آقای حکایتی بعد از سی سال دوباره زیر گنبد کبود را می سازد

به گزارش شهر وبلاگ، تهران (پانا) - بهرام شاه محمدلو مجری و تهیه کننده مجموعه نمایشی زیر گنبد کبود در برنامه بسته پیشنهادی از ساخت مجدد این مجموعه پس از سال ها و با تغییراتی نسبت به شرایط روز اطلاع داد.

آقای حکایتی بعد از سی سال دوباره زیر گنبد کبود را می سازد

به گزارش روابط عمومی برنامه بسته پیشنهادی، بهرام شاه محمدلو مجری و سازنده مجموعه زیر گنبد کبود شب گذشته سوم دی ماه در برنامه بسته پیشنهادی حاضر شد و در تبادل نظر با مژده لواسانی مجری برنامه درباره قصه گویی و دغدغه اش درباره قصه ها بیان نمود: قصه گویی و قصه خوانی خیلی مرا جذب کرد و دوست داشتم در این حیطه فعالیت کنم.

شاه محمدلو در ادامه از اسدالله اعلایی مدیر گروه کودک و نوجوان وقت شبکه یک یاد کرد و درباره چگونگی شکل گیری زیر گنبد کبود شرح داد: آقای اعلایی یک روز به من گفت می خواهند درباره قصه گویی برنامه بسازند من هم چند ماهی فکر و آنالیز کردم کارهایی انجام شد و نتیجه داد. فکر کردیم چطور قصه بگوییم که هم فضای قصه گویی داشته باشد هم نو باشد برای طرح این برنامه از هیچ جا الگوبرداری نشد و ایرج طهماسب کارگردان سری اول بود و به اتفاق کار را جلو برداریم.

این بازیگر افزود: من تهیه نماینده مجموعه بودم و سعی کردم برترین نیروهای متخصص را به کار بگیرم و همه با عشق و علاقه انرژی گذاشتند.

تهیه نماینده زیر گنبد کبود درباره دیگر جزییات مجموعه نیز گفت: اولین فصل این مجموعه در سال 66 ساخته شد و روح افزا شاعر این ترانه بود و خواننده هم حمید غلامعلی بود ولی خیلی ها فکر می کردند خود من آن را خونده ام.

وی درباره شکل گیری شخصیت و کاراکتر آقای حکایتی مطرح کرد: کاراکتر آقای حکایتی و کسی که قصه را تعریف می نماید در طرح وجود داشت اما هنوز بازیگر تعیین نبود. دکور، صحنه، نور، لباس و… همه آماده بود و روزها سپری شد تا ما بازیگری را پیدا کنیم که این نقش را اجرا کند 10 تا 15 نفر از چهره های شاخص آمدند و تست کردند اما آنها فکر می کردند باید نقش بازی نمایند.

شاه محمدلو با اشاره به تعریف کاراکتر آقای حکایتی در فکر خود مطرح کرد: من از لحظه ای که ایده به فکرم آمد با همه شخصیت ها از جمله آقای حکایتی جلو آمدم و زندگی کردم تا اینکه یک روز یکی از بچه ها گفت خودم بایستم و تمرینی جلو برویم من هم جای آقای حکایتی ایستادم و از روی متن می خواندم از طرفی به عنوان تهیه نماینده نگران هزینه کار هم بودم بنابراین تستی کار را جلو بردیم و بعد از اینکه ضبط شد همه گفتند خیلی عالی است.

بازیگر تئاتر بهار در خاک درباره سرنوشت بازیگران زیر گنبد کبود گفت: مهرداد ابروان فوت کرد، یکی از بازیگران در کانادا استاد دانشگاه است و بعضی هم در حال فعالیت هستند.

بازیگر مختارنامه درباره صداپیشگی شخصیت مخمل در خونه مادربزرگه نیز بیان نمود: نوشته و متن طوری بود که شخصیت ها و روابط آنها قابل باور بود یک نقش از مخمل ساخته شد و به همین علت ماندگار شد وگرنه کارهای عروسکی سخت ماندگار می شوند.

وی درباره شخصیت مخمل در خونه مادربزرگه گفت: مخمل اصلا بدجنس نبود او زندگی اش را می کرد و عده ای دیگر وارد زندگی او شدند. او گربه است، دوست داشت بخوابد، لم بدهد و همه رفتارهایش طبیعی بود. ذات این کاراکتر اصلا بدجنس نبود فقط ناراحت بود که امکاناتش گرفته شده است.

شاه محمدلو در ادامه با اعلام یک خبر در پاسخ به اینکه چرا زیر گنبد کبود بعد از فصل سوم دیگر ساخته نشد؟ توضیح داد: این حساسیت را نداشتم که در اوج تمام گردد یا ادامه نداشته باشد بلکه شرایط مهیا نبود. قرار بود حتی در مقطعی به فراوری برسد ولی مشکلاتی اجازه نداد اما حالا بعد از همه این شدن ها و نشدن فکر کنم بتوانیم سری نو را کار کنیم.

بازیگر سریال خسته دلان با اشاره به اینکه در حال کار روی ادامه ساخت زیر گنبد کبود است بیان نمود: روی ادامه اش به شکل جدی فکر می کنم و تا حدی متفاوت هم می گردد البته نه خیلی اما طبیعتاً با شرایط روز تغییراتی خواهد داشت مثلا به این فکر می کنم که از بازیگران قبلی چطور استفاده گردد و امیدوارم شرایط اقتصادی خوبی هم برای تهیه اثر فراهم گردد.

شاه محمدلو در خاتمه درباره تماشای دوباره آقای حکایتی در تلویزیون گفت: نه فقط آقای حکایتی بلکه زیر گنبد کبود، قصه گویی و قصه سازی باید برای تماشای همه بچه ها ساخته گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 بهمن 1400 بروزرسانی: 25 بهمن 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1829

به "آقای حکایتی بعد از سی سال دوباره زیر گنبد کبود را می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای حکایتی بعد از سی سال دوباره زیر گنبد کبود را می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید