بهبود شرایط آبگرفتگی ها و دفع فاضلاب در اهواز

به گزارش شهر وبلاگ، خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل شرکت آبفا کشور با اشاره به شرایط شبکه فاضلاب اهواز گفت: می توانم این اطمینان را بدهم که با کارهای خوبی که طی این چند ماه صورت گرفته است، هر روز شرایط ما نسبت به روز قبل بهتر خواهد شد و سعی می کنیم که در جبهه های مختلف کاری در اهواز به گونه ای عمل کنیم که این شبکه در مواقع بحرانی نظیر بارش های آینده و شرایط مشابه بتواند کارایی لازم را داشته باشد.

بهبود شرایط آبگرفتگی ها و دفع فاضلاب در اهواز

حمیدرضا جانباز امروز، 28 آذرماه در حاشیه بازدید از ایستگاه پمپاژ زکی زاده در منطقه کمپلو شمالی و ایستگاه پمپاژ ولی عصر در کمپلو جنوبی و خیابان اصلی کیانپارس در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه از دو روز گذشته در بخش هایی از کشور از جمله در استان خوزستان، شاهد نزول رحمت ایزدی هستیم و با توجه به شرایط و مسائل خشکسالی سال های اخیر و به ویژه سال گذشته، این بارش موجب خوشحالی مردم و کشاورزان شده است.

وی اضافه نمود: در استان خوزستان نیز شاهد بارش های خوبی در شمال استان بوده ایم و در منطقه ها جنوبی استان و شهر اهواز به علت وجود بافت ریز دانه خاک و وجود شهرها در زمین هموار، مشکل دفع آب های سطحی را داریم.

مدیرعامل شرکت آبفای کشور ادامه داد: از امروز صبح که بارش شدید نیز در منطقه جنوب خوزستان و اهواز وجود داشت از پروژه های اجرایی شرکت آب و فاضلاب بازدید داشته ام و در حال حاضر 139 جبهه کاری شامل لوله گذاری ها، بازسازی ایستگاه های پمپاژ و احداث ایستگاه های پمپاژ در حال فعالیت هستند که برای اولین بار در شهر اهواز با استفاده از دستگاه های حفاری اقدام به لوله رانی می گردد و تمامی این موارد باعث بهتر شدن دفع فاضلاب نسبت به سال های گذشته شده است.

وی گفت: در اولین سفر ریاست جمهوری به استان خوزستان و تاکید ایشان و وزیر نیرو بر این بود که در طرح فاضلاب اهواز به گونه ای عمل گردد که مردم مخصوصا در شرایط بارش، دچار مسائلی مشابه سال های قبل نشوند.از سفر رئیس جمهور به اهواز تا به امروز بیش از 110 کیلومتر خطوط ریزشی ترمیم شدند و ایستگاه های پمپاژ که بیش از 300 پمپ در 186 ایستگاه نصب هستند، همگی در حال کار هستند.

مدیرعامل شرکت آبفای کشور ادامه داد: به عنوان مثال منطقه شهید زکی زاده در سال های گذشته دچار آبگرفتگی فراوان می شد و طی بازدید امروز مشاهده شد که تقریبا هیچ مسئله ای وجود ندارد و ایستگاه پمپاژ این منطقه با پمپ های آماده به کار و پمپ های رزرو مشغول پمپاژ است.

جانباز اضافه نمود: می توانیم اطمینان دهیم که در منطقه های که لوله گذاری شده اند و ایستگاه های پمپاژ در حال کار کردن هستند، همه سیستم در حال کار است و به طور پیوسته فاضلاب را منتقل می نماید.

وی گفت: شهر اهواز با توجه به هموار بودن و نداشتن شبکه دفع آب های سطحی در بارش ها دچار مشکل می گردد و سعی ما بر این است که آن چه که در ظرفیت خطوط و سامانه های جمع آوری و انتقال فاضلاب وجود دارد، به دفع آب های سطحی یاری کند.

مدیرعامل شرکت آبفای کشور اظهار کرد: اگر طرح فاضلاب اهواز به صورت 100 درصدی اجرا گردد حدود 600 هزار مترمکعب در شبانه روز ظرفیت خواهد داشت و با بارش هایی که در سال گذشته داشتیم و بیش از 10 میلیون متر مکعب در ظرف جند ساعت بود، قاعدتا این شبکه جوابگوی دفع آب های سطحی نیست و برای این موضوع هم طراحی نشده است .

جانباز اعلام کرد: می توانم این اطمینان را بدهم که با کارهای خوبی که در طی این چند ماه اجرا شده است، هر روز شرایط ما نسبت به روز قبل بهتر خواهد شد و سعی می کنیم که در جبهه خطوط ریزشی، جبهه اورهال ایستگاه های پمپاژ، خطوط جمع آوری و خطوط انتقال به گونه ای عمل کنیم که این شبکه در مواقع بحرانی نظیر بارش های آینده و شرایط مشابه بتواند کارایی لازم را داشته باشد.

وی گفت: همکاران بنده در شهر اهواز و سایر نقاط استان مخصوصا شهر های جنوبی، آماده به کار هستند. اکیپ ها در منطقه های که مستعد آبگرفتگی هستند حضور کامل دارند و مانورهای بسیار خوبی در طی این روزها اجرا شده است و خوشبختانه در این بارش ها شاهد بوده ایم که شرایط نسبت به سال های گذشته بسیار مناسب تر بوده است .

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1909

به "بهبود شرایط آبگرفتگی ها و دفع فاضلاب در اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود شرایط آبگرفتگی ها و دفع فاضلاب در اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید