط عوض گردد.

بازیگر سریال تلویزیونی باخانمان به همین دلیل ابراز کرد: برخی جوانانی که در دهه 80 و با روابط و پول وارد عرصه بازیگری شده اند از پس خودشان بر می آیند و شرایط آن ها با ما خیلی فرق دارد. از نزدیک دیده ام که بازیگران جوانی اگر دستمزد خود را نگیرند در ابتدا و یا نیمه فیلم برداری کار را رها می نمایند و به هیچ اسم بر نمی گردند تا اینکه دستمزد خود را بگیرند. این بازیگران در ابتدا بخش اعظمی از دستمزد خود را می گیرند، اما وقتی ما درخواست دستمزد می کنیم صحبت از کمبود بودجه و امکانات می نمایند. ما برای فیلم و کارگردان ارزش و حرمت قائل هستیم و کلا مسئله را رفاقتی می بینیم که باید همه عوامل در خدمت فیلم باشند و همین ارزش قائل شدن برای کار دردسرساز شده است و حق و حقوق ما پایمال شده است. نسل من سال ها است در این عرصه فعالیت دارند و با شرافت و صداقت با همه برخورد نموده اند، اما گاهی برخی افراد از صداقت ما سوءاستفاده می نمایند.

گیتی معینی در پایان اعلام نمود: بخش زیادی از بازیگران و عوامل فیلم ها طبق روابط شخصی و خانوادگی انتخاب می شوند و برای امثال من نقش های کمی وجود دارد. بیشتر تیتراژ فیلم ها را دقت بکنید می بینید بسیاری از اسامی نشان از روابط خانوادگی می دهند. امیدوارم با بهتر شدن شرایط محیط کاری برای نسل من مساعد گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1489

به "گیتی معینی: گاهی نصف دستمزدم را هم نمی دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیتی معینی: گاهی نصف دستمزدم را هم نمی دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید