چگونه قفل آیفون 14 را باز کنیم؟ [6 راه چاره باز کردن قفل آیفون 14 در سال 2023]

به گزارش شهر وبلاگ، این مطلب از مجله خبرنگاران به باز کردن قفل آیفون 14 اختصاص دارد. ما یک راهنمای جامع برای کاربران این گوشی تهیه نموده ایم تا بتوانند بدون رمز عبور، قفل گوشی را باز نموده و آن را مجددا راه اندازی نمایند.

چگونه قفل آیفون 14 را باز کنیم؟ [6 راه چاره باز کردن قفل آیفون 14 در سال 2023]

کاربران همواره کوشش می نمایند برای بالا بردن امنیت تلفن همراه خود، رمز عبور خاصی در نظر بگیرند که به راحتی قابل حدس نباشد؛ اما این امکان وجود دارد که رمز عبور فراموش شود. خوشبختانه برای حل این مشکل راهکارهای مختلفی وجود دارد. با ما همراه باشید تا چند روش ساده برای باز کردن قفل آیفون 14 را به شما معرفی کنیم.

در صورتی که گوشی شما دچار مسائل نرم افزاری یا سخت افزاری است می توانید برای برطرف مسائل نرم افزاری گوشی و به هم ریختگی تنظیمات موبایل خود به وسیله ثبت درخواست در بخش مربوطه و بخش تعمیر موبایل از کارشناسان و متخصصان خبرنگاران به طور رایگان مشاوره دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره سراسری 1471 تماس بگیرید.

نکات کلیدی

 • اگر تکنیک های درست را ندانید، باز کردن قفل آیفون 14 می تواند کار سختی باشد.
 • سعی کنید به برنامه ها اعتماد نکنید؛ اما اگر قصد دارید از یک برنامه شخص ثالث بهره ببرید، می توانید iToolab UnlockGo - iPhone Passcode Unocker را امتحان نماید.
 • بهتر است برای آنلاک کردن قفل آیفون 14 از اپراتور سیم کارتتان یاری بگیرید.

آیا می توانیم قفل آیفون 14 را بدون رمز عبور باز کنیم؟

اگر قفل آیفون 14 خود را فراموش نموده اید نگران نباشید شما می توانید آن را به راحتی باز کنید؛ اما باید از روش های مختلفی مانند برنامه های شخص ثالث، Finder، Find My و iTunes بهره ببرید.

به یاد داشته باشید که همواره باید قبل از باز کردن قفل گوشی بدون رمز عبور، یک فایل پشتیبان تهیه کنید؛ زیرا روش های باز کردن قفل آیفون 14 اطلاعات شما را پاک می نمایند.

روشی قطعی برای باز کردن قفل آیفون 14 درصورتی که رمز را فراموش نموده اید

در این روش شما می توانید از برنامه مانند iToolab UnlockGo - iPhone Passcode Unocker بهره ببرید. این برنامه با یک کلیک، قفل آیفون 14 شما را باز می نماید. برنامه iToolab UnlockGo - iPhone Passcode Unocker بسیار کاربرپسند است و می تواند موارد مختلفی از جمله رمز عبور صفحه نمایش، Apple ID ، قفل فعال سازی iCloud و موارد دیگر را باز کند.

با یاری این برنامه می توانید قفل MDM را دور زده و Find my iPhone را خاموش نماید. پس اگر قصد دارید از این برنامه برای باز کردن قفل آیفون 14 بهره ببرید مراحل زیر را بادقت انجام دهید:

 • برنامه را دانلود و سپس اجرا نماید. پس از آن، روی گزینه باز کردن قفل صفحه رمز عبور کلیک کنید.
 • در مرحله بعدی دستگاه خود را در حالت ریکاوری قرار دهید. شما می توانید دستورالعمل های روی صفحه را برای حالت بازیابی دنبال کنید.
 • برنامه باید آغاز به دانلود بسته سیستم عامل آیفون شما کند. اگر بسته سیستم عامل مناسب را دریافت نکردید، می توانید روی گزینه《 انتخاب》کلیک کنید.
 • سپس برنامه آغاز به باز کردن قفل دستگاه می نماید. پس از انجام این کار، پیغام باز کردن قفل کامل است را روی صفحه مشاهده خواهید کرد.

5 روش سریع برای باز کردن قفل آیفون 14

ما شما را در این بخش با 5 روش برای باز کردن قفل آیفون 14 آشنا خواهیم کرد. اما توجه داشته باشید که این روش ها می توانند باعث ازدست رفتن اطلاعات شما شوند.

محاسبه رایگان هزینه تعمیرات موبایل!

1. آیفون را ریست کنید (Apple ID و رمز عبور ضروری است)

روش اول این است که موبایل خود را ریست کنید. ریست آیفون بدون رمز عبور قطعاً تمام محتوا و اطلاعات آیفون شما را پاک می نماید، پس به شما توصیه می کنیم که همواره یک فایل پشتیبان از اطلاعات خود تهیه کنید تا در چنین مواقعی مسئله ای ایجاد نشود.این روش به صورت زیر انجام می شود:

 • پس از چندین بار تکرار رمز عبور اشتباه، گزینه Erase iPhone را روی صفحه مشاهده خواهید کرد. روی گزینه کلیک نماید و به مرحله دوم بروید.
 • اکنون روی گزینه Erase All Content & Settings کلیک کنید. در آن صفحه، یک بار دیگر از شما خواسته می شود که رمز عبور اشتباه را وارد کنید.
 • برای ادامه فرایند از شما خواسته می شود که یک Apple ID معتبر وارد کنید.
 • صبر کنید تا فرایند تنظیم مجدد انجام شود.
 • پس از تنظیم مجدد قفل گوشی آیفون شما باز می شود، اما اطلاعات و محتوا شما از آن حذف شده است.

2. باز کردن قفل آیفون 14 با استفاده از iTunes

به یاری برنامه iTunes شما می توانید قفل آیفون 14 را نیز باز کنید. این فرایند بسیار ساده است و کاربران غیرفنی نیز می توانند آن را امتحان نمایند. برای باز کردن قفل آیفون 14 به یاری iTunes، مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا باید آیفون خود را خاموش کنید. پس از اتمام، iTunes را در رایانه شخصی یا دستگاه های مک خود باز کنید.
 • آیفون خود را وارد حالت بازیابی نماید. برای این کار، دکمه پاور و دکمه کاهش صدا را هم زمان فشار داده و چند ثانیه نگه دارید تا لوگوی iTunes را ببینید. پس از دریافت لوگو، هر دو دکمه را رها نماید.
 • وقتی که از iTunes برای باز کردن قفل آیفون 14 خود بهره ببرید در صفحه، گزینه Restore Backup را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا بتوانید قفل دستگاه خود را باز کنید. این برنامه به سرعت تمام داده ها و اطلاعات شما را حذف می نماید و نتیجه مثبت این فرایند باز کردن قفل آیفون 14 است.

3. باز کردن قفل آیفون 14 با مک یاب

خبر بسیار خوب این است که کاربران مک که از Cataline استفاده می نمایند هم می توانند قفل آیفون خود را بدون iTunes باز نمایند. برای این کار می توانید از اپلیکیشن Finder بهره ببرید. برای استفاده از مک یاب برای باز کردن قفل آیفون 14، مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید:

 • برنامه Finder را در دستگاه مک خود باز کنید. برای اتصال آیفون خود از کابل USB بهره ببرید.
 • آیفون خود را با استفاده از دکمه های افزایش و کاهش صدا در حالت ریکاوری قرار دهید. پس از آن، دکمه های کناری آن را فشار داده و چند ثانیه نگه دارید تا گزینه ریکاوری روی صفحه نمایش داده شود.
 • دو گزینه را روی صفحه مشاهده خواهید کرد، Update یا Restore. روی گزینه بازیابی یا به اصطلاح دیگری Restore کلیک کنید.
 • سپس Finder آغاز به دانلود آخرین سیستم عامل iOS برای دستگاه شما می نماید.
 • پس از نصب بسته سیستم عامل، Finder آغاز به بازیابی آیفون می نماید.
 • در این حالت قفل گوشی شما باز می شود؛ ولی تمام اطلاعات شما حذف می شود.

4. روش باز کردن قفل آیفون 14 با استفاده Find My

راه دیگری برای باز کردن قفل آیفون 14 بدون رمز وجود دارد که استفاده از ویژگی Find My اپل است. Find My مزایای زیادی دارد و باعث می شود که بتوانید قفل دستگاه را به راحتی باز کنید. در ادامه با تمام مراحل این روش آشنا شوید:

 • از com در مک خود بازدید کنید و سپس مراحل ورود را کامل کنید.
 • در این مرحله شما فقط برنامه Find My را باز کنید.
 • گزینه همه دستگاه ها را انتخاب نموده و سپس تلفنی را که قصد دارید قفل آن باز شود را انتخاب کنید.
 • روی گزینه Erase iPhone کلیک کنید.
 • اپل آیدی خود را برای تأیید عملیات وارد کنید.

اکنون باید قفل گوشی شما باز و اطلاعات شما نیز حذف شده باشد.

عیب یابی و تعمیر موبایل با تیم خبرنگاران

5. باز کردن قفل آیفون 14 با استفاده از Carrier Locked

شاید گوشی شما از سیم کارت قفل باشد، برای اینکه بدانید آیا سیم کارت شما قفل است یا نه به Settings > General > About بروید . اگر می بینید بدون محدودیت سیم کارت در کنار Carrier Lock ظاهر می شود، به این معناست که قفل آیفون شما باز است.

پس اگر آیفون 14 شما از اپراتور قفل است، تنها راه باز کردن قفل آیفون 14 تماس با اپراتور و درخواست برای باز کردن قفل است. پس از ارسال درخواست، احتمالاً تکمیل عملیات چند روزی طول می کشد. هنگامی که شرکت مخابراتی دستگاه شما را باز کرد، می توانید مراحل مختلفی را برای تنظیم مجدد آیفون 14 دنبال کنید.

بعلاوه بعضی از برنامه های بازگشایی قفل گوشی ادعا دارند که توانای باز کردن قفل سیم کارت بدون شرکت مخابراتی را دارند؛ اما به هیچ یک از آنها اعتماد نکنید! فقط اپراتورها توانایی آنلاک کردن قفل آیفون 14 شما را دارند.

بیشتر بخوانید: ریست فکتوری آیفون بدون آیتونز با 2 روش!

سخن پایانی

روش های مختلفی برای باز کردن قفل آیفون 14 وجود دارد که کوشش کردیم آسان ترین و کاربردی ترین آن ها را در این مطلب معرفی کنیم. شما با این روش های تائید شده می توانید به راحتی قفل آیفون 14 خود را باز کنید.

اما توجه داشته باشید که برای باز کردن قفل آیفون 14 از برنامه های ناشناس و غیرتائید شده استفاده نکنید. این برنامه ها ممکن است موجب به هم ریختگی تنظیمات تلفن شوند و مسائل جدیدی برای گوشی شما ایجاد نمایند.

منبع: www.itoolab.com

سؤالات متداول

چرا بعضی روش ها باعث ازبین رفتن اطلاعات می شوند؟

چون در بعضی روش ها گوشی ریست می شود و اطلاعات و محتوا داخل گوشی حذف می شود.

اگر از روش های ریست برای باز کردن قفل استفاده کنیم، باید شارژ گوشی پر باشد؟

بله بهتر است در هنگام استفاده از این روش ها گوشی شارژ داشته باشد تا در هنگام فرایند خاموش نشود.

منبع: آچاره
انتشار: 10 شهریور 1402 بروزرسانی: 10 شهریور 1402 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 2157

به "چگونه قفل آیفون 14 را باز کنیم؟ [6 راه چاره باز کردن قفل آیفون 14 در سال 2023]" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه قفل آیفون 14 را باز کنیم؟ [6 راه چاره باز کردن قفل آیفون 14 در سال 2023]"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید