توئیتر برای تبعیت از قوانین ترکیه نهاد حقوقی تاسیس می کند

به گزارش شهر وبلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، ترکیه سال گذشته یک قانون بحث انگیز در مورد فعالیت شبکه های اجتماعی به تصویب رساند که به موجب آن هر شبکه اجتماعی با بیش از یک میلیون عضو برای تداوم فعالیت در داخل خاک ترکیه باید در این کشور دارای نمایندگی باشد.

توئیتر برای تبعیت از قوانین ترکیه نهاد حقوقی تاسیس می کند

بر اساس بیانیه توئیتر که روز جمعه صادر شد، این شرکت قانون جدید ترکیه در مورد فعالیت شبکه های اجتماعی را مورد بررسی قرار داده و تصمیم گرفته از آن تبعیت کند و لذا نهادی حقوقی را برای بررسی و اجرای قوانین ترکیه تأسیس می کند. در عین حال توئیتر افزوده که مدافع گفتگوی عمومی آزادانه در این شبکه اجتماعی است و تضمین می کند که خدماتش در دسترس مردم در همه جا باشد.

سرکشی توئیتر، فیس بوک، تیک تاک و یوتیوب از قانون مصوب ترکیه در مورد فعالیت شبکه های اجتماعی باعث شد تا در سال 2020 هر یک از آنها در حدود 5.1 میلیون دلار جریمه شوند. دولت ترکیه تهدید کرده بود در صورت تداوم قانون شکنی این شبکه های اجتماعی دریافت و نمایش آگهی توسط آنها را ممنوع خواهد کرد و پهنای باند اختصاصی به این شبکه ها را تا بدان حد کم می کند که دسترسی به آنها در ترکیه ناممکن شود.

قانون جدید، شبکه های اجتماعی را ملزم می کند تا محتوای ناقض حریم شخصی و حقوق افراد را ظرف 48 ساعت حذف کنند و در صورت رد درخواست مذکور در این مورد دلایل موجه ارائه دهند. در صورت وقوع خسارت پس از عدم حذف محتوای مذکور، شبکه اجتماعی که محتوا بر روی آن منتشر شده باید پاسخگو باشد. ضرورت نگهداری محتوای مربوط به کاربران ترکیه ای بر روی سرورهایی در درون کشور بخش دیگری از این قانون است.

بر اساس آمار توئیتر دولت ترکیه سال قبل 31 درصد از کل درخواست های حذف محتوا از این شبکه اجتماعی در سراسر جهان را ارائه کرده و تعداد درخواست های آن بالغ بر 45800 مورد بوده است. توئیتر با یک سوم این درخواست ها موافقت کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1222

به "توئیتر برای تبعیت از قوانین ترکیه نهاد حقوقی تاسیس می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیتر برای تبعیت از قوانین ترکیه نهاد حقوقی تاسیس می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید