ربات خودرویی به بچه ها برنامه نویسی می آموزد

به گزارش شهر وبلاگ، ربات خودرویی Sphero برای آموزش برنامه نویسی به بچه ها راهنمایی می گردد، حرکت این ربات شامل پازل هایی است که به طور منطقی به دستورالعمل های رایانه احتیاج دارند.

ربات خودرویی به بچه ها برنامه نویسی می آموزد

برند، قدیمی اسباب بازی های رباتیک Sphero، یک ماشین اسباب بازی رباتیک را معرفی نموده است که برای آموزش اصول برنامه نویسی به بچه ها خردسال طراحی شده است. این ربات، Sphero indi نامیده می گردد و بچه ها می توانند با استفاده از کاشی های سیلیکونی با رنگ های مختلف به ماشین دستورالعمل بدهند و به آن ها اجازه دهند راستا هایی پر پیچ و خم ایجاد نمایند.

این ربات از یک سنسور رنگ برای آنالیز کاشی مورد نظر خود استفاده می نماید، کاشی های سبز به ربات می گویند سرعت را افزایش دهید، کاشی های صورتی رنگ به ربات می گویند تا به سمت چپ بچرخد، کاشی های بنفش به ربات می گویند متوقف گردد و غیره.

برای آموزش چگونگی ایجاد دستورالعمل برای رسیدن به سطح پایین از نقطه A به نقطه B، این اسباب بازی دارای کارت های چالش است که شامل الگو هایی با کاشی های از دست رفته است، بنابراین آن ها باید دریابند که کدام رنگ کاشی به ماشین یاری می نماید تا به هدف خود برسد.

کودک می تواند دستورالعمل های کاشی را بدون هیچ گونه ارتباطی با تلفن یا رایانه دنبال کند، اما اگر بچه های شما آماده کنترل کمی بیشتر باشند، برنامه Sphero Edu Jr به آن ها اجازه می دهد از یک زبان مبتنی بر بلوک برای شخصی سازی رفتار خودرو استفاده نمایند.

منبع: انتخاب

منبع: فرارو
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1385

به "ربات خودرویی به بچه ها برنامه نویسی می آموزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات خودرویی به بچه ها برنامه نویسی می آموزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید