راه چاره تازه هوآوی برای مقابله با تحریم های آمریکا

به گزارش شهر وبلاگ، شرکت چند ملیتی هوآوی میخواهد برای مقابله با تحریم های آمریکا راهبرد جدیدی را در دستور کار قرار دهد.

راه چاره تازه هوآوی برای مقابله با تحریم های آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بنیانگذار شرکت چندملیتی هوآوِی که تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته به کارکنان این شرکت فناوری گفته جسارت به خرج داده و در زمینه نرم افزار در دنیا پیشتاز باشند.

خبرگزاری رویترز نوشته اظهارات رن ژنگفی در یک یادداشت داخلی این شرکت مطرح شده و برنامه شرکت هوآوی را برای مقابله با فشار تحریم های آمریکا نشان می دهد.

رن در این یادداشت خطاب به کارکنان شرکت نوشته هوآوی تمرکزش را برای مسائل نرم افزاری قرار داده زیرا آینده این حوزه، اساساً خارج از کنترل آمریکا است و ما استقلال و خودمختاری بیشتری خواهیم داشت.

در این یادداشت تصریح شده از آنجا که فراوری سخت افزارهای پیشرفته در کوتاه مدت سخت خواهد بود این شرکت باید تمرکزش را بر ساخت زیست بوم های نرم افزاری مانند سیستم عامل هارمونی اواس و سایر محصولات حوزه فناوری اطلاعات قرار دهد.

هواوی دومین فراوریکننده عظیم گوشی های هوشمند در دنیا و بهترین سازنده تجهیزات شبکه های مخابراتی در دنیا است. مقامات آمریکایی که نگران سلطه این شرکت چینی بر دنیای مخابرات هستند، علاوه بر تحریم آن در داخل آمریکا از کشورهای متحد خود هم خواسته اند اقدام مشابهی را صورت دهند.

هواوی پیش از این تصریح نموده بود مدیران این شرکت به دلیل تحریم های آمریکا حتی قادر به تماس، تبادل ایمیل و هیچ گونه ارتباطی با کارکنان مرکز تحقیقاتی خود در سیلیکون ولی نیستند.

با توجه به آنکه تحریم های آمریکا دسترسی شرکت هوآوی به بعضی محصولات آمریکایی مانند نرم افزارهای مایکروسافت و پردازنده های اینتل را محدود نموده بود این شرکت گفته بود در پی مجاری جایگزین برای مقابله با آثار تحریم ها است.

آمریکا مدعی است هواوی علیه کشورهای رقیب دست به جاسوسی سایبری زده و اطلاعات خود را در اختیار دولت چین قرار می دهد، مساله ای که بارها به وسیله هواوی رد شده است، هواوی در حال حاضر 28 درصد از بازار تجهیزات مخابراتی دنیا را در دست دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1621

به "راه چاره تازه هوآوی برای مقابله با تحریم های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه چاره تازه هوآوی برای مقابله با تحریم های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید