اسکی کرمن ؛ شهری با غارهای باستانی در کریمه

به گزارش شهر وبلاگ، زمانی که هنوز شهرها برای سکونت امن نبود، مردم از غارها برای سکونت و ایجاد امنیت خود استفاده می کردند. شهر اسکی کرمن نمونه ای از این شهرها است. با خبرنگاران همراه باشید.

اسکی کرمن ؛ شهری با غارهای باستانی در کریمه

اسکی کرمن (Eski Kermen) واقع در 6 کیلومتری منگوپا (Mangupa) در منطقه باغچه سرای (Bakhchisaray) در کریمه یک شهر تاریخی است. شهر در بالای یک کوه به نام مسا (mesa) قرار گرفته و به دلیل داشتن بیش از 300 غار معروف شهر شناخته شده ای است. این غارها در قرن ششم و برای سکونت انسان ها ساخته شده اند. زندگی در غار به دلیل محیط پوشیده آن امنیت بیشتری داشت. بعدا و در طول قرن ها خانه های بزرگی ساخته شد که صدها نفر در آنها سکونت داشتند. مذهب برای مردم این منطقه مهم بود به طوری که چند معبد و کلیسا در غارها ی شان ساخته بودند. یکی از کلیسا هنوز هم تصویری از مسیح و مریم مقدس را دارد. این نقاشی ها آغاز استفاده از پوشش و لباس را هم نشان می دهند.

شهر غارها تا قرن 13 و آمدن مغولان مسکونی بود. با توجه به کوهستانی بودن منطقه تصرف شهر سخت بود و به همین دلیل یکی از آخرین منطقه های است که تحت سلطه مغولان عایدی. برای مدت کوتاهی و بعد از اینکه غارها خالی از سکنه شدند، منطقه ها همسایه از غارها برای اهداف تجاری استفاه می کردند. امروزه غارهای این منطقه مقصدی عالی برای سفر یک روزه و حتی پیاده روی است.

منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1868

به "اسکی کرمن ؛ شهری با غارهای باستانی در کریمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکی کرمن ؛ شهری با غارهای باستانی در کریمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید