راستا استقلال و پرسپولیس تا پایان لیگ؛ کدامیک کار دشوارتری دارد؟

به گزارش شهر وبلاگ، فاصله امتیازی استقلال و پرسپولیس در بالای جدول به 6 امتیاز رسید و حالا آبی پوشان مرکز شانس بیشتری برای قهرمانی دارند. هرچند 9 هفته باقیمانده و دیدارهایی که دو تیم دارند، تأثیر بسیار زیادی در تعیین قهرمان خواهد داشت و البته این مسئله قابل انکار نیست که برنده دربی روز 26 اسفند، می تواند شانس خود را افزایش دهد.

راستا استقلال و پرسپولیس تا پایان لیگ؛ کدامیک کار دشوارتری دارد؟

می توان گفت که پرسپولیس پس از کسب پنج قهرمانی پیاپی، شانس کمتری نسبت به استقلال برای قهرمانی دارد، اما آنها امیدوار به لغزش حریف و کم کردن فاصله 6 امتیازی خود هستند. با این حال پرسپولیس برای کم کردن این فاصله، نیاز به پیروزی در دربی دارد که در هفته بیست وسوم برگزار خواهد شد.

فارغ از دیدار مستقیم دو تیم که برنده آن می تواند شانس خود را برای قهرمانی افزایش دهد و استقلال حتی با نباختن هم فاصله خود را با حریف حفظ خواهد کرد، اما بررسی سایر دیدارهای دو تیم تا انتها فصل راستا قهرمانی را به صورت کلی نشان می دهد. پیش درآمد دو تیم برای رسیدن به دربی، تقابل با تیم های نفتی است.

استقلال در خانه میزبان صنعت نفتی خواهد بود که در آبادان پیروز به شکست پرسپولیس شده تا بار دیگر علیرضا منصوریان مانند لیگ پانزدهم به قهرمان آبی ها تبدیل گردد که توانست با شکست پرسپولیس با تیم نفت تهران، از قهرمانی سرخپوشان جلوگیری کند. حالا صنعت نفت آزمون سختی مقابل استقلال خواهد داشت و باید دید منصوریان مقابل تیم سابقش چه خواهد کرد. پرسپولیس هم بار دیگر خارج از خانه باید با نفت مسجدسلیمان بازی کند که در قعر جدول است و با محمود فکری برای جدا شدن از این منطقه تلاش می کند.

پس از دربی 98 که به میزبانی پرسپولیس در تاریخ پنجشنبه 26 اسفند برگزار می گردد، استقلال در خانه با پیکان و پرسپولیس خارج از خانه با هوادار روبه رو می شوند و می توان گفت سختی یا آسانی این بازی برای دو تیم برابر است. با این حال هفته بیست وپنجم استقلال باید با سپاهان در اصفهان رویارویی کند که این تیم با وجود فاصله گرفتن از دو تیم مرکز، اما همچنان خود را از شانس های کمرنگ قهرمانی می داند و شاید در 9 هفته انتهای در پی تلاش بیشتر باشد. از همین رو می توان گفت استقلال کار سختی پیش رو دارد، در شرایطی که پرسپولیس در خانه میزبان پیکان خواهد بود.

اگر تا این هفته استقلال همچنان صدرنشین به جای مانده باشد، دیدار خانگی با شهر خودرو قعرنشین در هفته بیست وششم در هفته ای که پرسپولیس باید در اصفهان مقابل ذوب آهن بازی کند، فرصت خوبی برای شاگردان فرهاد مجیدی است تا فرار بزرگی در صدر جدول داشته باشند. پرسپولیس پس از یک دیدار خارج از خانه، در هفته بیست وهفتم باید با سپاهان در زمین بی طرف بازی کند و در هفته بیست وهشتم نیز دیدار با تراکتور در تبریز است تا پرسپولیس سه بازی پیاپی دور از ورزشگاه آزادی باشد. در این دو هفته نیز استقلال باید با فولاد خوزستان در اهواز بازی کند و دیدار با آلومینیوم در ورزشگاه آزادی هم می تواند سخت باشد. پرسپولیس در هفته بیست ونهم با دیدار خانگی مقابل شهر خودرو به ورزشگاه آزادی باز می گردد و استقلال در این هفته باید راهی رفسنجان گردد تا با مس بازی کند. دیدار هفته سی ام دو تیم نیز تقابل استقلال در خانه با نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس در شیراز با فجر سپاسی است.

در زیر جدول دیدارهای دو تیم را مشاهده می کنید که به خانگی بودن یا خارج از خانه بودن مسابقات نیز اشاره شده است:

هفتهاستقلالپرسپولیس
22 صنعت نفت آبادان (خانگی)نفت مسجدسلیمان (خارج از خانه)
23پرسپولیس (خارج از خانه)استقلال (خانگی)
24پیکان (خانگی)هوادار (خارج از خانه)
25سپاهان اصفهان (خارج از خانه)پیکان (خانگی)
26شهر خودرو (خانگی)ذوب آهن اصفهان (خارج از خانه)
27فولاد خوزستان (خارج از خانه)سپاهان اصفهان (بی طرف)
28آلومینیوم اراک (خانگی)تراکتور تبریز (خارج از خانه)
29مس رفسنجان (خارج از خانه)شهر خودرو (خانگی)
30نفت مسجدسلیمان (خانگی)فجر سپاسی شیراز (خارج از خانه)

اکنون استقلال با 51 امتیاز صدر نشین لیگ برتر است و پرسپولیس با 45 امتیاز در رده دوم واقع شده است. هر دو تیم در هفته های باقیمانده با سپاهان 38 امتیازی دیدار خواهند داشت و شاید همین دیدارهای مستقیم سپاهان را برای امیدوار مانده به قهرمانی خوشبین کند. فارغ از دربی 98 و تقابل پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه آزادی، استقلال تا انتها فصل پنج دیدار دیگر در ورزشگاه آزادی برگزار می کند و پرسپولیس فقط دو بازی مقابل پیکان و شهر خودرو را در ورزشگاه خانگی خود انجام خواهد داد که شاید این مسئله به سود آبی پوشان باشد.

استقلال با وجود داشتن این امتیاز که از 9 بازی آینده خود، در 6 مسابقه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد کرد، اما سه بازی سخت خارج از تهران دارد که تقابل با سپاهان در اصفهان، فولاد در اهواز و مس در رفسنجان است. پرسپولیس هم سه بازی در ورزشگاه آزادی برگزار می کند که یکی از آنها تقابل مستقیم با استقلال است و دو دیدار هم مقابل پیکان و شهر خودرو که شاید روی کاغذ، مسابقات سختی برای پرسپولیس محسوب نمی گردد. با این حال سه تقابل پیاپی خارج از خانه مقابل ذوب آهن، سپاهان و تراکتور می توان شاگردان یحیی گل محمدی را از راستا قهرمانی دور کند. دیدار با نفت مسجدسلیمان و فجر سپاسی شیراز هم در زمین های بی کیفیت، نمی تواند به سود پرسپولیس باشد و البته نباید هوادار را هم تیمی ساده برای پرسپولیس تلقی کرد، تیمی که در دیدار رفت پیروز به متوقف کردن سرخپوشان شد.

با نگاهی به این جدول و مسابقات خانگی و خارج از خانه دو تیم، باز هم می توان گفت استقلال راستا بهتری برای رسیدن به قهرمانی دارد و شاید پرسپولیس در یک صورت می تواند شانس خود را افزایش دهد و آن هم با پیروز شدن در دربی است که هفته بیست وسوم برگزار خواهد شد. اگر این اتفاق رخ ندهد، مسلماً استقلالی ها با اعتماد به نفس بیشتری به ادامه راستا نگاه خواهند کرد و آن زمان می توان گفت که پرسپولیس پس از پنج فصل پیاپی، در رقابت قهرمانی شکست خورده است. با این حال شاگردان گل محمدی تجربه بیشتری برای قهرمانی دارند و علاوه بر دربی، منتظر لغزش استقلال در سه دیدار سخت مقابل سپاهان، فولاد و مس نیز هستند.

باید دید در نهایت پس از 30 هفته دوئل برای قهرمانی، ششِ پرسپولیسی ها به ثمر خواهد نشست یا استقلال یک قهرمانی نوبرانه کسب می کند. پرسپولیس دنبال ششمین قهرمانی پیاپی و ثبت هشتمین قهرمانی اش در لیگ برتر است و استقلال نیز پس از قهرمانی در فص

منبع: فرارو
انتشار: 14 خرداد 1401 بروزرسانی: 14 خرداد 1401 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1925

به "راستا استقلال و پرسپولیس تا پایان لیگ؛ کدامیک کار دشوارتری دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راستا استقلال و پرسپولیس تا پایان لیگ؛ کدامیک کار دشوارتری دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید