1100 شغل در حوزه دانش بنیان ایجاد شد

به گزارش شهر وبلاگ، با پیش بینی ایجاد حداقل 500 شغل در سال جاری، تعداد مشاغل ایجاد شده توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه دانش بنیان به بیش از 1100 شغل خواهد رسید.

1100 شغل در حوزه دانش بنیان ایجاد شد

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت با اعلام این خبر اضافه نمود: بنیاد برکت تا به حال 201 طرح اشتغالزایی در حوزه دانش بنیان راه اندازی کرده که ایجاد 603 فرصت شغلی را به دنبال داشته است. ایجاد این تعداد اشتغال با اعتباری 270 میلیارد ریالی محقق شده است.

رضا راضی زاده ادامه داد: بنیاد برکت اجرای 150 طرح دیگر را در حوزه دانش بنیان تا انتها سال 99 پیش بینی کرده است که باعث ایجاد حداقل 500 شغل دیگر خواهد شد.

وی با اشاره به اعتبار 80 میلیارد ریالی درنظر گرفته شده برای اجرای طرح های اشتغال زایی دانش بنیان در سال جاری گفت: بنیاد برکت با پارک های علم و فناوری استان های چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه تفاهم نامه همکاری امضا کرده و به ترتیب 59 و 14 درصد طرح های اشتغال زایی حوزه دانش بنیان در این استان ها ایجاد شده است.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت با تاکید بر فعالیت این بنیاد در استان های دیگر هم شرح داد: همچنین در سایر استان ها از جمله لرستان، کردستان، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و اصفهان نیز مشاغلی در حوزه دانش بنیان از جمله در زمینه های تولید ماشین آلات کشاورزی، محصولات چرم، دستگاه ریسندگی، صنایع چوبی و خاکسترزدایی از قیرهای معدن با مشارکت و مساعدت بنیاد برکت ایجاد شده است.

راضی زاده گفت: با شیوع ویروس کرونا، چند واحد صنعتی دانش بنیان طرف قرارداد با بنیاد برکت در استان های چهارمحال و بختیاری و مازندران که قبلاً در حوزه تولید شامپو و مواد شوینده فعالیت داشتند، با تغییر خط تولید خود اقدام به تولید ژل و محلول ضدعفونی کرده اند.

وی درباره چگونگی شناسایی افراد متخصص و فعال در حوزه دانش بنیان جهت معرفی به بنیاد برکت برای ارائه تسهیلات نیز گفت: این افراد از طریق پارک های علم و فناوری مستقر در استان ها شناسایی، و پس از تایید طرح شان به بنیاد معرفی می شوند. همچنین مجریان و تسهیل گران بنیاد برکت نیز با شناسایی و معرفی این افراد، زمینه ایجاد اشتغال را برای آن ها فراهم می کنند. البته برای این فرآیند هم تاییدیه پارک های علم و فناوری مستقر در استان ها مبنی بر توجیه اقتصادی و صلاحیت علمی داشتن طرح های پیشنهادی اخذ می شود.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت با اشاره به این که اشتغال زایی در حوزه دانش بنیان در قالب مدل اقتصادی اجتماع محور انجام می شود، شرح داد: پس از ارائه طرح های دانش بنیان توسط متقاضیان و تصویب این طرح ها، تمام مراحل فرآیند اشتغال زایی در حوزه مشاغل خرد و کوچک اجرایی می شود.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 273

به "1100 شغل در حوزه دانش بنیان ایجاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1100 شغل در حوزه دانش بنیان ایجاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید