میرزازاده: به المپیک می روم تا بهتر بودن از رضا کایالپ را ثابت کنم، از قاسمی منجزی به خاطر کمکش متشکرم

به گزارش شهر وبلاگ، ملی پوش سنگین وزن المپیکی کشتی فرنگی ایران تاکید نمود که باخت قبلی اش به کشتی گیر نامدار ترکیه به خاطر ناآمادگی بوده و در المپیک 2020 توکیو اثبات خواهد نمود که از او بهتر است.

میرزازاده: به المپیک می روم تا بهتر بودن از رضا کایالپ را ثابت کنم، از قاسمی منجزی به خاطر کمکش متشکرم

به گزارش خبرنگاران، امین میرزازاده که میهمان برنامه امروز (12 تیر) دایره طلایی بود، با اشاره به زادگاهش در استان خوزستان گفت: من اهل شهرستان گتوند هستم. این منطقه غیر از من، دو ملی پوش در رشته فوتسال و پرس سینه معلولان هم دارد، اما من تنها کشتی گیر ملی پوش گتوند هستم. مردم همه جوره من را حمایت می نمایند و همواره مرا مورد لطف قرار می دهند. آنها با انرژی مثبت شان قبل و بعد از مسابقه، وظیفه ام را در مسابقات سنگین تر می نمایند.

وی که فرد منتخب چرخه انتخابی تیم ملی برای المپیک بود، در این خصوص تاکید نمود: در زمان برگزاری انتخابی مسابقات جهانی صربستان، من کرونا گرفته بودم و نتوانستم حضور پیدا کنم، اما در لیگ کشتی های خوبی گرفتم و بعد از لیگ که اردوها آغاز شدند در تورنمنت اوکراین به مدال برنز رسیدم. چرخه ادامه داشت تا اینکه برای انتخاب نفر اعزامی به المپیک به همراه امیر قاسمی منجزی و علی اکبر یوسفی به جام پیتلاسینسکی لهستان رفتیم. آنجا کشتی گیران خوبی را شکست دادم و اول شدم تا به دوبنده وزن 130 کیلوگرم تیم ملی برسم.

وی که دو ماه قبل از آغاز کرونا در ووهان چین با رضا کایالپ کشتی گرفت، در خصوص این مبارزه توضیح داد: سال 2019 که من به المپیک ارتش ها رفتم، بعد از مصدومیتی که در سال 2018 برایم رخ داده بود، اولین مسابقه رسمی من محسوب می شد و در واقع از آمادگی کامل دور بودم. کایالپ اسم دار جهان است، که در ووهان 5 بر 3 به او باختم. من به توکیو می روم که اثبات کنم از او بهترم. من در چین در خاک اشتباهاتی داشتم که اکنون با یاری کادرفنی این اشتباهات را پوشش دادیم و امیدوارم برترین نمایش را در المپیک داشته باشم.

وی شرایط وزنی اش را نقطه قوت خود در المپیک دانست و ادامه داد: وزنم نسبت به 130 کیلوها کمتر است و همین جابه جایی مرا روی تشک بیشتر می نماید. آشنایی کامل به کشتی فرنگی من را متمایز از بقیه می نماید.

میرزازاده پررنگ ترین مربی در زندگی ورزشی اش را سینا طالب مند دانست و گفت: خیلی ها برای من زحمت کشیدند، اما بیشترین نقش را سینا طالب مند مربی سازنده ام داشت و اکنون هم زحمت تمریناتم در خارج از اردوی تیم ملی با اوست.

وی در خصوص رقبایش در المپیک تاکید نمود: کشتی ورزش لحظه هاست و در جایی مثل المپیک باید از همه نظر آماده باشیم. هیچ حریفی را نباید دستِکم گرفت خصوصا اکنون که المپیک گلچین شده و 16 نفر برتر جهان در آن شرکت خواهیم کرد. ما به همه نگاه داریم و از اردوی قبلی بررسی حریفان را آغاز کردیم تا با شناخت خوب از حریفان پا به مسابقه بگذاریم.

اولین طلایی نوجوانان و جوانان کشتی فرنگی ایران در پاسخ به این سوال که آیا می تواند اولین طلایی سنگین وزن بزرگسالان ایران باشد؟، گفت: حمل بر خودستایی نباشد من زمانی که در نوجوانان جهان در 100 کیلو اول شدم ایناولین مدال طلای جهانی ما بود، از همانجا نگاه کردم و دیدم در سنگین وزن مدال المپیک نداریم. هرچند کشتی گیر سنگین زن شاخص داشتیم ولی کسی که بتواند سنگین وزن جهان را قبضه کند نداشتیم، من هم به این فکر کردم که باید نماینده سنگین وزن ایران باشم و به همین علت وزنم را تغییر دادم تا کشورم را صاحب مدال کنم.

میرزازاده با بیان این جمله که از مسئولان استانی حمایتی ندیده، گفت: انتظار داریم آنها ما را دلگرم نمایند تا بتوانیم با فراغ بال در مسابقه شرکت کنیم. ورزشکار باید فقط تمرکزش روی کارش باشد.

این کشتی گیر خوزستانی در خصوص تامین هزینه سفرهایش از اردوی تیم ملی به خانه (شهرستان گُتوند) توضیح داد: فعلا که چیزی پرداخت نشده، ولی امروز صحبت هایی شده که قرار است از طرف هیئت کشتی و اداره کل استان مبلغی را برای ورزشکارانی که در اردوی بزرگسالان هستند، در نظر گرفته گردد.

میرزازاده در انتها ضمن تشکر از خانواده و مربیان سازنده اش، کادرفنی تیم ملی و فدراسیون کشتی، به ماندن رقبایش در اردو بعد از انتخاب وی به اسم ملی پوش المپیک اشاره نمود و گفت: جدا از بحث رقابت، رفاقت بین ما برقرار است. رسول جزینی که مربی سنگین وزن های تیم ملی است، از ابتدا شرایط خوبی را بین ما برقرار نموده که در عین رقابت شدیدی که بین ما برای رسیدن به دوبنده تیم ملی وجود داشت، رفاقت هم باشد. امیر قاسمی منجزی از روز اول بعد از تورنمنت لهستان برای یاری به من در اردوی تیم ملی حضور پیدا کرد که از او تشکر می کنم.

آموزشگاه ما

آموزشگاه ما | آموزش باید برای همه در دسترس باشد

ورزش من و تو

ورزش من و تو | مجله خبری و ورزشی، اخبار ورزشی
منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1493

به "میرزازاده: به المپیک می روم تا بهتر بودن از رضا کایالپ را ثابت کنم، از قاسمی منجزی به خاطر کمکش متشکرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرزازاده: به المپیک می روم تا بهتر بودن از رضا کایالپ را ثابت کنم، از قاسمی منجزی به خاطر کمکش متشکرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید