هوش مصنوعی ای که خواب شبانه دارد

به گزارش شهر وبلاگ، پژوهش گران آزمایشگاه ملی لس آلاموس در ایالات متحده کشف کردند که شبکه های عصبی هنگامی که خواب در آن ها به صورت مصنوعی شبیه سازی می شود از چیزی مشابه خواب خوش شبانه بهره می برند.

هوش مصنوعی ای که خواب شبانه دارد

جزییات این پژوهش روز 14 ژوئیه در کارگاهی با عنوان زنان در چشم انداز رایانه در سیاتل ارائه خواهد شد

هوش مصنوعی که با گرته برداری از مغز انسان طراحی شده ممکن است مانند مغز طبیعی به دوره های استراحت نیاز داشته باشد.

پژوهش گران آزمایشگاه ملی لس آلاموس در ایالات متحده کشف کردند که شبکه های عصبی هنگامی که خواب در آن ها به صورت مصنوعی شبیه سازی می شود از چیزی مشابه خواب خوش شبانه بهره می برند.

یی جینگ واتکینز محقق رایانه آزمایشگاه لس آلاموس گفت: هیجان زده ایم از این که می بینیم می توان پردازش گر های عصب ریخت را آموزش داد تا مشابه انسان و سایر سامانه های زیستی در دوره رشد کودکی، از محیط پیرامون شان بیاموزند.

این گروه تحقیقاتی هنگام کار روی نوعی هوش مصنوعی که می تواند از روش یادگیری بینایی در انسان تقلید کند به این کشف دست یافتند.

این هوش مصنوعی با یادگیری خود به خودی می کوشد اشیا را با استفاده از توصیف فرهنگ واژگانی شان دسته بندی کند بدون آن که از پیش نمونه ای برای مقایسه داشته باشد، اما در طول دوره های طولانی یادگیری ناپایدار می شد.

وقتی آن را در حالتی مشابه آن چه مغز انسان هنگام خواب تجربه می کند، قرار دادند؛ شبکه های عصبی دوباره به پایداری رسید. جزییات این پژوهش روز 14 ژوئیه در کارگاهی با عنوان زنان در چشم انداز رایانه در سیاتل ارائه خواهد شد.

گرت کنیون یکی از پژوهش گران رایانه آزمایشگاه لس آلاموس و نویسنده همکار این تحقیق گفت: مشکل جلوگیری از ناپایدار شدن سامانه های یادگیری واقعاً فقط وقتی بروز می کند که بخواهیم از پردازش گر های عصب ریخت استفاده کنیم که به مدل های زیستی شباهت بسیار دارند یا وقتی بخواهیم از خود سامانه های زیستی سردربیاوریم.

در بخش اعظم یادگیری ماشین، یادگیری عمیق و هوش مصنوعی، پژوهش گران هرگز به این مشکل برنمی خورند، چون در همان سامانه های مصنوعی تحت بررسی از نعمت عملیات ریاضی جهان گستری برخوردارند که بهره دینامیکی کل سامانه را تنظیم می کند.

منبع: ایندیپندنت

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: فرادید
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 382

به "هوش مصنوعی ای که خواب شبانه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی ای که خواب شبانه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید