10 هتل برتر از لحاظ طراحی را بشناسید

به گزارش شهر وبلاگ، بر اساس نظر طراح برتر هتل ها، چارلز ایامز، برای یک طراحی خوب باید خودتان را در مقام مسافر همان هتل بدانید و سپس برای راحتی خودتان طراحی کنید. اما کدام هتل در دل طبیعت وحشی این ویژگی را دارد؟

10 هتل برتر از لحاظ طراحی را بشناسید

به هر جای جهان که سفر کنید، فرقی نمی نماید. به احتمال زیاد اولین نقطه ای که بعد از ورود به فرودگاه مقصد دنبال آن خواهید گشت، هتل محل اقامت تان است. در واقع اولین نقطه ای از یک شهر که بعد از فرودگاه در فکر شما ثبت می گردد، احتمالا هتل ها هستند. پس چه بهتر اگر جایی که انتخاب می کنیم، از هر نظر برترین باشد. هتل هایی که شاید برایمان گران تمام شوند، اما خاطره ای خوش را در فکر مان رقم خواهند زد.

تاسمانی، هتل پومپ هاوس (Pumphouse Point)

در کناره ساحل دریاچه کلایر (Clair) و در میان طبیعت بکر و بی نظیر سرزمین تاسمانی، ساختمانی نایاب و صنعتی که در سال 1930 به عنوان یک نیروگاه هیدروالکتریک تأسیس شده است، قرار گرفته است. طراحان در این معماری سعی نموده اند که راحتی ساده و بعلاوه به دور از تجمل گرایی را به ساکنان القا نمایند. نمای بیرونی این بنا، از بتن ساخته شده است تا توانایی مقابله با آب و هوای ناپایدار و سخت تاسمانی را داشته باشد. خزه ها و گلسنگ هایی که از سال ها پیش روی سنگ های این بنا وجود داشته اند، همچنان تازه و شاداب به نظر می رسند. پنجره های بزرگ این بنا به شما امکان نظاره کردن چشم انداز ها زیبای حاشیه دریاچه را فراهم می نمایند. معماری داخلی هتل پومپ هاوس با استفاده از گراینت انجام شده و برای روشنایی از لوسترهای بزرگ قدیمی یاری گرفته شده است. بعلاوه برای دید بهتر به دریاچه شما می توانید از اتاق های طبقه بالا بهره ببرید.

بروکلین، هتل بروکلین (Hotel Brooklyn)

لابی هتل بروکلین، سرسبزی خاصی دارد. از جمله، دیوار سبزی به ارتفاع هشت متر که پوشیده از سرخس و انجیر است. مصالح و سازه های این هتل به صورت کامل دوباره بازسازی شده است و نکته جالبی که برای تأمین برق این هتل وجود دارد استفاده از موتورهای بادی برای تأمین الکتریسیته هتل است. محل قرارگیری و دید پنجره ها به سمت پل بروکلین و افق منهتن است. طبیعت مصنوعی ساخته شده در هتل، مبل های دست دوخت به همراه چرم های بازسازی شده،، محیطی زیبا و مخصوص عکاسی خلق می نماید. با اینکه از طبیعت دور و در داخل بروکلین، شهر صنعتی هستید، می توانید از طبیعت لذت ببرید. رد پای طبیعت و محیط زیست دوستی سازندگان این هتل در روشنایی و شکل لامپ هایی که به صورت قارچ و الگوریتم رشد آن ها، ساخته شده اند نیز مشاهده می گردد.

ادیبورگ، ادن لاک (Eden Locke)

دو تن از طراحان معماری داخلی هتل ادن لاک از نیویورک هستند و تصمیم گرفتند برای جذابیت بصری بیشتر، 72 اتاق از هتل را تبدیل به یک چشم انداز عکاسی مخصوص اینستاگرام و شبکه های اجتماعی نمایند. این معماری امروزه به معماری مدرن هتل ها معروف شده است. ویژگی اتاق هایی که به استودیوهتل معروفیت یافته اند، کمی کوچک تر از یک استودیو عکاسی و بزرگ تر از یک اتاق تک نفره است که در این هتل با استفاده از میزهای سنگی، کاشی های دست ساز و آباژورهای رنگی ساخته شده است. بر اساس روشنایی روز در اسکاتلند، نور داخل لابی و اتاق ها روشن و گرم هستند و بیشتر نور اتاق ها از طریق پنجره ها تأمین می گردد.

سنگاپور، هتل انبار (Warehouse)

انبار ذخیره ادویه قرن نوزدهمی کنار رودخانه سنگاپور، امروزه با حفظ معماری صنعتی تغییر کارایی داده و تبدیل به هتل انبار شده است. این هتل ابتدا در جای دیگری با 37 اتاق قرار داشت، ولی چند سال است که با جابه جایی کامل، به این انبار منتقل شده است. میزهای و وسایل داخلی از خرده فروش های اطراف انبار که زمانی به آن ها فروخته شده بودند، خریداری و دوباره در همان محل نصب شدند. از جمله این وسایل میزهای مشتری، فندک، فرش ها، فلاکس و لیوان ها هستند که قبلا از طریق کارگران در این انبار استفاده می شدند. معماری داخلی دیوارهای آجری، پنجره ها و دودکش ها همگی به زمانی برگشته اند که از آنجا پر از ادویه بود. لابی هتل با الهام گرفته از معماری خانه های قدیمی به شکل جذابی طراحی شده و در کنار هتل، رستورانی به همراه یک استخر صورتی رنگ برای زندگی شهروندان قرن بیست و یکم آماده شده است.

بوداپست، برودی (Brody)

با وجود رودی که شهر پست را به دونیم نموده است، همواره طراوت و شادابی بر این شهر حاکم است. ازاین رو، شادابی و سرزندگی پست را با بودا مقایسه می نمایند. هتل برودی در ابتدا از طریق چند دوست هنرمند در یکی از خیابان های بوداپست به نام برودی راه اندازی شد. با گذشت ربع قرن از قدمت این هتل، جذابیت معماری داخلی قدیمی یا عادی نشده است. هتل یا به عبارت بهتر بوتیک پنهان، یک رستوران شیک با دیواره های پوشیده از آثار ادبی، جایگاه های چوبی و نور ملایم روی آن ها است. افراد خاصی در این هتل عضو و به عنوان مهمان های همیشگی در رستوران حاضر هستند. آثار هنری روی دیوار شامل نامه های دست نویس، کاور صفحه های موزیک، پوسترهای کنسرت است. درهای این مجموعه هم از طریق گرافیست های بوداپستی، مهمان گرافیتی شده اند.

لندن، هتل اقامت هنرمند (Artist Residence)

هتل هنرمندان در فاصله مناسبی از منطقه ها گردشگری لندن و انگلیس قرار گرفته است. شمار اتاق ها به ده عدد می رسد که همگی مجهز به امکانات رفاهی لوکس از جمله وان، جکوزی، مبلمان سلطنتی و معماری مجلل داخلی هستند. هتل در ابتدا محلی برای نمایش آثار هنری بود. این نمایشگاه از طریق توماس کوبیتت طراحی شده بود و از طریق زوج خوش ذوقی خریداری و تغییر کارایی به هتلی مخصوص اقامت هنرمندان و هنر دوستان شد. آثار هنری از آلدریچ، کلارک، میلر و سایر نقاشان انگلیسی از دیوارهای هتل اویزان شده اند که جزئی از همین هتل هستند و غیرقابل فروش هستند.

بارسلونا، کاسا بنای (Casa Bonay)

هتل کاسا در منطقه تازه ساخت و امروزی بارسلونا به نام Dreta de lEixample ساخته شده است. طراحی داخلی هتل بین المللی ترکیبی از مدرنیته با حفظ اصالت کلاسیک و قدیمی بنا است. طراح و معمار اسپانیایی اینس میرو سانس (Inés Miró-Sans) پس از همکاری با گروه هتل یخ (the Ace Hotel) در نیویورک به همراه کوله باری از تجربه معماری نیویورکی به زادگاهش برگشت و آغاز به ساختن هتلی با ترکیب کردن روحیه پیشرفته نیویورکی و اصالت اسپانیایی کرد. ویژگی های قرن نوزدهمی ساختمان از جمله موزاییک های کلاسیک کاتالانی در بنا حفظ شده اند و فضای داخلی ترکیبی از جذابیت مدیترانه ای و مدرنیته است.

بالی، کتاماما (Katamama)

هتل کتاماما در ساحل جنوبی بالی قرار گرفته است. ویژگی که معماری این هتل را خاص نموده، استفاده از وسایل دست ساز محلی در کل سازه و وسایل داخلی است. هتل شامل 58 اتاق است. مالک اصلی هتل معمار اهل بالی آندره ماتین است، از جمله وسایل دست ساز می توان به آجرهای ساخته شده در روستاهای کنار هتل، مبلمان ساخته شده از طریق بومیان و میزهای کنده کاری شده که از چوب های محلی ساخته شده اند، اشاره نمود. سفر به بالی و اقامت در هتلی که توانسته است جذابیت های محلی را زنده نگاه دارد، می تواند جالب باشد.

ریو، پناهگاه مادر (Mama Shelter)

اغلب هتل ها با ساختمان های قدیمی از جمله هتل پناهگاه مادر در گذر زمان تجدید ساخت و تغییر ساختار داده اند. هتل پناهگاه مادر دارای 55 اتاق است که همچون هتل هنرمندان برای استقبال از هنرمندان و نوازندگان ساخته شده است. مالک هتل، معمار فلیت اپتارک است که نخستین بار ایده طراحی هتل خودش را در پاریس و سپس در بلگراد پیاده نموده است. این هتل ها همگی دارای ویژگی های مشترکی هستند از جمله، تابلوهای رنگی، مبلمان کلاسیک و قدیمی به همراه مصالحی که به صورت کلاسیک در معماری استفاده شده اند.

سوئد، هتل درختی (Treehotel)

از سال 2010، علاقه مندان به معماری به شمال جنگل های قطب شمال سفر می نمایند تا بتوانند از ساخته دست کنت لیندوال و همسرش تماشا نمایند. بر اساس فیلم عاشقان درخت، این زن و شوهر تصمیم به ساختن خانه هایی روی درخت برای عاشقان طبیعت و زندگی در میان درختان گرفتند. هم اکنون و با گذشت چندین سال اشکال گوناگونی از اتاق های معلق روی درختان ساخته شده است. خانه ها همگی در ارتفاع شش متری بالای زمین ساخته شده اند. تنها مشکل بزرگی که طراحان در تکمیل پروژه باید با آن دست وپنجه نرم می کردند، دوری از شهر و کمبود امکانات رفاهی بود که راه چاره هایی همچون کار کردن توالت ها با برق یا تأمین آب آشامیدنی از طریق خود مجموعه اندیشیده شد.

منبع: کجارو / amp.theguardian.com
انتشار: 20 تیر 1401 بروزرسانی: 20 تیر 1401 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1959

به "10 هتل برتر از لحاظ طراحی را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 هتل برتر از لحاظ طراحی را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید