خبرنگاران در کنار کسب وکارها در بحران کرونا

به گزارش شهر وبلاگ، پلتفرم مارکت پلیس یا بازارگاه خبرنگاران، فروشگاه آنلاین بیش از 40 هزار کسب وکار مستقل ایرانی و 150 هزار نفر از کارکنان این مشاغل است. مارکت پلیس این امکان را در اختیار کسب وکارهای آفلاین قرار می دهد تا بدون محدودیت کالاهای خود را به مشتریانی از سراسر ایران عرضه کرده و روزانه 6 میلیون بازدیدکننده خبرنگاران مشتریان بالقوه آن ها هستند.

خبرنگاران در کنار کسب وکارها در بحران کرونا

این کسب وکارها که در این روزها با کاهش تردد در شهر و کسادی بازار روبه رو شده اند، حالا انتظار دارند بتوانند با کمک فناوری های خبرنگاران، بخشی از این مسائل را کاهش دهند؛ محصولات خود را به جامعه معرفی و از سیستم فروش، پرداخت آنلاین و انبارداری و ارسال خبرنگاران بهره گیرند.

برای پشتیبانی از کسب وکارهای آفلاین و بازگشت رونق به آن ها در چند بخش وارد عمل شدیم:

1. تسهیلات نرم افزاری و امکان استفاده از شرایط ویژه را در طرح حمایت از کسب وکارهای ایرانی برقرار کردیم؛ وبینارهای روزانه آموزش فروش آنلاین به صورت رایگان، اعطای 5 میلیون تومان اعتبار بازاریابی آنلاین برای هر کسب وکار و نیز فعال شدن پنل فروش آنلاین در یک روز، بخشی از این شرایط ویژه است.

2. علاوه بر 4 مرکز تهران در 8 استان دیگر از شمال غرب تا جنوب؛ تبریز، اصفهان، همدان، کرج، مشهد، شیراز، کرمان، اهواز مراکز جدید انبارداری و جمع آوری کالای فروشندگان راه اندازی و عملیاتی شد تا ارسال محصولات کسب وکارهای سراسر کشور به مراکز پردازش خبرنگاران با سرعت بیشتر و هزینه کمتر انجام شود و کسب وکارهای محلی در استان محل سکونت خود یا استان نزدیک به خود بتوانند از سرویس های خبرنگاران استفاده کنند. تولید محتوا، بازاریابی آنلاین، انبارداری، بسته بندی، خدمات پرداخت و ارسال کالاها به مشتریان سراسر کشور بخشی از این سرویس ها است. امروز در پلتفرم مارکت پلیس خبرنگاران کسب وکارها و اصناف مختلف بدون محدودیت کالاهای خود را به مشتریانی از سراسر ایران عرضه می کنند و روزانه 6 میلیون بازدیدکننده خبرنگاران مشتریان بالقوه آن ها هستند.

3. با هدف حمایت از کسب وکارهای آفلاین در دوران شیوع کرونا در بعضی از گروه های کالایی، کمیسیون خبرنگاران صفر در نظر گرفته شده است.

4. مشاغلی مانند کافه ها، رستوران ها، هتل ها و تعدادی از مشاغل دیگر در همه گیری جهانی کرونا امکان ادامه همکاری با تعدادی از کارکنان خود را برای مدتی از دست می دهند. بنابراین برای حمایت از این گروه تصمیم گرفتیم در اطلاعیه جذب 2هزار همکار جدید در خبرنگاران، اولویت افرادی که در این مشاغل فعال بوده اند بالاتر باشد و بگوییم از حضور آن ها در خبرنگاران استقبال می کنیم. امیدواریم زمانی که شرایط به حالت عادی برگشت این عزیزان در صورت تمایل بتوانند به مشاغل قبلی خود برگردند.

بی شک شکوفایی اقتصاد دیجیتال در کشور نیازمند بازیگران متنوعی است که خبرنگاران تنها یکی از آن ها است. تاریخ افت وخیزهای بسکمک به خود دیده و همچنان خواهد دید. پلتفرم ها و کسب وکارهایی که روزهای همه گیری کرونا را با سختی و کم رونقی می گذرانند روزی بازوی قوی کشور برای گذر از بحرانی دیگر خواهند شد. لزوم سرمایه گذاری جدی و حمایت از همه پلتفرم ها و تکنولوژی های جدید در دنیای امروز تبدیل به یک الزام شده است. اقتصاد دیجیتال هم یک شبه و از میان بحران کرونا قدرتمند نمی شود. پلتفرم های گردشگری، حمل ونقل و … روزهای سخت و بی رونقی را می گذرانند، اما برای گذر از این روزها و حضور فعالانه همه همکارانمان لحظه شماری می کنیم.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 152

به "خبرنگاران در کنار کسب وکارها در بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران در کنار کسب وکارها در بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید