3 مهارتی که مایکروسافت برای آینده نیروی کار فناوری الزامی می داند چیست؟

به گزارش شهر وبلاگ، شرکت مایکروسافت می گوید کارفرمایان حوزه فناوری باید روی 3 مهارت نیروی کار خود متمرکز شوند. این سه مهارت می توانند آیننده هوش مصنوعی دنیا را نیز تغییر دهند.

3 مهارتی که مایکروسافت برای آینده نیروی کار فناوری الزامی می داند چیست؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، طبق گزارش تازه مایکروسافت و شرکت بین المللی آنالیز داده ها، در سراسر آسیا و اقیانوسیه تنها 15 درصد از کارکنان معتقدند که هوش مصنوعی بر کارهایشان تاثیری ندارد، اما بیش از سه چهارم (77 درصد) انتظار دارند که کارفرمایان به آنها یاری نمایند تا مهارت های لازم برای انطباق با محیط مبتنی بر هوش مصنوعی را دریابند.

مدیر عامل مایکروسافت در شعبه سنگاپور؛ کوین وو، در این خصوص می گوید: کارکنان باید اطمینان حاصل نمایند که می توانند منظره کاری خود را تغییر دهند، بنابراین ما باید کوشش کنیم مسیری درست را پیش بای کارمندان خود بگذاریم.

وی تاکید نمود: مسئولیت این موضوع تنها با کارفرمایان نیست، تبلکه کارمندان نیز باید کوشش نمایند تا راهکارهایی را برای انطباق با محیط کار بیابند.

بر اساس پژوهش های مایکروسافت تا سال 2021 کارمندان در اقیانوسیه و آسیا تحولاتی جدی را تجربه می نمایند. بنابراین کارمندان باید سه روش مهم را برای کار کردن در کنار هوش مصنوعی بیازمایند. این سه روش شامل موارد زیر است:

مهارت های دیجیتال

وو می گوید کارمندان باید به ویژه در زمینه توانایی های یادگیری مداوم و رویکردهای تحلیلی خلاق تمرکز نمایند. وی ادامه داد: من فکر می کنم که آنها احتیاج به یادگیری در خصوص مهارت های تفکر سریع دارند چرا که کار کردن در جوار هوش مصنوعی احتیاج به آمادگی ذهنی بالایی دارد. آنها باید بتوانند رویکردهای متفاوتی را برای حل سریع مسئله ارائه نمایند. اما اگر قرار باشد مهارت های دیجیتال نداشته باشند، نمی توانند پیروز باشند.

کار تیمی

وو کارمندان را تشویق کرد تا در کار تیمی با یکدگیر همکاری مناسبی داشته باشند. وی گفت: کار در حوزه هوش مصوعی به صورت جداگانه، بسیار سخت است، بنابراین بهتر است هر چه سریعتر روی کار گروهی متمرکز شویم تا بتوانیم خلاقیت خود را ارتقاء دهیم.

خلاقیت

خلاقیت عامل دیگری است که درواقع از کار تیمی حاصل می گردد، افراد باید روی خلاقیت خود متمرکز شوند. قرار نیست همه چیز را هوش مصنوعی حدس بزند و مشخص کند. بلکه افراد خود نیز در سایه کار تیمی باید روی خلاقیت های خود متمرکز شده و سعی نمایند، روش هایی متفاوت برای توسعه سازمان پیدا نمایند.

هیچ برنامه نویس یا کارمند حوزه فناوری بدون خلاقیت نمی تواند پیروزیت چندانی کسب کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آذر 1401 بروزرسانی: 27 آذر 1401 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 2047

به "3 مهارتی که مایکروسافت برای آینده نیروی کار فناوری الزامی می داند چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 مهارتی که مایکروسافت برای آینده نیروی کار فناوری الزامی می داند چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید