آزمون تومر (هر آنچه که باید از آزمون TOMERبدانید)

به گزارش شهر وبلاگ، آزمون تومر (TÖMER) مخفف Türkçe Öğretim Merkezi است و نام اختصاری مرکز آموزش زبان ترکی استانبولی می باشد. آزمون تومر همانند مدارک زبان انگلیسی تافل و آیلتس از اهمیت زیادی برای تحصیل در ترکیه و ورود به دانشگاه های این کشور مخصوصا آن هایی که تحصیل در آن ها به زبان ترکی است برخوردار می باشد. آزمون تومر از بخش های مختلفی مانند Writing (نوشتاری)، Listening (شنیداری)، Structure (ساختار)، Reading (خواندن)، Spoken Production (فراوری گفتاری) و Spoken Production (تعامل گفتاری) تشکیل شده است. این بخش ها دانش کلی داوطلب را در همه بخش های مختلف زبان ترکی استانبولی مورد سنجش قرار می دهد.

آزمون تومر (هر آنچه که باید از آزمون TOMERبدانید)

سیستم امتیاز دهی در آزمون TÖMER

  • مهارت شنیداری 25 امتیاز
  • مهارت خواندن و درک مطلب 25 امتیاز
  • مهارت برقراری ارتباط 15 امتیاز
  • مهارت مکالمه 10 امتیاز
  • مهارت نوشتاری 25 امتیاز

سطوح آزمون TOMER

آزمون Tomer دارای 12 سطح (4 سطح مبتدی، 4 سطح متوسط، 4 سطح حرفه ای) و دارای سطوح مختلفی از سطح A1 تا C1 است. مجموع نمرات کلی متقاضی در همه سطوح بیانگر میزان توانایی او در تسلط به زبان ترکی استانبولی خواهد داد.

سطح A1 ابتدایی ترین سطح آموزش زبان است و در این سطح از آزمون، فرد می تواند با استفاده از موضوعات بسیار ساده ای که در زندگی روزمره برای همه شناخته شده است، نیازهای اساسی خود را رفع سازد.

سطح A2 سطح مبتدی زبان است و در این سطح از آزمون، فرد قادر به برقراری ارتباط با استفاده از عبارات ساده و مرتبط با محیط و موضوعات پیرامون خود می باشد.

سطح B1 سطح متوسط زبان است و در این سطح از آزمون، فرد آشنا به زبان به راحتی می تواند ایده اصلی کلمات استفاده شده را به وضوح متوجه شود؛ همچنین، وی قادر است متن های مشکل را که ئر رابطه با موضوعات مورد علاقه اش می باشد، بفهمد و می تواند جملات ساده و مرتبط به هم بسازد.

سطح B2 سطح خوب زبان است و در این سطح از آزمون، فرد قادر به درک ایده اصلی جملات پیچیده بوده و با عبارات مرتبط به حوزه اش، آشنایی دارد و می تواند در مصاحبه از آنها استفاده کند.

سطح C1 سطح خیلی خوب زبان است و در این سطح از آزمون، شخص قادر به درک جملات طولانی و پیچیده و ارائه چکیده مفصلی از آن است.

سطح C2 سطح عالی زبان است و در این سطح از آزمون، تقریبا فرد بدون هیچ مسئله ای قادر به درک هر چیزی است که می خواند و می تواند اطلاعات مکتوب یا کلامی به دست آمده از منابع مختلف را خلاصه و به شکل واضح اظهاراتی را در موردش بیان کند.

انواع مدارک و آزمون تومر

مدارک آزمون تومر به دو نوع سرتیفیکا Sertifika و دیپلما Diploma تقسیم می شود. آزمون تومر سرتیفیکا شامل دریافت سرتیفیکیت سطح مقدماتی A2، سطح متوسط B2 و سطح پیشرفته C1 شده و به مدت 2 سال اعتبار دارد در صورتی که آزمون تومر دیپلمابه معنی داشتن مهارت کامل زبان ترکی استانبولی بوده و از لحاظ اعتبار هیچگونه محدودیت زمانی ندارد.

نمره این آزمون در چهار سطح دسته بندی می شود

  • با کسب مجموع نمره 50 تا 59 فرد پیروز به دریافت مدرک سطح A2 آزمون تومر می شود
  • با کسب مجموع نمره 60 تا 65 فرد پیروز به دریافت مدرک سطح B1 آزمون تومر می شود
  • با کسب مجموع نمره 66 تا 70 فرد پیروز به دریافت مدرک سطح B2 آزمون تومر می شود
  • و با کسب مجموع نمره 71 تا 100 فرد پیروز به دریافت مدرک سطح C1 آزمون تومر می شود

بنابر اطلاعات وبسایت تومر، افراد شرکت کننده در آزمون تومر در صورت دریافت نمره زیر 50 امکان دریافت مدرک تومر را نخواهند داشت. بنابر صلاحدید دپارتمان پذیرش تحصیلی دانشگاه های دولتی ترکیه، سطح مورد درخواست مدرک تومر ممکن است متغیر باشد.

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: سفیرساعی
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 247

به "آزمون تومر (هر آنچه که باید از آزمون TOMERبدانید)" امتیاز دهید

1 کاربر به "آزمون تومر (هر آنچه که باید از آزمون TOMERبدانید)" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون تومر (هر آنچه که باید از آزمون TOMERبدانید)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید