اسامی بعضی از ساختمان های بسیار پرخطر در مرکز تهران

به گزارش شهر وبلاگ، عضو شورای شهر تهران، اماکنی از جمله سرای وحید، سرای حاج ملاعلی، پاساژ حمام قبله، پاساژ رضوی، پاساژ و سینما اروپا، پاساژ گراند هتل، سرای مشیر خلوت، سرای سید ولی، سرای اتفاق، پاساژ کمپانی، سرای میرزا اسماعیل، پاساژ شناسا، پاساژ زورخانه، پاساژ وحدت، پاساژ بلور، سرای باغچه، سرای رشتی، پاساژ طلا زاد، پاساژ صفوی، پاساژ امین، پاساژ علمی، ببمارستان طرفه و بیمارستان سینا را از جمله ساختمان های بسیار پرخطر منطقه 12 شهرتهران برشمرد.

اسامی بعضی از ساختمان های بسیار پرخطر در مرکز تهران

به گزارش ایسنا، مهدی بابایی در چهل و هشتمین جلسه کمیته ایمنی و مدیریت بحران شهر تهران که در منطقه 12 شهرداری تهران برگزار گردید با تاکید بر اینکه شهروندان باید از ساختمان ها یا پاساژ های ناایمن شهر تهران آگاه باشند، گفت: شاید در این برهه زمانی اطلاع رسانی همه ساختمان های نا ایمن شهر تهران در دستورکار قرار نداشته باشد، اما به شکل موردی این اتفاق خواهد افتاد. چرا که موضوع حفظ جان مردم و آتش نشان ها حیاتی است و شهروندان تبعات اتفاقات حوادث ناگوار ناایمنی در شهر را در حوادثی مانند پلاسکو مشاهده نموده اند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی اجرا شده، در برنامه چهارساله چهارم شهر تهران، باید نرخ رشد حوادث داخل ساختمان متوقف گردد، گفت: بر اساس این برنامه ریزی در سال 1404 نیز باید شاهد کاهش حوادث باشیم که این موضوع مستلزم فعالیت های فرهنگی و آموزشی است.

بابایی از مدیران شهرداری تهران خواست در راستای کاهش حوادث و افزایش ایمنی شهر تهران از هیچ فعالیتی به ویژه فعالیت های فرهنگی و آموزشی کوتاهی نکنند و اظهار کرد: مدیرانی که نتوانند نرخ رشد حوادث را با فعالیت های فرهنگی و آموزشی کاهش دهند باید از شهرداری تهران بروند.

رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران بعلاوه بر ضرورت ایمن سازی مراکز درمانی و آموزشی در منطقه ها مختلف مرکز تاکید نمود و گفت: شهرداران منطقه ها، اعتبارات یاری به مدارس را که در اعتبارات معاونت فرهنگی لحاظ شده است، به مدارسی اختصاص دهند که تاییدیه ایمنی دارد. با اندیشیدن این تمهیدات، می توان امیدوار بود که ایمن سازی مدارس با سرعت بیشتری اجرا شده و جدی گرفته گردد.

وی با اشاره به شرایط منطقه 12 شهرداری تهران در حوزه ایمنی و مدیریت بحران، اضافه نمود: بیشترین جمعیت شناور در روز های عادی در این منطقه یک و نیم تا دو میلیون نفر به ویژه در محدوده بازار است که این موضوع ضرورت ایمنی بازار را افزایش می دهد. در حال حاضر اقدامات موثری در حوزه ایمنی بازار انجام می گردد و آتش نشانان در این محدوده مستقر هستند، اما باید با تمهیدات ویژه ای اندازه حوادث این محدوده را نیز کاهش داد.

بر اساس اعلام روابط عمومی آتش نشانی تهران، عضو شورای شهر تهران، اماکنی از جمله سرای وحید، سرای حاج ملاعلی، پاساژ حمام قبله، پاساژ رضوی، پاساژ و سینما اروپا، پاساژ گراند هتل، سرای مشیر خلوت، سرای سید ولی، سرای اتفاق، پاساژ کمپانی، سرای میرزا اسماعیل، پاساژ شناسا، پاساژ زورخانه، پاساژ وحدت، پاساژ بلور، سرای باغچه، سرای رشتی، پاساژ طلا زاد، پاساژ صفوی، پاساژ امین، پاساژ علمی، ببمارستان طرفه و بیمارستان سینا را از ساختمان های بسیار پرخطر منطقه بر شمرد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 فروردین 1402 بروزرسانی: 30 فروردین 1402 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 2104

به "اسامی بعضی از ساختمان های بسیار پرخطر در مرکز تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسامی بعضی از ساختمان های بسیار پرخطر در مرکز تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید