روزبه وثوق احمدی: پرسپولیس برای شجاع خلیل زاده از AFC استعلام بگیرد

به گزارش شهر وبلاگ، رئیس سابق کمیته شرایط فدراسیون فوتبال گفت: اگر شجاع خلیل زاده قراردادش را با پرسپولیس فسخ کرده باشد، این باشگاه باید برای حضور وی در فینال لیگ قهرمانان پس از عقد قرارداد جدید قطعا باید از AFC استعلام بگیرد.

روزبه وثوق احمدی: پرسپولیس برای شجاع خلیل زاده از AFC استعلام بگیرد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، روزبه وثوق احمدی درباره ابهام هایی که نسبت به حضور شجاع خلیل زاده در فینال لیگ قهرمانان آسیا به دلیل فسخ قرارداد وی با پرسپولیس و احتمال عقد قراردادی مجدد بین طرفین ایجاد شده، گفت: اطلاعات من در حد شنیده ها است و مستندات مربوط به این موضوع را ندیده ام. به همین دلیل باید در سطح اطلاعاتی که از مطرح شدن موضوع در در رسانه ها دارم، پاسخ بدهم.

وی اضافه کرد: هر بازیکنی که قرارداد خود را با یک باشگاه فسخ کند رابطه حقوقی اش با آن باشگاه پایان خواهد یافت و برای اینکه بار دیگر بتواند برای همان باشگاه بازی کند نیاز به عقد قرارداد جدید و ثبت آن قرارداد در سازمان لیگ دارد. اکنون هم اگر خلیل زاده اقدام به فسخ قرارداد کرده باشد، پس از آن طرفین برای عقد قرارداد جدید به توافق برسند و با باز شدن پنجره جابجایی باشگاه پرسپولیس، این قرارداد در سازمان لیگ ثبت شود، در داخل ایران مسئله ای برای بازی کردن ندارد.

کارشناس حقوقی فوتبال اضافه کرد: برای بازی کردن خلیل زاده در فینال لیگ قهرمانان آسیا پس از عقد قرارداد با پرسپولیس و ثبت آن در سازمان لیگ، باید دو نکته را در نظر گرفت. نام این بازیکن قبلا در فهرست بازیکنان پرسپولیس برای لیگ قهرمانان ثبت شده و با توجه به این موضوع و فرض دریافت اینکه وی قرارداد قبلی را فسخ و قرارداد جدیدی با پرسپولیس امضاء کرده است، باید از کنفدراسیون فوتبال آسیا سوال شود آیا در این حالت از نظر آن کنفدراسیون، وی بازیکن جدید تیمش محسوب می شود یا خیر؟

وثوق احمدی ادامه داد: اگر AFC به این سوال پاسخ مثبت بدهد و این بازیکن را در حکم بازیکن جدید تلقی نماید، سوال دوم مطرح می شود که با توجه به شیوع ویروس کرونا و طولانی شدن فصل ها باید از AFC این سوال را پرسید اجازه می دهد دو باشگاهی که به فینال لیگ قهرمانان می رسند بازیکنان جدید را در فهرست خود ثبت کنند یا خیر؟

وی درباره اینکه آیا AFC برای اطلاع یافتن از نفراتی که قرارداداشان را با یک باشگاه فسخ کرده اند درخواستی به فدراسیون فوتبال هر کشور ارسال می کند، گفت: AFC چنین کاری انجام نمی دهد بلکه مقرراتی دارد و طبق این قوانین باشگاه ها باید مدارک و مستندات بازیکنانی که قرار است در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنند، در سامانه ای مخصوص ثبت کنند. پرسپولیس هم یک بار مدارک مربوط به شجاع خلیل زاده را بارگذاری کرده اما باید این موضوع مشخص شود آیا قرارداد جدید خلیل زاده هم قابلیت بارگذاری در این سامانه را دارد آیا باید قرارداد جدید هم در سامانه بارگذاری شود یا خیر؟

رئیس سابق کمیته شرایط فدراسیون فوتبال اضافه کرد: مطابق مقررات کنفدراسیون فوتبال آسیا و لیگ قهرمانان، AFC کاری به اینکه باشگاه نام چه بازیکنی را ثبت می کند ندارد بلکه باشگاه ها موظف هستند نام بازیکنانی را در سامانه AFC بارگذاری کنند که طبق مقررات داخلی هر کشور، نامشان در در فهرست تیم ثبت شده است و این موضوع با مسؤولیت خود باشگاه ها انجام می شود.

وثوق احمدی اعلام نمود: فسخ قرارداد عمل حقوقی یکجانبه است. ما دو نوع عمل حقوقی داریم ، شامل عقد و ایقاع. برای عقد قرارداد توافق طرفین، لازم است اما فسخ عمل یکجانبه است که نیازی به توافق طرفین ندارد و تنها اراده یک نفر می تواند اثر حقوقی ایجاد کند که اصلاح حقوقی به این نوع اعمال، ایقاع گفته میشود. فرض می گیریم شجاع خلیل زاده به سازمان لیگ رفته و اعلام نموده قرارداد خود را فسخ کرده در این حالت فسخ قرارداد اتفاق افتاده است مگر اینکه ثابت شود خود بازیکن چنین اقدامی انجام نداده است. اگر به هر دلیلی ثابت شود برگه فسخ قرارداد اصالت نداشته این فسخ از درجه اعتبار ساقط می شود.

وی اضافه کرد: ما فسخ نصفه و نیمه و منتظر پاسخ نداریم. بازیکن خارجی وقتی می خواهد قراردادش را فسخ کند ایمیلی را ارسال می کند و فسخ با این ایمیل پذیرفته می شود. البته سازمان لیگ ایران قوانین سختگیرانه تری در نظر گرفته و از نظر این سازمان، فسخ زمانی محقق می شود که فرم مربوطه پر شده و امضا و اثر انگشت بازیکن پای برگه فسخ موجود باشد. در این حالت رابطه حقوقی بازیکن و باشگاه تمام شده و باید رابطه حقوقی جدید ایجاد شود.

کارشناس حقوقی فوتبال شرح داد: شرایطی که اکنون پیش آمده یک مورد حقوقی خاص است و برای اینکه در آینده دردسری ایجاد نشود، باشگاه پرسپولیس باید حتما از AFC استعلام های لازم را قبل از حضور در لیگ قهرمانان آسیا کسب کند و این موارد نظر شخصی اینجانب است و تصمیم نهایی با باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال خواهد بود.

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 789

به "روزبه وثوق احمدی: پرسپولیس برای شجاع خلیل زاده از AFC استعلام بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزبه وثوق احمدی: پرسپولیس برای شجاع خلیل زاده از AFC استعلام بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید