رازهای پنهان در شخصیت چشم قهوه ای ها

به گزارش شهر وبلاگ، خبرنگاران : از شخصیت شناسی افراد از روی رنگ چشم که گفته می گردد یکی از مجذوب کننده ترین آن به ویژگی چشم قهوه ای ها مربوط می گردد.

رازهای پنهان در شخصیت چشم قهوه ای ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک ،چشم های قهوه ای در سطح دنیا رایج تر از هر رنگ چشم دیگری هستند اما این رواج بودن به طور قابل توجهی به نسبت جغرافیا فرق دارد. اغلب افرادی که در آفریقا و آسیا زندگی می نمایند چشمان قهوه ای تیره دارند. رنگ چشم قهوه ای تیره هم در خاور میانه بسیار رایج است اما در اروپا این رایج بودن کاملا فرق دارد.

چه چیزی باعث ایجاد چشم های قهوه ای می گردد؟

با وجود این که رنگ های چشم متفاوتی وجود دارند، از جمله چشمان آبی کم تر شایع و چشمان سبز، تنها یک نوع رنگدانه چشم وجود دارد و اندازه این رنگدانه های در عنبیه چشم است که رنگ چشم شما را تعیین می نماید. چشمان با ملانین های بسیار کم آبی هستند و چشم ها با کمی ملانین بیشتر سبز، عسلی و یا قهوه ای روشن هستند و آن هایی که غلظت بالایی از رنگدانه دارند، قهوه ای میانه یا تیره هستند.

رنگ چشم یک ویژگی موروثی است اما پیش بینی رنگ چشم از تبار خانواده دشوارتر از آن چیزی است که ممکن است انتظارش را داشته باشید.

در حقیقت شواهدی وجود دارد که تا 16 ژن می توانند بر رنگ چشم تاثیر بگذارند.

ممکن است بچه ها در یک خانواده رنگ های چشم متفاوتی داشته باشند و چشمانی با رنگ یکسان والدینشان را نداشته باشند. به خاطر تنوع پیچیده و تعاملات ژن ها، به سختی می توان با قطعیت گفت که یک کودک ممکن است با چه رنگ چشم هایی بدنیا بیاید.

بعلاوه، چشم بسیاری از بچه ها سفید پوست در هنگام تولد دارای ملانین بسیار کمی است و در چند ماه اول زندگی آبی به نظر می رسد اما در طول 12 تا 18 ماه، ملانین بیشتری در این عنبیه جمع می شوند و باعث می شوند که رنگ چشم از آبی به سبز، فندقی و یا قهوه ای تغییر کند.

فواید داشتن چشم های قهوه ای:

اگر چشم های قهوه ای دارید خرسند خواهید شد که بدانید محققان اندازه ملانین بالاتری را در چشمان شما پیدا نموده اند که با تعدادی از مزایای سلامتی مرتبط است.

- افرادی که چشم های قهوه ای دارند ممکن است نسبت به بعضی بیماری ها آسیب پذیر باشند. به اسم مثال، به نظر می رسد افرادی که چشم های قهوه ای دارند، نسبت به افرادی که دارای چشم های روشن هستند، کم تر به انحطاط ماکولار مربوط به سن دچار می شوند.

- بعلاوه افراد با چشم های قهوه ای در مقایسه با افراد با چشم های آبی روشن خطر کمتری برای ابتلا به دیابت نوع 1 و ملانومای چشم دارند.

- تحقیقات در بیمارستان ملی عصب شناسی و جراحی در لندن حاکی از آن است که افراد دارای چشمان آبی احتمال بالاتری برای مسائل شنیداری ناشی از آلودگی صداهای محیطی در مقایسه با افراد چشم قهوه ای دارند. نویسندگان این مطالعه احساس می نمایند که رنگدانه ملانین می تواند به حفاظت از اعصاب در مغز ناشی از آسیب از نویز یاری کند.

اما بعضی اخبار بد هم برای افراد چشم قهوه ای وجود دارد :

- تحقیقات دانشگاه پیتسبورگ نشان داد که زنان با چشمان تیره رنگ در مقایسه با مادرانی که چشمان روشن دارند، هنگام زایمان بیشتر احساس درد می نمایند.

- زنان با چشم های روشن بعلاوه اضطراب، افسردگی، افکار منفی و اختلالات خواب کمتری نسبت به زنان با چشم های قهوه ای داشتند.

- همین طور محققان در استرالیا دریافتند که افراد دارای عنبیه قهوه ای تیره نسبت به افرادی که دارای چشم های روشن تر هستند، بیشتر در معرض آب مروارید قرار دارند و بنابراین حتما عینک آفتابی بزنید تا در صورت داشتن چشم های قهوه ای از چشمان خود در فضای باز محافظت کنید.

آیا می دانستید که داشتن چشم های قهوه ای باعث می گردد شما قابل اعتمادتر به نظر بیایید؟

در تحقیقاتی که در جمهوری چک انجام شد، از دانشجویان دانشگاه خواسته شد تا به عکس های 80 جوان (40 مرد و 40 زن در سنین 19 تا 26 سال) نگاه نمایند و به این افراد نمراتی از 1 تا 10 طبق حس قابل اعتماد بودنشان بدهند و به دانش آموزانی که از آن ها عکس گرفته شده بود, گفته شد که حالات خنثی و غیر کلامی داشته باشند و هیچ آرایشی ننمایند یا جواهری نندازند و تمامی عکس ها به صورت افقی در یک ارتفاع با طول استاندارد بودند.

تنها عکس های افراد با چشمان آبی یا چشم های قهوه ای در این مطالعه مورد استفاده قرار گرفتند و عکس های دانش آموزان با چشم های فندقی و سبز از مطالعه حذف شدند و درآخر نتایج مطالعه نشان داد که افراد با چشم های قهوه ای نسبت به چشم آبی ها قابل اعتماد تر هستند اما این موضوع کمی پیچیده تر است چرا که پژوهشگران دریافتند بین رنگ چشم و شکل صورت رابطه ای وجود دارد و شکل صورت فرد نقش کلیدی در ادراک قابلیت اعتماد ایفا می نماید.

چهره ها با چشمان قهوه ای دارای چانه کوتاه و باز, دهان عظیم تر با گوشه های برآمده, چشمان نسبتاً عظیم تر و ابرو های نزدیک به یکدیگر بودند و در مقابل, صورت های افراد چشم آبی دارای یک چهره باریک و برجسته تر, چانه بلند تر, دهان باریک تر با گوشه های رو به پایین, چشمان نسبتاً کوچک تر و ابرو های نسبتاً دور هستند.

در کل به نظر می رسد افراد دارای چشمان قهوه ای قابل اعتمادتر از افراد چشمان آبی هستند ، نویسندگان این مطالعه شرح دادند. اما این چشمان قهوه ای نیست که باعث این حس می گردد. این مورفولوژی صورت مرتبط با چشم های قهوه ای است. که چنین اتفاقی را رقم می زند .

گزینه های تغییر یا برجسته کردن رنگ چشم:

با وجود مزایای مرتبط با چشم های قهوه ای، اگر دوست دارید سایر رنگ های چشم را هم داشته باشید ، می توانید گزینه های زیر را امتحان کنید :

- انواع مختلفی از لنزهای رنگی برای چشمان قهوه ای وجود دارد که این لنزهای رنگی حتی اگر نیازی به اصلاح چشم و یا آستیگماتیسم هم نداشته باشید، باعث تغییر رنگ چشم می گردد.

اگر برای استفاده از لنز آماده نیستید ولی می خواهید راه های دیگری را بشناسید تا چشمان قهوه ای خود را برجسته تر کنید، نکاتی که در ادامه مقاله آورده شده است را دنبال کنید:

- اگر عینک می زنید, از عینک ساز خود بخواهید تا نشان دهد که چگونه رنگ های مختلف فریم عینک می توانند مکمل رنگ چشم شما باشند و چشمان قهوه ایتان را برجسته کند.

- بعلاوه لنزهایی با روکش ضد انعکاس را برای نمایش رنگ چشمتان انتخاب کنید. پوشش ar بازتاب های مزاحم را در عینک حذف می نماید و به دیگران اجازه می دهد تا زیبایی و روشنی چشمان قهوه ای شما را ببینند.

- هم چنین برای پیدا کردن برترین آرایش و سایه چشم برای چشم های قهوه ایتان وقت بگذارید که انتخاب های درست برای شما به تعدادی از عوامل بستگی دارد که عبارتند از :رنگ پوست و مو و عمق رنگدانه در چشمان قهوه ایتان.

به اسم توصیه آخر برای اینکه چشم های قهوه ای زیبای خود را سالم نگاه دارید و به وضوح ببینید, حداقل هر دو سال یک بار تست های معمول چشم را بدهید.

بیست آمار

بیست آمار | آشنایی با علم آمار و ریاضیات

مجله عکسها

مجله عکسها | مجله تفریحی و سرگرمی عکسها
منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1525

به "رازهای پنهان در شخصیت چشم قهوه ای ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رازهای پنهان در شخصیت چشم قهوه ای ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید