زنده شدن نوزاد 2 ماهه آبدانانی در غسالخانه

به گزارش شهر وبلاگ، خبرنگاران : والدین یک فرزند وقتی خود را برای تدفین به آبدانان با فاصله حدود 180 کیلومتر از ایلام، انتقال می دهند مسوول غسالخانه آبدانان متوجه تپش قلب نوزاد می گردد.

زنده شدن نوزاد 2 ماهه آبدانانی در غسالخانه

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، بر اساس اعلام کانال های خبری شهرستان آبدانان، نوزاد 2 ماهه آبدانانی با نارسایی مادرزادی در بیمارستان امام خمینی ایلام(ره) تحت مراقبت بوده است که شب گذشته حال نوزاد وخیم گزارش و گواهی فوت وی صادر می گردد.

اما هنگامی که والدین فرزند خود را برای تدفین به آبدانان با فاصله حدود 180 کیلومتر از ایلام، انتقال می دهند مسوول غسالخانه آبدانان متوجه تپش قلب نوزاد می گردد.

پس از حضور اورژانس بیمارستان رسول اکرم(ص) آبدانان، زنده بودن نوزاد تایید و برای مراقبت بیشتر به بیمارستان انتقال داده می گردد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این خصوص گفت: از صحت موضوع اطلاع ندارم اما چنانچه کسی شماره تماس یا اطلاعاتی از خانواده نوزاد زنده شده دارد اطلاع دهد چرا که فوت این نوزاد بدلیل نارسایی ماد زادی بوده و کوشش می کنیم این مشکل برطرف گردد.

جمیل صادقی فر در کارگروه مجازی کرونا گفت: با معرفی این نوزاد به موسسه محکم که از بیماران دارای نارسایی مادرزادی حمایت می نماید، می توان مشکل مادرزادی این نوزاد را حل کرد.

وی اضافه کرد: دفتر موسسه محکم در ایلام وجود دارد و من به عنوان نماینده این دفتر فعالیت می کنم و خواهشمندیم در هر جایی از استان چنانچه نوزادی با ناهنجاری مادرزادی بدنیا آمده اطلاع رسانی گردد که بتوانیم به این موسسه معرفی کنیم و جراحی های این افراد بصورت رایگان توسط جراحان خبره انجام گیرد.

دکتر صادقی فر یادآور شد: افراد دارای این ناهنجاری ها به شکل هفتگی مراجعه می نمایند اما امکان حضور هفتگی تیم پزشکی محکم به ایلام وجود ندارد، این موسسه تا به امروز هفت بار به ایلام سفر نموده و بیماران بسیاری را در استان بصورت رایگان مورد عمل جراحی قرار داده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: اکنون ما بیماران را به تهران، اصفهان ومشهد انتقال می دهیم و همه هزینه های رفت و آمد و اقامت آنها تقبل می گردد و حتی جراحی هایی که هزینه آنها بیش از 100 میلیون تومان است بصورت رایگان توسط این موسسه انجام می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 927

به "زنده شدن نوزاد 2 ماهه آبدانانی در غسالخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنده شدن نوزاد 2 ماهه آبدانانی در غسالخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید