کشف گنجینه ای دیگر از وایکینگ ها

به گزارش شهر وبلاگ، باستان شناسان گنجینه هزار ساله متعلق به عصر وایکینگ ها را در استکهلم (سوئد) کشف کردند.

کشف گنجینه ای دیگر از وایکینگ ها

باستان شناسان حین کاوش در یکی از سکونتگاه های وایکینگ ها، مجموعه ای از اشیاء حدودا هزار ساله را کشف کردند. باستان شناسان در این سکونتگاه بقایای به جای مانده از 20 خانه و بنا متعلق به بازه زمانی 400 میلادی تا عصر وایکینگ (800 تا 1050میلادی) و حتی اوایل قرون وسطی کشف را نموده اند.

بیشتربخوانید

کاوشگران حین جست وجو در کفپوش چوبی یکی از این ساختمان ها، ظرفی سرامیکی کیسه ای از جنس کتان کشف کردند که حاوی آویز های سکه ای جنس نقره بود. در این کیسه بعلاوه جواهرات مختلفی، از جمله هشت حلقه گردن با کیفیت، دو حلقه بازو، یک انگشتر و دو مروارید وجود داشت. کاوش در این سکونتگاه به کشف اشیائی همانند تیر، سنگ های دستاس و طلسم هایی به شکل حلقه نیز منجر شد.

کشف گنجینه ای دیگر از وایکینگ ها

بسیاری از آویزه های سکه ای کشف شده از این محل منشاء اروپایی دارند و در مکان هایی، همانند بریتانیا، بوهم و بایرن ساخته شده اند. علاوه بر این پنج سکه عربی در این گنجینه مشاهده شده که نشان دهنده شبکه تجاری گسترده آن دوره است.

یکی از این سکه ها به قرن دهم میلادی تعلق دارد و در شهر روآن واقع در فرانسه ضرب شده است. به گفته ینس کریستین موسگارد (Jens Christian Moesgaard)، استاد دانشگاه استکهلم، این نوع سکه پیش از این فقط در نقاشی های به جای مانده در کتاب های قرن هجدهم میلادی دیده شده بود.

علت این که چرا این گنیجنه مخفی شده بود هنوز معین نیست، اما جان همیلتون به عنوان یک باستان شناس، معتقد است مردم معمولا گنجینه هایشان را در مواقع سختی و پرآشوب مخفی می کردند.

پیش تر، گروهی از باستان شناسان با کاوش در گورستانی متعلق به اواخر عصر برنز واقع در استان وستمانلاند کشور سوئد دو شمشیر متعلق به عصر وایکینگ ها کشف نموده بودند. در نروژ نیز به تازگی یک جوینده جوان گنج مجموعه نادری از اشیاء نقره ای متعلق به دوره وایکینگ ها پیدا کرد که آن ها را به باستان شناسان تحویل داد.

منبع: ایسنا

خبرنگاران وب گردی وبگردی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 آبان 1401 بروزرسانی: 10 آبان 1401 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 2031

به "کشف گنجینه ای دیگر از وایکینگ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گنجینه ای دیگر از وایکینگ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید