بهترین زمان برای خوردن شام

به گزارش شهر وبلاگ، کارشناسان بر این باورند خوردن شب هنگام سبب می شود زمانی که بدن باید استراحت کند، هرمون های استرس را آزاد کند.

بهترین زمان برای خوردن شام

کارشناسان می گویند خوردن دیرهنگام غذا خطرات فراوانی را برای بدن ما به همراه دارد. آن ها هشدار می دهند خوردن دیرهنگام شام سبب می شود تا میلیون ها نفر در جهان در معرض حملات قلبی و مغزی قرار گیرند.

بنا بر اعلام محققان، وعده غذایی دیرهنگام در شب سبب می شود بدن در سطح آماده باش بالا (high alert) قرار گیرد. متخصصان قلب توصیه می کنند که افراد بزرگسال نباید تا دو ساعت قبل از خواب چیزی بخورند و در حالت ایده آل بعد از ساعت هفت شب نباید چیزی خورده شود.

کارشناسان بر این باورند خوردن شب هنگام سبب می شود زمانی که بدن باید استراحت کند، هرمون های استرس را آزاد کند.

دکتر ابرو اوزپلیت (Ebru Özpelit) متخصص گروه قلب و عروق دانشگاه (Dokuz Eylül University) در ارائه نتایج تحقیقاتش در یک سخنرانی در کنگره انجمی قلب و عروق اروپا گفت: اگر شب هنگام دیر غذا بخوریم، بدن ما بجای استراحت برای خواب، در حالت آماده باش (high alert) به مانند روز باقی می ماند؛ بنابراین چگونه خوردن نیز ممکن است به اندازه چه چیزی خوردن مهم باشد.

خوردن صبحانه و ناهار مهم است، اما شام نیز نباید دیرتر از ساعت هفت شب باشد؛ بنابراین شما نباید نگران این باشید که چرا شام در ساعت 5:30 بعد از ظهر میل شد؛ چرا که در حقیقت این ممکن است برای شما مفید باشد.

بانیما

قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

زرین گراف

زرین گراف: عصر طلایی گرافیک
منبع: فرادید
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1451

به "بهترین زمان برای خوردن شام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان برای خوردن شام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید