پافشاری اپوزیسیون ارمنستان برای استعفای پاشینیان

به گزارش شهر وبلاگ، صدها تن از حامیان اپوزیسیون ارمنستان در مقابل مقر دولت این کشور در ایروان چادر برپا نموده و فشارها بر نخست وزیر را برای برکناری افزایش داده اند.

پافشاری اپوزیسیون ارمنستان برای استعفای پاشینیان

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، مخالفان نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان می خواهند او بابت سوءمدیریت و رسیدگی نادرست به شش هفته درگیری خونین در قره باغ که با آتش بس میانجی گرانه روسیه و دستاوردهای عظیم برای جمهوری آذربایجان، سرانجام یافت، کناره گیری کند.

گروه های اپوزیسیون روز سه شنبه همچنین تهدید کردند که دست به اعتصاب سراسری می زنند.

یکی از سیاستمداران اپوزیسیون گفت: ما این چادرها را در این مکان برپا نموده ایم و تا مادامی که مجبور باشیم اینجا می مانیم و می خوابیم. پاشینیان باید استعفا دهد.

روز شنبه، هزاران تن به رهبری نخست وزیر ارمنستان در ایروان به سمت قبرستان نظامی یرابلور راهپیمایی کردند تا یادبود سربازان کشته شده در جنگ شش هفته ای قره باغ را گرامی بدارند.

با وجود آنکه حامیان نخست وزیر ارمنستان قبرستان را پر نموده بودند، اما تصاویر منتشر شده نشان داد که منتقدان پاشینیان فریاد نیکول، یک خائن است سر می دادند.

پاشینیان که در مه 2018 نخست وزیر شده از کناره گیری امتناع می نماید.

در این میان، رئیس جمهوری ارمنستان خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی و انتقال قدرت به دولت توافق ملی پیش از رای گیری شده است. پاشینیان نیز گفته که به این دلیل کناره گیری نمی نماید چون تغییر در دولت باید به وسیله انتخابات باشد. در همین حال، بعضی از طرفدارانش اعتراف نموده اند که برگزاری انتخابات زودهنگام امکان پذیر است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 915

به "پافشاری اپوزیسیون ارمنستان برای استعفای پاشینیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پافشاری اپوزیسیون ارمنستان برای استعفای پاشینیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید