پکن: آزمایشگاه ووهان شایسته دریافت جایزه نوبل است

به گزارش شهر وبلاگ، سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن رد اتهام های غرب به پکن درباره همه گیری کرونا تاکید نمود، آزمایشگاه شهر ووهان به علت مطالعه و آنالیز کووید-19 سزاوار دریافت جایزه نوبل است.

پکن: آزمایشگاه ووهان شایسته دریافت جایزه نوبل است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ژائو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین در یک نشست خبری اتهام زنی های کشورهای غربی به ویژه آمریکا علیه پکن درباره همه گیری ویروس کرونا را به شدت رد کرد.

به گزارش رویترز، سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین گفت که آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان به علت نقش مهمی که در زمینه آنالیز و مطلعه کووید-19 داشته است، شایسته دریافت جایزه نوبل پزشکی است.

ژائو لی جیان در این نشست خبری به اتهام زنی های کشورهای غربی به ویژه آمریکا مبنی بر اینکه آزمایشگاه ویروس شناسی شهر ووهان عامل شیوع و شروع همه گیری ویروس کرونا است، واکنش نشان داد.

مقام های مختلف کشورهای غربی طی هفته های اخیر ادعاهای گوناگونی را درباره چگونگی شروه همه گیری ویروس کرونا مطرح نموده اند از قبیل اینکه آزمایشگاه ووهان یا عامدانه عامل همه گیری کرونا بوده و یا اینکه ناخواسته در اثر نشت ویروس به خارج از آزمایشگاه، همه گیری کرونا در دنیا شروع شده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین با رد این اتهامات گفت: اگر آنهایی که برای اولین بار خبرها و اطلاعات درباره ژنوم های ویروسی را منتشر می نمایند، به ساختن ویروس متهم شوند در آن صورت پروفسور لوک مونتاگنیر که برای اولین بار ویروس اچ آی وی را کشف کرد به جای آنکه جایزه نوبل دریافت کند مقصر ایدز محسوب می گردد و آقای لوئیس پاستور که میکروب ها را کشف کرد در خصوص باکتری های بیماری زا در سراسر کره زمین جوابگو خواهد بود.

وی اضافه نمود: با همین استدلال، تیم (آزمایشگاه ویروس شناسی) در ووهان به علت تحقیقاتشان روی کووید-19 باید جایزه نوبل پزشکی دریافت نمایند نه اینکه مورد انتقاد قرار گیرند.

در هفته های اخیر مقام های غربی به ویژه آمریکایی بارها به چین درباره عدم همکاری با تحقیقات بین المللی برای معین شدن خاستگاه و منشا ویروس کرونا اتهام زده اند اما پکن به شدت این اتهام زنی را رد نموده است.

م

بانیما

قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

زرین گراف

زرین گراف: عصر طلایی گرافیک
منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1495

به "پکن: آزمایشگاه ووهان شایسته دریافت جایزه نوبل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: آزمایشگاه ووهان شایسته دریافت جایزه نوبل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید