مدیرعامل باشگاه ذوب آهن: هنوز درباره مسائل اقتصادی با بازیکنان صحبت نکرده ایم؛ ارسال مستندات پرونده شکاری به CAS

به گزارش شهر وبلاگ، مدیرعامل باشگاه ذوب آهن معتقد است تصمیم گیری درباره کاهش قرارداد بازیکنان و مسائل اقتصادی باشگاه ها باید با توافق و رضایت طرفین همراه باشد.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن: هنوز درباره مسائل اقتصادی با بازیکنان صحبت نکرده ایم؛ ارسال مستندات پرونده شکاری به CAS

جواد محمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در اصفهان، با اشاره به تصمیم فیفا مبنی بر ادامه لیگ ها و راه چارههای ارائه شده در این خصوص گفت: همان طور که قبلا هم گفته ام بهترین مرجعی که قادر باشد درخصوص سرنوشت لیگ ها به نحوی تصمیم گیری کند که با کمترین ضرر، تنش و مشکل روبرو شود فیفا است و اکنون نیز موضع من همان است. قطعاً فیفا در تصمیم گیری هایش به گونه ای عمل خواهد نمود که کمترین آسیب به تمام اشخاص حقیقی و حقوقی که در فوتبال فعالیت می نمایند وارد شود و تمام موارد لازم در این زمینه را لحاظ خواهد نمود.

وی ادامه داد: فیفا هم در چند وقت اخیر در حال آماده سازی پروتکل و راه چاره برای سرنوشت لیگ ها است و این پروتکل ها را فعلاً در حد پیشنهاد ارائه داده و از کشورهای عضو درخواست نموده است درباره لیگ ها با صبر و حوصله پیش بفرایند تا ببینیم در ادامه چه وضعیتی بر شرایط دنیا حاکم خواهد شد و اوضاع به چه صورت پیش خواهد رفت. با این حال معتقدم فیفا باید هر چه زودتر دستورالعمل را معین کند. ممکن است فیفا بعد از آنکه کشورهای عضو شرایط را آنالیز نموده و به اندازه کافی نیز صبر کردند، تصمیم به لغو لیگ ها بگیرد و یا پروتکلی برای برگزاری بازی ها ارائه دهد. ممکن است تصمیم به تغییر بازه زمانی پنجره جابجاییی بگیرد و یا مجددا زمان برگزاری رقابت های مقدماتی جام دنیای را تغییر دهد. نهایتا فیفا به عنوان مرجع تصمیم گیری و قانون گذار فوتبال در این خصوص تصمیم گیری های لازم را انجام خواهد داد و فدراسیون ما هم یکی از فدراسیون های عضو است و طبعاً در تصمیماتی که خواهد گرفت، ضمن در نظر دریافت الزامات و دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا ابلاغ فیفا را هم لحاظ خواهد نمود.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن با اشاره به دو ابلاغیه جدید ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر لغو رقابت های ورزشی تا سرانجام اردیبهشت ماه و برگزاری بازی ها به شرط عدم حضور تماشاگران، اظهار داشت: در این مورد یک نکته مهم را باید در نظر گرفت. بعضی از تصمیمات در سطح کلان بین المللی است و مراجعی مانند فیفا در مورد آن تصمیم می گیرند اما در بعضی موارد دیگر، مرجع کلان بین المللی بسته به شرایط داخلی کشورها این امر را تفویض می نماید. فیفا ممکن است درباره ادامه و یا لغو شدن لیگ ها در سطح دنیا تصمیم گیری کند اما تصمیم گیری درباره پروتکل ادامه و اینکه زمان و نحوه برگزاری بازی ها در هر کشوری به چه صورت باشد قطعاً به نهادهای حاکمیتی و تصمیم گیرنده در آن کشور برمی شود. مطمئناً در کشور ما هم ستاد ملی مبارزه با کرونا تمامی موارد را لحاظ نموده و سپس تصمیم گیری خواهد نمود.

وی در پاسخ به اینکه با توجه به خسارات اقتصادی وارد شده به باشگاه های فوتبال موافق کاهش دستمزد بازیکنان است یا خیر، گفت: با توجه به شرایطی که حاکم شده است ما باید تمام ابعاد این مسئله را در نظر بگیریم. نباید در این مورد یک سویه نگاه کرد و نظر داد که حتماً باید بازیکنان دستمزدشان را کاهش دهند و یا الزاما با کاهش دستمزدها مخالفت کنیم، چون بالاخره بازیکنان کار یا حرفه دیگری به جز فوتبال ندارند و حق و حقوق تمام فعالان در فوتبال از جمله مربیان و بازیکنان حتماً باید مدنظر باشد. نمی توان یک سویه در خواست کرد بازیکنان و مربیان بخشی از قراردادهایشان را دریافت ننمایند و یا ببخشند و یا باشگاه ها مبلغی متضرر شوند یا نشوند. ویروس کرونا بحرانی است که تمام جامعه را درگیر نموده و قطعاً در زمان تصمیم گیری باید تمام موارد را لحاظ کرد.

محمدی اضافه نمود: البته باید 2 نکته را نظر گرفت؛ نخست آنکه توصیه ها و راه چارههای فیفا برای تصمیم گیری درباره کاهش دستمزد بازیکنان و مربیان تاثیر به سزایی در این موضوع دارد و مورد دوم، تصمیم گیری در این مورد باید در قالب توافق و همراه با رضایت طرفین باشد. به هر حال بازیکنان و مربیان بخش مهم از جامعه فوتبال هستند و بهترین اتفاق درباره کاهش دستمزدها این است که به صورت کاملاً منصفانه، کارشناسی های لازم اجرا شده و با رضایت طرفین تصمیمات لازم اتخاذ شود و این تصمیم با همفکری، همراهی و وفاقی که بین طرفین ایجاد می شود، صورت گیرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا تاخیر در برگزاری رقابت ها با توجه به ابلاغیه جدید فیفا مبنی بر عدم تمدید اتوماتیک قرارداد بازیکنان علی رغم تغییر زمان پنجره جابجاییی برای باشگاه ها مشکل ساز خواهد بود یا خیر، بیان نمود: این مساله نیز همانند مباحث برگزاری یا لغو شدن لیگ ها و مسائل اقتصادی فوتبال، به پروتکلی که فیفا بخواهد بر اساس آن تصمیم گیری کند بازمی شود. نخسین مساله ای که در این مورد حائز اهمیت است بازه نقل و انتقالات و زمان باز شدن پنجره جابجایی است. قطعاً نهاد مرجع و بزرگی مثل فیفا، با توجه به شرایطی که حاکم است صلاح تمام ارکان فوتبال را در نظر خواهد گرفت و رویه و پروتکل اجرایی را در این مورد ابلاغ خواهد نمود.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن درباره شایعات به وجود آمده درباره فشار بعضی باشگاه ها برای سرانجام لیگ به دلیل مسائل اقتصادی اظهار بی اطلاعی و توضیح داد: از درخواست و عملکرد باشگاه های دیگر در این مورد اطلاعی ندارم اما باشگاه ذوب آهن تابع تصمیمات فیفا و سازمان لیگ است و پای تمام برنامه ها و ابلاغیه هایی که صورت می گیرد هستیم. در این مورد تمهیدات لازم از سوی باشگاه و مجموعه سهامی ذوب آهن اصفهان اجرا شده و پیش بینی های لازم اندیشیده شده است و هیچ گونه تصمیم یا اقدامی را بدون آنالیز های لازم انجام نخواهیم داد.

وی در پاسخ به اینکه آیا بازیکنی از باشگاه ذوب آهن به صورت خودجوش تصمیمی درباره مطالباتش گرفته است یا خیر، اضافه نمود: نه فقط باشگاه ذوب آهن بلکه تمام باشگاه ها فعلاً منتظر هستند تا ببینند در این مورد مشخص تکلیف لازم صورت بگیرد. ضمن اینکه اصلا درباره مسائل اقتصادی هیچ صحبتی با بازیکنان مان انجام نداده ایم و اصلا وارد این موضوع نشده ایم که بازیکنی بخواهد درباره قراردادش تصمیم گیری کند. عاقلانه ترین کار ممکن این است که فعلاً منتظر بمانیم تا ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد و سپس درباره مسائل اقتصادی تصمیم گیری شود.

محمدی در مورد فرایند فعلی پفراینده رضا شکاری، اظهار داشت: درباره این پفراینده بحث حق رشد باشگاه ذوب آهن حل شد و به اتمام رسید. درباره انتقال غیرقانونی شکاری مدارک و مستندات لازم را به CAS ارائه نموده ایم و پفراینده در دست آنالیز است و فعلاً منتظر هستیم تا ببینیم رای چه زمانی و به چه نحوی صادر خواهد شد.

170، ف

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 196

به "مدیرعامل باشگاه ذوب آهن: هنوز درباره مسائل اقتصادی با بازیکنان صحبت نکرده ایم؛ ارسال مستندات پرونده شکاری به CAS" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل باشگاه ذوب آهن: هنوز درباره مسائل اقتصادی با بازیکنان صحبت نکرده ایم؛ ارسال مستندات پرونده شکاری به CAS"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید