ساخت 6 هزار واحد مسکن ملی توسط بنیاد مسکن شروع شد

به گزارش شهر وبلاگ، به گزارش خبرنگاران، علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با بانک قرض الحسنه مهر ایران با بیان اینکه این تفاهم نامه در راستای تکمیل واحد های مسکن روستایی و واحد های کوچک در شهر های زیر 25 هزار نفر است، گفت: در بعضی از روستا ها و شهر ها تسهیلات مسکن روستایی کفاف برای تکمیل واحد های مسکونی را نمی دهد در نتیجه ما از یک منبع دیگر تسهیلات به شکل قرض الحسنه تعیین نموده ایم.

ساخت 6 هزار واحد مسکن ملی توسط بنیاد مسکن شروع شد

جهت دریافت خدمات قیمت در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

او ادامه داد: اعتباری که بنیاد مسکن برای این بخش در نظر گرفته 30 میلیارد تومان است و 60 میلیارد تومان هم بانک قرض الحسنه مهر ایران اختصاص داده که در مجموع 90 میلیارد تومان تسهیلات برای 5 تا 6 هزار واحد مسکونی روستایی در نظر گرفته شده است.

رئیس بنیاد مسکن اظهار کرد: برای هر واحد مسکن روستایی 15 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به اضافه 50 میلیون تومان وام مسکن روستایی در نظر گرفته شده که نرخ سود این تسهیلات 4 درصد و به شکل قرض الحسنه و با بازپرداخت 36 تا 60 ماه در نظر گرفته شده است.

تابش شرح داد: این تسهیلات به شکل ساده و سهل به متقاضیان پرداخت می گردد و بنیاد مسکن سهمیه استانی و شهرستانی هر یک از این مناطق را تعیین نموده و بانک هم بر اساس ضوابط این تسهیلات را پرداخت می نماید.

او گفت: سابقه فعالیت ما با بانک قرض الحسنه بسیار خوب است و با این نوع پرداخت هم تسهیلات قرض الحسنه را نباید دست کم گرفت و حدود 100 میلیارد تومان برای 6 هزار خانوار که ممکن است اثر بسیار مثبتی برای پیشرفت فیزیکی واحد ها داشته باشد موثر باشد.

رئیس بنیاد مسکن در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره آخرین شرایط طرح اقدام ملی مسکن که مقرر شده تعدادی از این واحد ها توسط بنیاد مسکن ساخته گردد هم گفت: ساز و کار این طرح شروع شده و مقرر شد بخشی از ساخت واحد های طرح اقدام ملی مسکن توسط بنیاد مسکن انجام گردد و 53 هزار زمین در شهر های مختلف تحویل داده شده و به ازای هر یک از این اراضی 3 تا 4 واحد احداث می گردد که در مجموع برای 53 هزار واحد مسکونی زمین تامین شده است.

تابش اظهار کرد: سهمیه بنیاد مسکن در طرح اقدام ملی 120 هزار واحد است که ما از این 53 اراضی حدود طراحی 12 هزار واحد را شروع و حدود ساخت 6 هزار واحد مسکونی را هم شروع نموده ایم و اقدامات و پیشرفت فیزیکی کار تا به امروز بسیار خوب بوده و پیشرفت فیزیکی در بعضی از واحد ها به 20 تا 30 درصد رسیده است.

او ادامه داد: در این طرح احتیاج است که مردم و انبوه سازان هم آورده و و اقدامات لازم را انجام دهند چراکه تا به امروز بنیاد مسکن واگذاری ها را شروع نموده و اقدامات در دست اجرا است و ما امیدواریم بانک ها هم برای پرداخت تسهیلات پا به پای بنیاد مسکن اقدام نمایند چراکه بدون تأمین اعتبارات امکان تکمیل و احداث واحد ها وجود ندارد.

رئیس بنیاد مسکن شرح داد: بانک ها 20 هزار واحد سهمیه شان را تامین کردند و متناسب با این 20 هزار واحد بنیاد مسکن هم واحد ها را تکمیل نموده، در این طرح ها پروژه ها به وزارت مسکن واگذار و آن ها به بانک ها معرفی می نمایند، تا به امروز 2 تا 3 هزار پرونده واحد های مسکونی برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده و آماده عقد قرارداد هستند.

تابش در پاسخ به سوالی در رابطه با آخرین شرایط واحد های مسکن روستایی هم گفت: از 160 هزار واحد مسکن روستایی حدود 60 هزار واحد احداثی بوده که تا به امروز پیشرفت و سرعت ساخت این واحد ها بسیار خوب و با سرعت اجرا شده است.

او ادامه داد: تسهیلات 20 هزار واحد مسکن ملی توسط بانک ها پرداخت می گردد که کارمزد تسهیلات آن ها 18 درصد است که قراردادشان را با بانک ها منعقد می گردد.

رئیس بنیاد مسکن درباره آخرین شرایط مسکن محرومان هم گفت: ساخت 54 هزار واحد در 14 استان را شروع نموده ایم و طرح ساخت واحد مسکونی برای محرومان را بنیاد مسکن از یک سال پیش شروع نموده است اضافه کرد: در بعضی از شهر ها سرعت ساخت و پیشرفت فیزیکی واحد ها بسیار خوب بوده، اما در بعضی از شهر ها به دلیل آنکه متقاضیان آورده خود را تکمیل ننموده اند سرعت اجرای پروژه بسیار کند شده است.

او اظهار کرد: در این طرح باید متقاضیان و بانک ها آورده خود را پرداخت نمایند تا سرعت اجرای پروژه افزایش یابد.

تابش ادامه داد: سال گذشته به هر واحد مسکونی 25 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده و آورده دولت هم از 54 هزار واحد حدود 20 هزار واحد بوده است.

رئیس بنیاد مسکن گفت: در 14 استان ساخت این واحد ها شروع شده که حدود 20 هزار واحد به اتمام رسیده و مابقی پروژه ها هم در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی قرار دارند.

او اعلام کرد: در استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، اردبیل، اصفهان، خراسان رضوی، لرستان ساخت این واحد ها شروع شده است.

تابش گفت: اخیرا در استان سیستان و بلوچستان هم ساخت 600 واحد مسکونی برای محرومان به اتمام رسیده و ساخت 5 هزار واحد هم در این استان شروع شده است.

رئیس بنیاد مسکن شرح داد: حدود 14 هزار و 500 واحد هم در حاشیه شهر ها از جمله مشهد، چابهار، زاهدان واحد مسکونی در دست احداث داریم و حدود 2 تا 3 هزار هم در این مناطق ساختشان در حال اتمام است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 341

به "ساخت 6 هزار واحد مسکن ملی توسط بنیاد مسکن شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت 6 هزار واحد مسکن ملی توسط بنیاد مسکن شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید