محاکمه عاملان قتل دکتر سرشناس

به گزارش شهر وبلاگ، دو متهم قتل دکتر سرشناس با نقض حکم مجازات شان در دیوان عالی کشور، دوباره در دادگاه کیفری پای میز محاکمه قرار گرفتند.

محاکمه عاملان قتل دکتر سرشناس

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، رسیدگی به این پرونده از ساعت 10 و 30 دقیقه آدینه 23 فروردین سال 98 شروع شد. پزشک 63ساله ای به نام محمود باستانی که مشاور رئیس بیمارستان فیروزگر بود در خانه اش در خیابان ظفر به قتل رسیده بود.

تیم جنایی با حضور در محل، در پاگرد طبقه اول به دوم با جسد مرد میانسال در حالی روبه رو شدند که با شلیک گلوله به قتل رسیده بود.

همسرش در تحقیقات گفت: دو مرد مسلح وارد خانه شده و پس از سرقت طلاها در راه پله ها با همسرم درگیر شده و او را به قتل رساندند.

در آنالیز ها تعیین شد زن میانسالی به نام فریبا که عروس خانواده و همسر این پزشک بود با آنها اختلاف داشته است. همین سرنخ باعث شد که تحقیقات روی زن میانسال متمرکز گردد و کارآگاهان خیلی زود دریافتند فریبا با همدستی سه مرد، عاملان این جنایت هستند.

بدین ترتیب تیم جنایی در چند عملیات ویژه هر چهار متهم را در خانه هایشان بازداشت کرد. در نخستین بازپرسی ها هر سه مرد اعتراف کردند از سوی فریبا و در ازای دریافت 30میلیون تومان اجیر شده اند تا خواهرشوهر و مادرشوهر او را به قتل برسانند اما به اشتباه دکتر را کشته اند.

با تکمیل تحقیقات، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد و متهمان به دفاع از خود پرداختند.

جمشید 29ساله متهم ردیف اول پرونده در دفاعیات خود گفت: در مترو دستفروش بودم. همسرم بیماری قلبی و کلیوی داشت و برای درمان او احتیاج به پول داشتم. با فریبا آشنا شدم و او وقتی از مسائل اقتصادی من باخبر شد، خواست خواهرشوهر و مادرشوهرش را بکشم. ماجرا را با دو نفر از دوستانم در میان گذاشتم و با پنج میلیون تومان دو اسلحه خریدم. فریبا عکس مادرشوهر و خواهرشوهرش را برای من ارسال کرد. قرار بود بعد از قتل خواهرشوهرش، به اکباتان برویم و مادرشوهرش را بکشیم تا با ما تسویه کند. بر اساس نقشه، ایمان ما را به مقابل خانه برد. خودمان را مامور آب معرفی نموده و داخل رفتیم. تصمیم داشتیم خواهرشوهر فریبا را ربوده و به خانه ای ببریم و با دریافت پول، او را تحویل فریبا بدهیم تا خودش او را به قتل برساند. در آنجا دکتر با ما درگیر شد و جلوی در رفت تا همسایه ها را خبر کند. من ترسیدم و چند گلوله به سر او شلیک کردم و فرار کردیم.

در ادامه سعید اتهام معاونت در قتل و سرقت مسلحانه را قبول کرد اما ایمان مدعی شد در این جرایم دستی نداشته و فقط راننده بوده است.

فریبا هم وقتی در صندلی نهاده شد اتهاماتش را رد کرد و گفت: من اختلافی با مادرشوهر و خواهرشوهرم نداشتم و برای قتل آنها نقشه نکشیدم.

در انتها قضات، جمشید را به قصاص محکوم کردند. سعید هم به حبس محکوم و ایمان تبرئه شد. قضات، پرونده فریبا را هم برای تحقیقات به دادسرا بازگرداندند.

پرونده برای رسیدگی نهایی به دیوان عالی کشور ارسال شد که قضات دیوان عالی کشور حکم جمشید را تایید کردند اما حکم دو متهم دیگر نقض و به شعبه هم عرض ارسال شد.

پرونده به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. در این جلسه سعید در دفاعیات خود گفت: جمشید از من خواسته بود تا در این ماجرا به او یاری کنم. وقتی دکتر باستانی فریاد زد سارق سارق من ترسیدم و فرار کردم. جمشید به دکتر شلیک کرد و من نقشی در قتل نداشتم. قرار بود سرقت کنیم نه این که مرتکب قتل شویم.

ایمان هم گفت: من راننده آژانس بودم اما از نقشه دوستانم برای قتل خبر داشتم. حتی صدای گلوله هم از داخل خانه شنیدم. پس از فرار، آنها اسلحه ها را داخل کانال آب انداختند.

پس از آن وکیل اولیای دم منکر ادعای سعید شد و گفت: متهمان از نقشه قتل خبر داشتند و با تهیه اسلحه به آن خانه رفتند.

قضات پس از دفاعیات متهمان برای تصمیم گیری وارد شور شدند.

گروه حوادث روزنامه خبرنگاران

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1494

به "محاکمه عاملان قتل دکتر سرشناس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاکمه عاملان قتل دکتر سرشناس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید