تاکید AFC بر آموزش مستمر آنلاین داوران فوتبال

به گزارش شهر وبلاگ، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، علیرضا سهرابی درباره نشست آنلاین داوری AFC مطرح نمود: در ابتدای جلسه مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون درخصوص برگزاری مسابقات فوتبال با شیوع ویروس کرونا و اینکه چطور تیم ها و داوران برای از سرگیری مسابقات آماده شدند، مواردی را مطرح نمودند. همچنین دبیرکل فدراسیون گفت ما همچنان منتظر دریافت توصیه ها و تجربیات AFC در برگزاری مسابقات در این شرایط خاص هستیم. قطعا تجربیات مثبت و خوب خودمان را در این رابطه برای کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز ارسال خواهیم کرد.

تاکید AFC بر آموزش مستمر آنلاین داوران فوتبال

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

رئیس دپارتمان داوران در ادامه بیان نمود: کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال اجرا فرایند ای تحت عنوان ارزیابی شرایط دپارتمان داوری هر فدراسیون در آسیا است. در دو سال گذشته نمایندگان دپارتمان داوری آسیا جهت ارزیابی دپارتمان داوری ایران در طی دو نوبت به ایران سفر کردند و توصیههایشان را برای بهبود شرایط دپارتمان داوران اظهار کردند.

وی اضافه نمود: قرار بود در اسفند ماه سال گذشته برای ارزیابی نهایی به ایران سفر نمایند که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و در نهایت ای اف سی تصمیم گرفت تا مرحله نهایی ارزیابی را به صورت آنلاین برگزار کند. همچنین در یک نامه رسمی از فدراسیون فوتبال خواسته شد تا عملکرد دپارتمان را در این دو سال در این جلسه ارائه کند.

سهرابی درخصوص اظهارات نمایندگان دپارتمان داوری آسیا پس از برگزاری جلسه گفت: پس از اینکه ارائه مطالب توسط دپارتمان داوران به انتها رسید، نمایندگان ای اف سی در خصوص ساختار کمیته و دپارتمان داوری، نقش و وظایفشان و ساختار اداری دپارتمان مواردی را مطرح کردند. همچنین از عملکرد خوب کمیته و دپارتمان و اینکه برای یک هدف واحد کوشش می نمایند، ابراز خرسندی کردند.

رئیس دپارتمان داوران گفت: درباره برنامه های استراتژیک در جهت توسعه و ارتقای داوری کشور و برنامه های کاربردی جهت دستیابی به اهداف مورد نظر مطالب بسیار خوبی را مطرح کردند. با توجه به صحبت های نوید بخش دبیرکل فدراسیون از شرایط فعلی داوری، نمایندگان دپارتمان داوری آسیا بازخورد بسیار مناسبی از برنامه های توسعه داوری فدراسیون فوتبال ایران داشتند و اعلام کردند اتفاقات خوبی در حوزه مدرسی داوری در آسیا و فیفا اتفاق افتاده است. همچنین درباره شرایط داوران بین المللی فوتسال بانوان دستاوردهایی را خواهیم داشت که به محض قطعی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.

سهرابی اضافه نمود: ای اف سی تاکید بسیار زیادی بر آموزش آنلاین مستمر داوران در این شرایط کنونی دارد و اینکه حتما داوران آمادگی جسمانی خود را حفظ نمایند و دپارتمان به صورت مستمر بر نحوه تمرین کردن و آماده سازی داوران نظارت دقیقی داشته باشد.

وی در انتها گفت: با اعلام نمایندگان دپارتمان داوری آسیا امیر عرب براقی که سال گذشته در لیست داوران بین المللی قرار گرفته بود، چنانچه دوره آموزشگاه داوران آسیا که سال آینده به انتها می رسد را با موفقیت پشت سر بگذارد، مستقیما به جمع داوران الیت آسیا اضافه خواهد شد. همچنین مقرر شد دپارتمان داوران عملکرد خود را از زمان شیوع ویروس کرونا تا انتها مسابقات لیگ به همراه آمار و اطلاعات بدست آمده برای ای اف سی ارسال کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 572

به "تاکید AFC بر آموزش مستمر آنلاین داوران فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید AFC بر آموزش مستمر آنلاین داوران فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید