شرایط دریافت وام مسکن 400 میلیون تومانی چیست؟

به گزارش شهر وبلاگ، به گزارش خبرنگاران، دوره سپرده گذاری این نوع وام 5 تا 15 سال است. دوره بازپرداخت آن نیز 20 ساله با نرخ سود 9درصد است. البته دو روش برای بازپرداخت این وام معین شده؛ یکی بازپرداخت به روش ساده که حداکثر 20 سال است و طولانی ترین زمان قسط بندی است. دیگری بازپرداخت وام مسکن جوانان به روش پلکانی است که حداکثر 12 سال طول می کشد.

شرایط دریافت وام مسکن 400 میلیون تومانی چیست؟

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت ترک اصل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

البته وام 400 میلیون تومانی فقط مختص شهر تهران است. سقف این تسهیلات در شهر های عظیم دیگر از جمله کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه 330 میلیون تومان و در سایر نقاط شهری 290 میلیون تومان است.

میزان سپرده گذاری ماهیانه در سال اول تا پانزدهم برای برخورداری از سقف تسهیلات تعلق گرفته به افتتاح نمایندگان حساب در سال 99 با مبلغ 65 هزارتومان شروع می گردد و در نهایت با افزایش مبلغ در هر سال به مبلغ 247 هزار تومان در سال پانزدهم می رسد.

دریافت وام بعد از 5 سال

حساب جوانان، حسابی تدریجی است. به این معنا که بعد از مراجعه به بانک مسکن و افتتاح حساب، می توانید به انتخاب خودتان طی فواصل مختلف (یک ماه تا یک سال) مبلغی به بانک پرداخت کنید. اگر فردی خواهان تسهیلات با ضرایب بیشتر باشد، باید مبلغ بیشتری به طور ماهیانه به بانک بپردازد.

سپرده گذارانی که می خواهند بین 5 سال تا 15 سال از زمان سپرده گذاری خود از سقف تسهیلات مسکن جوانان استفاده نمایند باید بیشتر از حداقل های معین شده واریز نمایند. سقف تسهیلات در سه گروه شهری شامل تهران، شهرهای عظیم و سایر نقاط شهری در سرانجام سال پنجم به ترتیب 210، 150 و 100 میلیون تومان است.

بنابراین یه طور مثال سپرده گذاری که بخواهد در سرانجام سال پنجم از سقف تسهیلات 210 میلیون تومانی در شهر تهران بهره مند گردد باید در سال اول ماهیانه مبلغ 610 هزار تومان واریز کند.

ضمانت

این وام محدوده سنی ندارد و همه افراد بالای 18 سال می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند. برداشت از حساب پس انداز مسکن جوانان در هر مقطعی بلامانع است اما برداشت از حساب مذکور باید به صورتی باشد که متوسط موجودی حساب از حداقل مبلغ معین شده توسط بانک مرکزی در هر سال (که جداول آن در وب سایت بانک مسکن متناسب با سقف و واریزی های جدید معین شده در سال 99 به روز خواهد شد) کمتر نگردد. همچنین پرداخت تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان برای احداث، تکمیل و خرید واحدهای مسکونی امکان پذیر است.

نوع ضمانت آن نیز سند ملکی است. سقف تسهیلات از محل حساب پس انداز مسکن جوانان به واحدهایی تعلق می گیرد که از تاریخ صدور پروانه ساختمانی آن ها بیش از 20 سال سپری نشده باشد.

چنانچه از تاریخ صدور اولین جواز ساختمانی بیش از 20 سال و حداکثر تا 25 سال سپری شده باشد، سقف تسهیلات قابل پرداخت در سراسر ایران 350 میلیون ریال خواهد بود.

مدارک لازم برای دریافت وام

 • اصل و کپی سند مالکیت
 • اصل و کپی کلیه پروانه های ساخت
 • اصل و کپی کلیه سرانجام کارهای ساختمانی
 • اصل و کپی مبایعه نامه
 • اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی خریدار و فروشنده
 • قبض برق ساختمان (در صورت تشخیص شعبه) همراه مستندات کد پستی ملک خریداری شده
 • ارائه اصل دفترچه یا کارت
 • اصل و کپی گواهی حقوق یا جواز کسب (ارائه مدارک شغلی خریدار)
 • اصل و کپی بنچاق (در صورت لزوم و تشخیص شعبه)
 • اصل و کپی وکالت نامه (در صورت وجود وکیل)
 • اصل و کپی اجاره نامه ملک (املاک اوقافی)
 • تکمیل نمونه فرم های دریافت وام مسکن جوانان

مراحل و زمان بندی دریافت تسهیلات

 • تشکیل پرونده یک تا 2 روز وقت شما را می گیرد: از ارائه مدارک تا آنالیز دارا بودن شرایط و برطرف نقص پرونده
 • مرحله ارزیابی که بین 7 تا 9 روز طول می کشد: دریافت علی الحساب کارمزد ارزیابی مشتری، تنظیم گزارش ارزیابی ملک و مشتری، استعلام از شهرداری، آنالیز اطلاعات بانکی مشتری
 • تهیه پیش نویس قرارداد در 3 تا 5 روز: تنظیم بیع نامه توسط شعبه، اخد درخواست مشتری برای نوع و مدت اقساط و مبلغ تسهیلات، محاسبه مابه التفاوت کارمزد ارزیابی و تمبر مالیاتی و دریافت آن، ارسال قرارداد به دفتر اسناد رسمی
 • ثبت قرار داد در دفتر اسناد رسمی در 5 تا 7 روز: صدور چک پس از تایید ثبت در دفتر اسناد رسمی و تحول چک به مشتری تا راه اندازی پرونده رایانه ای و بایگانی پرونده

امکان واگذاری

هر شخصی که به سن 18 سال تمام رسیده و یا حکم رشد او از سوی دادگاه صادر شده باشد، می تواند به نام خود یا کسانی که تحت ولایت و قیومیت او باشند حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح کند.

درصورتی که شما به هر دلیلی از دریافت تسهیلات مسکن حساب پس انداز جوانان منصرف شوید، می توانید سود سپرده خود را بگیرید یا اینکه تسهیلات خود را واگذار کنید.

اگر شما در صورت انصراف بخواهید سود سپرده تان را بگیرید، نرخ سودی براساس نرخ سود سپرده های کوتاه مدت به حساب شما پرداخت می گردد. درصورتی که قصد واگذاری امتیاز وامتان را داشته باشید، انتقال حساب به بستگان نزدیک (پدر، مادر، فرزند، همسر، خواهر، برادر، نوه، مادرعظیم و پدرعظیم) بلامانع است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 603

به "شرایط دریافت وام مسکن 400 میلیون تومانی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دریافت وام مسکن 400 میلیون تومانی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید