کرونا به گردشگری فرصت می دهد تا آسیبهای زیست محیطی را مهار کند

به گزارش شهر وبلاگ، ایسنا/ براساس آخرین اخبار واصله، کرونا به گردشگری فرصت می دهد تا آسیبهای زیست محیطی را مهار کند.

کرونا به گردشگری فرصت می دهد تا آسیبهای زیست محیطی را مهار کند

از سفر با تور زمستان 1400 پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

توقف گردشگری و مهار آسیبهای زیست محیطی آینده

دنیاگردی یکی از بزرگترین قربانیان مالی بیماری همه گیر کووید- 19 بوده است، بطوریکه این صنعت در نیمه اول سال، 440 میلیون بازدیدنماینده و 460 میلیارد دلار را از دست داده است. اما این ویروس که منجر به کشته شدن بیش از یک میلیون نفر در دنیا شده است، آگاهی از تاثیرات فراوری برق تا تاثیر سفرهای هوایی بر محیط زیست را نیز معین نموده است.

واراووت سیلپا-آرچا، وزیر منابع ملی و محیط زیست تایلند دهه هاست که میخواهد به پارکهای ملی این کشور، فرصتی ارائه کند تا خسارتهای ناشی از جریان بی خاتمه گردشگری را بازیابی نمایند و شیوع بیماری همه گیر کووید- 19 این فرصت را فراهم نموده است.

در حال حاضر، واراووت شاهد مزیت مهلت دادن به طبیعت برای پیشرفت بیشتر است. او تصویب نموده که تمام پارکهای ملی تایلند، بطور متوسط، سالانه سه ماه تعطیل باشند و این قانون از سال 2021 اجرا خواهد شد. این اقدام، حرکتی جسورانه برای پایدار کردن صنعت حیاتی گردشگری این کشور است، اما برای بسیاری از مشاغل در نقاط مختلف این کشور می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

واراووت 47 ساله گفت: باید تعادل ایجاد کنیم و از این همه گیری به عنوان یک فرصت استفاده کنیم. اگر بشر به سوءاستفاده از طبیعت ادامه دهد، طبیعت نیز انتقام خواهد گرفت و احتمالا، اکنون زمانی برای این فرصت است.

واراووت اظهار کرد: با توجه به اینکه تایلند، پذیرش گردشگران خارجی خود را به علت شیوع بیماری همه گیر ممنوع نموده است، تعداد بیشتری نهنگ قاتل و فیل دریایی در آبهای تایلند شنا می نمایند و لاکپشت های کمیاب چرمی نیز در سواحل آن تخمگذاری نموده اند.

برایان سلست، شهردار 24 ساله آلامیناس فیلیپین اظهار کرد: غواصانی که زباله ها را از پارک ملی صد جزیره جمع می کردند، در این روزها تنها چند کیلوگرم زباله در ماه جمع آوری نموده اند و این در حالی است که قبل از آن صدها کیلوگرم زباله جمع می شد.

وی همچنین در کوشش برای محدودیتهای طولانی مدت در بخش گردشگری است در حالیکه دولت محلی در امسال با از دست دادن حدود 824 هزار و 165 دلار درآمد روبروست. این شهردار در حال آنالیز تصمیم گیری محدودیت بازدیدنمایندگان از پارک و ارائه ظرفیت و استفاده از پلتفرمی است که بر تعداد گردشگران نظارت کند.

اقدامات برای کوتاه کردن فصول گردشگری، با مقاومت مشاغل مرتبط با سفر روبرو شده است چون بیشتر آنها به بهبود آمار تعداد گردشگران در زمان کاهش محدودیت های کرونایی دنیای امیدوار هستند.

مطابق شورای دنیای سفر و گردشگری، در سال گذشته سفر و گردشگری، حدود 12 درصد از فراوری ناخالص داخلی آسیای جنوب شرقی و 13 درصد اشتغال را تشکیل داده است.

براساس نتایج نظرسنجی از افراد شاغل در منطقه، بعضی عنوان کردند: ممکن است این قانوان از نظر تئوری خوب باشد، اما برای مشاغلی که اجاره پرداخت می نمایند این تعطیلی دو ماهه می تواند ویرانگر باشد.

گردشگری در سطح بالاتر یا پررونق تر، شغل و فراوری ناخالص داخلی را اندکی تقویت می نماید، اما از نظر پروازهایی که وارد می گردد، اتاقهای هتل احتیاج است که به تعداد مهمانان بستگی دارد.

سووارین مایازز، نایب رئیس شورای گردشگری تایلند گفت: دولت باید بیش از گردشگران، نگران خسارت ناشی از فعالیت های غیرقانونی باشد. شاید قایق های ماهیگیری غیرقانونی، به جای محیط زیست از بسته شدن پارک بهره مند شوند، زیرا می توانند آزادانه و بدون مشاهده دیگران فعالیت داشته باشند.

دفتر گردشگری دونسول اظهار کرد: محدودیت های کرونایی و خانه نشینی، ضربه بزرگی به صنعت گردشگری وارد نموده، اما محیط زیست را نیز قادر به استراحت و بهبودی نموده است. همچنین کاهش گردشگری، ممکن است به مقامات، فرصتی برای ارزیابی هزینه های پنهان گردشگری جمعی از جمله آلودگی، آلودگی آبهای زیرزمینی و زیرساخت ها ارائه کند.

کشورهایی که برای رونق مالی، وابسته به گردشگری هستند، تمرکز خود را در کوشش برای جبران درآمد از دست رفته به وسیله ترویج سفرهای داخلی یا استفاده از زمان از کارافتادگی برای بهتر شدن در هنگام انتظار برای بازگشت انبوه گردشگران گذاشته اند.

گزارشهای خبری محلی نشان می دهد که کشور سریلانکا در آسیای جنوبی از رونق گردشگری داخلی لذت می برد، در حالیکه مقامات، معبد انگکور وات کامبوج را با گل و حدود 3000 درخت در پارکهای اطراف رونق می دهند و مغازه ها و موارد نامربوط از مقابل مجموعه را جابجا می نمایند.

کشور نیوزیلند که مردم محلی را نیز به تعطیلات داخلی تشویق می نماید، گروه ویژه ای را برای آنالیز تاثیر گردشگری بر محیط زیست ایجاد نموده، زیرا نگران افزایش تعداد بازدیدنمایندگان برای از بین بردن تصویر سبز و تمیز کشور است.

بیلی دومالیانگ، متخصص حفاظت از محیط زیست در فیلیپین که هوادار گردشگری با ارزش بالاتر و حجم کمتر است، گفت: اولویت های زیست محیطی و گردشگری باید بعنوان شرکای بهبودی در نظر گرفته شوند، اما بدون مداخله دولت برای وادار کردن صنعت به شیوه ای پایدار، همچنان امکان بازگشت انبوه گردشگران خواهد بود.

دومالیانگ اشاره نمود: بسیاری از دستاوردها، مانند کاهش انتشار کربن و آلودگی بلافاصله قابل برگشت هستند.

منبع: همگردی
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 807

به "کرونا به گردشگری فرصت می دهد تا آسیبهای زیست محیطی را مهار کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا به گردشگری فرصت می دهد تا آسیبهای زیست محیطی را مهار کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید