پرفروش شدن کتابی در فرانسه پس از ممنوعیت آن توسط دولت

به گزارش شهر وبلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، کوشش مقامی رسمی در دولت فرانسه برای ممنوعیت کتابی تحت عنوان از مردها متنفرم نتیجه عکس داد و فروش آن را بسیار بالا برد.

پرفروش شدن کتابی در فرانسه پس از ممنوعیت آن توسط دولت

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

از مردها متنفرم نوشته پائولین هرمانژ معتقد است زنان دلایل خوبی برای تنفر از مردان دارند و خشم در برابر مردان نه تنها لذت بخش است بلکه باید بروز داده گردد. مونستروگراف، ناشر کوچک فرانسوی این کتاب را فمینیستی و مخالف تقدس بخشیدن خواند که کوشش می نماید از مردستیزی به عنوان راهی برای ایجاد فضایی برای اتحاد زنان استفاده کند.

رَلف زورملی، مشاور ویژه دولت فرانسه در زمینه تساوی جنسیتی این کتاب را قصیده ای در باب مرد ستیزی خواند. زورملی در نامه ای به ناشر این کتاب گفت: تحریک خشم علیه یک جنسیت خاص جرم است و از ناشر خواست برای جلوگیری از پیگرد قانونی جلوی انتشار کتاب را بگیرد.

کمی بعدتر دولت بیان کرد منظور زورملی پیگرد توسط دولت نبود و اگر این اقدام صورت بگیرد مستقل است و ربطی به دولت ندارد اما خود زورملی گفت اگر ناشر به انتشار کتاب ادامه دهد به طور مستقیم شریک جرم است و مجبور هستم از مجاری قانونی پیگیر این موضوع شوم.

مونستروگراف هم به رسانه های فرانسوی گفت که هدف کتاب تحریک جامعه علیه مردان نیست. بله قبول دارم که عنوان کتاب محرک است اما هدف کتاب چیز دیگری است. کتاب کوشش می نماید به دیگران بگوید اجباری برای ارتباط با مردان ندارند و نویسنده اصلاً خوانندگان را به خشونت دعوت نمی نماید.

هرمانژ، فعال 25 ساله اهل لیل این کتاب دعوت از زنان برای تصویر کردن راهی جدید برای زیستن است تا همواره به نظرات بی اهمیت مردان توجه نکنند، یاد بگیرند تنهایی بهتر از داشتن مردی نامناسب در کنارشان است و ارتباطشان با دوستان خانم پر از محبت و همچنین قدرت است.

هرمانژ از عکس العمل زورملی به کتابش انتقاد کرد: به نظر من عجیب است که یک مقام دولتی به کتابی 80 صفحه ای که فقط در 400 نسخه منتشر شده است انتقاد می نماید.

مونستروگراف در شروع فقط چهارصد نسخه از کتاب را در ماه آگوست منتشر کرد اما پس از حمله های زورملی به کتاب سه چاپ اول کتاب خیلی زود به فروش رفت و 2500 نسخه از آن یک هفته پس از انتشار به فروش رفت. به نظر می رسد قرار است ناشری عظیم تر، که البته هنوز نامش فاش نشده است، انتشار کتاب را به عهده بگیرد.

هرمانژ در وبلاگش نوشت: به دلیل تحقیرهای این مرد کتاب من که قرار بود فقط در 600 یا 700 نسخه منتشر گردد مورد توجه نهاده شد و مردم دو هزار نسخه از آن را سفارش دادند. فعلاً فروش کتاب را متوقف نموده ایم؛ البته نه به دلیل ترس بلکه نمی توانیم میزان سفارش مردم را تأمین کنیم. مطمئن هستیم آن دسته از شما که کتاب من را خوانده اید با وجود همه مسائل دوستش دارید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 611

به "پرفروش شدن کتابی در فرانسه پس از ممنوعیت آن توسط دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرفروش شدن کتابی در فرانسه پس از ممنوعیت آن توسط دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید