راه حل تعامل با مرد بی تفاوت!

به گزارش شهر وبلاگ، مرد بی تفاوت نسبت به زندگی مشترک و مسائل رابطه با همسرش، در واقع به تعهدات ازدواجش بی توجه بوده و باید برای نجات ازدواجش گامی اساسی بردارد.

راه حل تعامل با مرد بی تفاوت!

ازدواج قرارداد زندگی مشترک یا یک آلبوم عروسی یا سند ازدواج نیست. ازدواج تعهدی است که در عشق ورزیدن به همسرتان به گردن گرفته اید و پذیرفته اید که هر چه در توان دارید انجام دهید تا رابطه و ازدواج بهتر و پیروز تری داشته باشید. اگر کسی در این بین نسبت به همسرش و مسائلشان بی تفاوت باشد، در واقع به تعهدش در رابطه عمل ننموده است. در این مقاله به پنج تعهدی که برای سلامت ازدواج ضروری است و راه حل برخورد با مرد بی تفاوت نسبت به زندگی مشترک اشاره می کنیم.

آیا شوهر شما نسبت به مسائل بی تفاوت است؟

اگر شوهرتان از روبرو شدن با مسائل زناشویی و حل و فصل آنها سر باز می زند و دوست ندارد یاری حرفه ای بگیرد شکی نیست که تعهد خود را نسبت به شما و ازدواج تان نادیده گرفته است. درست مانند اینکه با کسی رابطه نامشروع برقرار نموده باشد. شاید می ترسد، شاید در کودکی مورد آزار و اذیت فراوانی قرار گرفته باشد، شاید قلبی مهربان داشته باشد. اما این حقیقت را تغییر نمیدهد. حقیقت این است که او در این رابطه و ازدواج مشارکت فعال ندارد و تمایلی هم به این کار ندارد. در چنین شرایطی هیچ گونه دوستی و رفاقتی میان شما نیست. شما هرگز به تنهایی و با وجود یک مرد بی تفاوت نمی توانید کاری کنید که ازدواج تان پیروز باشد.

پنج تعهد اساسی برای یک ازدواج پیروز

برای اینکه هر ازدواجی پیروز باشد و رشد نمایند به پنج تعهد اساسی نیازمند است. نامزد / همسرتان باید تعهدات زیر را در قبال شما عهده دار گردد:

  1. متعهد می شوم تا آنجا که می توانم بیاموزم چگونه انسانی بهتر و همسری شایسته تر باشم. متعهد می شوم آنچه را ضروری است برای شادکامی و خوشبختی مان انجام دهم.
  2. دو متعهد می شوم به لحاظ احساسی - عاطفی، باز، گرم و پذیرا باشم و احساسات و عواطف خود را به همسرم ابراز کنم.
  3. متعهد می شوم به لحاظ روحی - عاطفی با نامزد / همسرم سخاوتمند باشم نه خسیس، و همواره عشق و محبت خودم را به او ابراز کنم.
  4. متعهد می شوم با خودم و نامزد / همسرم صادق باشم.
  5. متعهد می شوم تا آنجا که می توانم از عشق و عشق ورزیدن بیاموزم تا معشوقی لایق برای نامزد / همسرم باشم و به آن گونه که شایستگی اش را دارد عشق بورزم.

گمان نمی رود هیچ رابطه و ازدواجی بدون این 5 تعهد پیروز و سالم باشد. به عنوان مثال چنانچه همسرتان متعهد نیست هر کاری از دستش برمی آید برای پیروزیت ازدواجش با شما انجام دهد، دلیل ادامه رابطه و ازدواج تان با او چیست؟ متعهد بودن به این معنا نیست که با هم زیر یک سقف یا در یک رختخواب بخوابید. اسم همسر را یدک کشیدن به این معنی نیست که همواره همسر دلخواهی بوده اید. هر همسر خوب تا آنجا که در توان دارد برای پیروزیت ازدواجش از خود مایه می گذارد و هر کاری از دستش بر بیاید انجام می دهد تا ازدواجش را نجات بدهد. مگر اینکه محرز گردد به راستی کاری از دست هیچ کس برنمی آید.

با مرد بی تفاوت چه باید کرد؟

برای باز شدن چشمان همسرتان که می پندارید به یک مرد بی تفاوت تبدیل شده است، بخواهید تصور کند یکی از فرزندانتان یا حیوان خانگی اتان که خیلی هم دوستش دارید، رفته زیر ماشین و در حالی که از او خون می رود گوشه ای افتاده است. آیا در چنین موقعیتی شوهرتان می گوید من هرگز اعتقادی به دکتر و بیمارستان و این حرف ها ندارم و حوصله هم ندارم کاری بکنم؟ آیا همسرتان او را همانجا تنها خواهد گذاشت تا از شدت خونریزی بمیرد؟ یا سعی می نماید از کسی یاری بگیرد؟ پاسخ این پرسش واضح و روشن است. شکی نیست که شوهرتان در چنین موقعیتی هرچه سریعتر پسرتان یا سگتان را به بیمارستان خواهد رساند و عاجزانه از گروه پزشکی تقاضا خواهد نمود عزیزش را نجات دهند.

رابطه و ازدواج شما نیز همینطور روی زمین افتاده و رو به مرگ است. چنانچه یاری نگیرید خواهد مرد. یک بار دیگر از او بخواهید کوشش کند و با هر روشی از گفتگوهای دونفره و خواندن کتاب گرفته تا رفتن به پیش مشاور و روانشناس و دریافت یاری حرفه ای به رابطه اتان جان دوباره ببخشید. اما چنانچه همسرتان سرباز زد و با لجبازی تمام به حرف خودش چسبید، بدانید وقت آن رسیده که این رابطه یا ازدواج را ترک گویید چرا که شما نیز به لحاظ روحی و عاطفی رو به مرگ هستید و باید خودتان را نیز نجات دهید.

منبع: از باربارا بپرسید

منبع: setare.com
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 849

به "راه حل تعامل با مرد بی تفاوت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه حل تعامل با مرد بی تفاوت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید