از گرم کردن این مواد غذایی در مایکروفر خودداری کنید

به گزارش شهر وبلاگ، تهران (پانا) - مایکروفر ها دستگاه های پرکاربردی هستند که هم در مصارف تجاری مانند رستوران ها و هم برای مصارف خانگی استفاده می شوند. اما در این بین برخی از مواد غذایی را هرگز نباید با مایکروفر گرم کنید.

از گرم کردن این مواد غذایی در مایکروفر خودداری کنید

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مایکروفر ها دستگاه های پرکاربردی هستند که هم در مصارف تجاری مانند رستوران ها و هم برای مصارف خانگی استفاده می شوند. اما در این بین برخی از مواد غذایی را هرگز نباید با مایکروفر گرم کنید. این موضوع به این دلیل است که گاهی با این کار خواص غذا از بین می رود و گاهی نیز باعث ایجاد خطر برای استفاده کنندگان از مایکروفر می شود.

مواد غذایی که نباید در مایکروفر گرم شود

برنج

برنجی که با مایکروفر گرم شود می تواند منجر به چیزی به نام سندروم برنج سرخ شده شود. سندرم برنج سرخ شده یک نوع مسمومیت غذایی است که از طریق باکتری های باسیلوس سرئوس ایجاد می شود.

این نوع باکتری ها حتی از طریق پخت و پز نیز می توانند به زندگی خود ادامه دهند و وقتی که برنج در دمای اتاق باقی بماند، این باکتری ها واقعا می توانند شکوفا شده و رشد کنند. نه اینکه برنجی که با مایکروفر گرم شده بد باشد، در اصل این کار اشتباه است و راه اشتباه فقط برای دستگاه گوارش بد است.

کلم بروکلی

بله، این سبزی به راحتی در مایکروفر گرم می شود. اما قرار دادن بروکلی در مایکروفر به اندازه 97 درصد از کل محتوای غذایی آن را هدر می دهد. مهم تر اینکه پختن بروکلی بسیاری از مزایای مثبت آن را از بین می برد.

در بروکلی بخارپزشده 11 درصد از آنتی اکسیدان ها را کاملا از بین می برد؛ با این وجود می توانید تصور کنید که مایکروفر چه کاری می کند.

تخم مرغ

تخم مرغ های کامل با پوسته روی آن ها هرگز نباید در مایکروفر قرار داده شوند. دمای شدید در طی فرآیند مایکروفر می تواند منجر به فشار درونی زیادی شود. اساسا، تخم مرغ در مایکروفر سابقه انفجار دارد.

متاسفانه حتی تخم مرغ های بدون پوسته نیز از این حیث ایمن نیستند، زیرا درون تخم مرغ هنوز هم می تواند تجمع بخار را تجربه کند. این به این معنی است که وقتی شما تخم مرغ را باز می کنید، بخار شدیدا داغ می تواند روی دست و یا صورت شما سرازیر شود.

فلفل قرمز چیلی

نباید فلفل چیلی را در مایکروفر قرار دهید، مگر اینکه اسپری فلفل دوست داشته باشید. دما کپسایسین موجود در فلفل را آزاد کرده و آن را تبخیر می کند. در نتیجه چشم، بینی و ریه تان می سوزد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1855

به "از گرم کردن این مواد غذایی در مایکروفر خودداری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از گرم کردن این مواد غذایی در مایکروفر خودداری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید