صحبت های انوشه انصاری و فیروز نادری پس از اسکار

به گزارش شهر وبلاگ، فرهادی یک فضانورد و یک دانشمند ناسا را به اسکار فرستاد تا به جهانیان پیغام دهد اگر از فضا به زمین نگاه کنید مرزی نخواهید دید.

صحبت های انوشه انصاری و فیروز نادری پس از اسکار

خبر آنلاین/ اصغر فرهادی چهارمین کارگردان تاریخ سینما است که بیش از یک بار اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان را از آن خود می نماید. پیش از او تنها سه چهره عظیم سینمای جهان یعنی فدریکو فلینی، اینگمار برگمان و ویتوریو دسیکا به این مهم دست یافته اند.

فرهادی اما در یکی از مهم ترین صحنه های زندگی خود غایب بود تا به احترام مردم ایران و شش کشور هدف فرمان تبعیض آمیز ترامپ کنار به این قانون اعتراض کند.

انوشه انصاری هنگام دریافت اسکار فرهادی بیانیه ای از جانب فرهادی خواند که برای چندمین بار به رفتارهای تندروها و تقسیم جهان میان ما و دشمنان اعتراض نموده بود.

فیروز نادری و انوشه انصاری پس از دریافت اسکار به پرسش ها خبرنگاران پاسخ دادند. انصاری در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره دلیل شرکت نکردن فرهادی در اسکار و پیغام پنهان در این حرکت گفت: به نظرم او می خواست کنار مردمی بایستد که تحت تاثیر فرمان ممنوعیت ورود به آمریکا قرار گرفتند و قادر نیستند به ملاقات دوستان و اعضای خانواده شان بروند و لحظات مهم زندگیشان را با هم شریک شوند. بنابراین او نتوانست اینجا باشد و جایزه ای را بگیرد که برایش بسیار اهمیت داشت.

اما فرهادی از میان جمعیت بسیار ایرانیان ساکن آمریکا چرا این دو تن را برگزیده است. نادری دلیل این انتخاب را شغل خود و پیشینه فضانوردی انصاری دانست و گفت: انوشه انصاری فضانورد است و به ایستگاه فضایی بین اللملی سفر نموده است و من برای ناسا کار می کنم و مدیریت برنامه مریخ ناسا و منظومه شمسی را برعهده داشته ام. به نظرم دلیلش این است که اگر از جو زمین خارج شوید به زمین نگاه کنید، اثری از مرزها نمی بینید و آنچه پیش روی شماست یک زمین زیبا است. فرهادی ما دو تن را برگزید تا این پیغام را منتقل کند.

مجله اینترنتی خبرنگاران

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: setare.com
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 842

به "صحبت های انوشه انصاری و فیروز نادری پس از اسکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صحبت های انوشه انصاری و فیروز نادری پس از اسکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید