مرفاوی: در پرسپولیس آدم های خیلی عظیم تر از پیروانی هستند که در خصوص استقلال حرف بزنند

به گزارش شهر وبلاگ، چند سال قبل از آن فصل استقلال و پاس در کورس قهرمانی بودند و در هفته آخر اگر پاس نمی توانست استقلال اهواز را ببرد ما قهرمان می شدیم ولی شاگردان آقای جلالی استقلال اهواز را شکست دادند و ما نایب قهرمان شدیم. حالا آیا درست است که استقلالی ها بگویند حریف اهوازی به پاس تهران راه داد؟ اصلاً این طوری نیست.

مرفاوی: در پرسپولیس آدم های خیلی عظیم تر از پیروانی هستند که در خصوص استقلال حرف بزنند

بازیکن و سرمربی اسبق باشگاه استقلال در مصاحبه با خبرورزشی گفت: آقای پیروانی! فراموش نکن در سال 85 امیر قلعه نویی می توانست یک استقلالی را دستیار خودش در تیم ملی کند، اما چنین فرصت طلایی را برای شما فراهم کرد پس قدردان باش.

به گزارش خبرورزشی، صمد مرفاوی اگرچه این روز ها به عنوان مدیر فنی نساجی قائمشهر حواسش به تیم خودش است ولی با این وجود نمی تواند نسبت به اتفاقات اخیر و ماجرا های نسبت داده شده به استقلال و امیر قلعه نویی بی تفاوت باشد.

شرایط تمرینی نساجی خوب است؟

بازیکنان از روز چهارم فروردین در داخل منزل تمرین می نمایند و فیلم آن را برای ما می فرستند. البته تمرینات داخل خانه در واقع فقط برای این است که آن ها اضافه وزن پیدا ننمایند. بحث کار تاکتیکی روی چمن و تمرینات هوازی چیز دیگری است.

به نظر خودتان لیگ برتر ادامه پیدا می نماید؟

پیش بینی در این رابطه سخت است. براساس اعلام خود مسئولان، فعلاً مقامات در حال مدیریت کرونا هستند. تا چند روز قبل شیب مبتلایان به بیماری در استان مازندران نزولی بوده، اما حالا دو روز است که متأسفانه دوباره صعودی شده است. در تهران هم براساس اعلام خود آقایان چنین شرایطی حکم فرماست. برگزاری رقابت های لیگ برتر با استرس کرونا خیلی سخت است.

اگر شرایط این طوری باشد، مشکل است که بتوان لیگ را برگزار کرد. شما نگاه کنید، برای انجام یک مسابقه بازیکنان باید سوار هواپیما بشوند، به هتل بروند و در رستوران غذا بخورند. خب در این شرایط هر کدام از موارد فوق برای آن ها استرس زا است که نکند خدای نانموده به بیماری مبتلا شوند.

برسیم به ماجرای درگیری لفظی امیر قلعه نویی با افشین پیروانی. قطعاً در جریان هستید؟

آقای پیروانی باید حتماً احترام عظیم تر خودش را حفظ کند. ایشان تا همین چند وقت قبل به خاطر یک پرونده محروم بود و با کمیته اخلاق سروکار داشت. حالا که از آن فضا خارج شده و سمت مهمی در پرسپولیس گرفته، اصلاً نباید وارد حاشیه گردد.

اما در لابه لای این حرف ها بحث قهرمانی استقلال در فصل 87-88 هم مطرح شده است. شما در آن فصل دستیار قلعه نویی بودید. آن قهرمانی مشکل داشت؟

نه آقا. کدام مشکل؟ چه مسئله ای؟ آن قهرمانی در شرایط کاملاً سالمی حاصل شد. آیا اگر یک دروازه بان در یک مسابقه ضعیف عمل کند یا یک مدافع در دقیقه 93 اشتباه کند و تیمش گل بخورد باید بگوییم تبانی نموده اند؟

چند سال قبل از آن فصل استقلال و پاس در کورس قهرمانی بودند و در هفته آخر اگر پاس نمی توانست استقلال اهواز را ببرد ما قهرمان می شدیم ولی شاگردان آقای جلالی استقلال اهواز را شکست دادند و ما نایب قهرمان شدیم. حالا آیا درست است که استقلالی ها بگویند حریف اهوازی به پاس تهران راه داد؟ اصلاً این طوری نیست.

در این ماجرا پای عظیمان استقلال نظیر مرحوم ناصر حجازی هم به میان کشیده شده است.

نکته دقیقاً همین جاست. آقای پیروانی! شما سر بازی پرسپولیس و سپاهان با امیر قلعه نویی دچار اختلاف شدید. اولاً که تأکید می کنم باید حرمت عظیم تر را نگه دارید و در ثانی، این ماجرا چه ارتباطی به استقلال دارد؟ چرا می خواهید میان عظیمان استقلال و طرفداران شان دعوا بیندازید؟ چرا می خواهید تاریخ و قهرمانی های استقلال را زیر سؤال ببرید؟ آقای پیروانی! فراموش نکن در سال 85 امیر قلعه نویی می توانست یک استقلالی را دستیار خودش در تیم ملی کند، اما چنین فرصت طلایی را برای شما فراهم کرد پس قدردان باش.

البته این بحث ها مطرح شده که دوران مربیان سنتی گذشته است. در این رابطه چه نظری دارید؟

تاکتیک های فوتبال هرگز منسوخ نمی گردد. زمانی استقلال با همین امیر قلعه نویی به شیوه 2-5-3 بازی می کرد و عده ای مدعی بودند این سبک بازی کاملاً منسوخ شده است.

این حرف ها از روی تنگ نظری بود. همین حالا هم بعضی تیم ها 2-5-3 بازی می نمایند. عده ای از روی حسادت می گویند امیر قلعه نویی یک مربی سنت گرا است.

حتی اگر بر فرض محال چنین ادعایی درست باشد، باز هم دستیاران خارجی او که کاملاً علمی هستند و امیر به درستی از تجربیات شان استفاده می نماید. آیا واقعاً درست است چند روز دیگر یک مربی که چند سال از آقای پیروانی کوچک تر است، بیاید و بگوید : آقای افشین پیروانی، دوران شما دیگر تمام شده است؟

... و حرف آخر؟

بار دیگر می گویم افشین پیروانی دوست عزیز من است ولی اگر قرار باشد فردی در جمع پرسپولیسی های عزیز در خصوص تاریخ باشگاه استقلال حرف بزند، افراد خیلی عظیم تری نسبت به ایشان در مجموعه پرسپولیس حضور دارند که می توانند صحبت نمایند. اگر پیروانی از امیر قلعه نویی عذرخواهی کند، قطعاً در جامعه فوتبال احترام بیشتری به دست می آورد. درگیری سپاهان و پرسپولیس نباید پای عظیمان استقلال را به وسط بکشد.

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: عصر ایران
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 231

به "مرفاوی: در پرسپولیس آدم های خیلی عظیم تر از پیروانی هستند که در خصوص استقلال حرف بزنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرفاوی: در پرسپولیس آدم های خیلی عظیم تر از پیروانی هستند که در خصوص استقلال حرف بزنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید