خبرنگاران بازگشایی پایانه های مسافربری آذربایجان شرقی منوط به تصمیم ستاد کروناست

به گزارش شهر وبلاگ، تبریز - خبرنگاران - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: فعالیت های تمام 13 ترمینال فعال در بخش برون شهری تعطیل و به حالت تعلیق درآمده است و این فرایند تا تصمیم کارگروه حمل و نقل برون شهری ستاد کرونا ادامه خواهد داشت.

خبرنگاران بازگشایی پایانه های مسافربری آذربایجان شرقی منوط به تصمیم ستاد کروناست

اروجعلی علیزاده امروز آدینه در یک گفت و گوی خبری اضافه نمود: از پنجم اسفند پارسال و به دنبال شیوع بیماری کرونا در کشور و استان، فعالیت ترمینال های آذربایجان شرقی با محدودیت و رعایت شرایط خاص از جمله کاهش ظرفیت از2 به یک صندلی انجام می شد.

وی اضافه نمود: از هشتم اسفند و با کاهش تقاضا به کمتر از 10 درصد و ضرورت ممانعت از تردد، فعالیت های تمام 13 پایانه فعال در بخش برون شهری تعطیل و به حالت تعلیق درآمد و این فرایند تا تصمیم کار گروه حمل و نقل برون شهری ستاد کرونا ادامه خواهد داشت.

علیزاده در عین حال با اشاره به فعالیت شبانه روزی همکارانش در حوزه راه اضافه نمود: با وجود خطرات ناشی از اپیدمی بوجود آمده، تمام 41 راهدارخانه آذربایجان شرقی و پرسنل مستقر در آنها به صورت 24 ساعت فعال بوده و به اقدامات امدادی به صورت مستقیم ورود و به هموطنان خدمات رسانی می نمایند.

وی درباره مجتمع های بین راهی نیز تشریح کرد: فعالیت 48 مجتمع خدمات بین راهی مستقر در جاده های استان نیز محدود شده و صرفا بخش صندلی های سوخت رسانی این مجموعه ها دایر می باشد و رستوران و بخش مواد غذایی آنها تعطیل است.

مدیرکل راهدای و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی در پاسخ به عدم رعایت تعطیلی پایانه ها از سوی برخی از رانندگان گفت: متاسفانه به دلیل عدم رعایت قانون ممنوعیت تردد از سوی استان های همجوار بخصوص آذربایجان غربی شاهد حضور مسافران و به تبع آن رانندگان برون شهری در برخی از نقاط تبریز از جمله اطراف ترمینال بود که با هماهنگی انجام شده از سوی نیروی انتظامی و پلیس راه اقدامات این چنینی نیز کنترل شد.

وی یادآوری کرد: تردد از استان های قم و گیلان به آذربایجان شرقی با توجه به شرایط حاد شیوع در این استان ها از روزهای نخستین زیر ذربین بوده و حتی در موردی اتوبوس بین شهری که در حال انتقال مسافران خود از گیلان به تبریز بود، در آستار متوقف و مسافران آن تخلیه شدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 171

به "خبرنگاران بازگشایی پایانه های مسافربری آذربایجان شرقی منوط به تصمیم ستاد کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بازگشایی پایانه های مسافربری آذربایجان شرقی منوط به تصمیم ستاد کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید