خبرنگاران گره هایی که در سفر نوبخت به فارس گشوده شد

به گزارش شهر وبلاگ، شیراز-خبرنگاران- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفرهای تیرماه و مردادماه سال جاری خود به فارس ضمن افتتاح و کلنگ زنی برخی طرح ها، دستورهای لازم برای گره گشایی از این پروژه ها و نیز حل مسایل و مسائل مردم این استان را صادر کرد.

خبرنگاران گره هایی که در سفر نوبخت به فارس گشوده شد

محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته (هشتم و نهم مردادماه جاری) در راس هیاتی به منظور انجام سفر 2 روزه و افتتاح و کلنگ زنی چند پروژه عمرانی به استان فارس سفر کرد.

نوبخت پیش از این چهارم تیرماه 99 به همراه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سفر به فارس از کارگاه ساخت آزاد راه شیراز - اصفهان در سده اقلید بازدید کردند.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه هشتم مردادماه جاری در آغاز سفر دو روزه به استان فارس در بیان هدف این سفر گفت: تا به امروز بیش از سه هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار به مصوبات سفر رییس جمهوری به استان فارس اختصاص داده شده و با توجه به اینکه ابعاد و حجم برخی از پروژه ها افزایش یافته، نیازمند تقویت مالی هستند که در این زمینه تصمیم گیری خواهد شد.

500 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آزادراه شیراز-اصفهان تخصیص داده شد

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران در تشریح دستاوردهای سفرهای اخیر معاون رییس جمهوری به این استان گفت: با توجه به اینکه دولت تاکید دارد تا خاتمه تیرماه 1400 این پروژه را به بهره برداری برساند در این سفر قرار بر این شد دولت 500 میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه تامین منابع کند.

حسن نوروزی ادامه داد: تکمیل این پروژه حدود هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که 600 میلیارد تومان آن باید از سوی سازمان برنامه و بودجه و 600 میلیارد تومان نیز توسط وزارت دفاع و نیروهای مسلح تامین شود.

وی اضافه کرد: این پروژه به صورت مشارکتی است که 50 درصد منابع آن از سوی وزارت دفاع و 50 درصد از سوی سازمان برنامه و بودجه به نیابت از دولت تامین می شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: 50 درصد سهم دولت حدود 600 میلیارد تومان است که معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر خود تعهد کردند 500 میلیارد تومان در نیمه اول سال جاری تامین کنند و در حال حاضر این تعهد تامین و تخصیص داده شده است.

نوروزی اضافه کرد: امیدوارم وزارت دفاع و نیروهای مسلح نیز بتواند سهم خود را تامین و پرداخت کند تا این پروژه مهم قبل از خاتمه دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.

تامین 140 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز بزرگراه دشت ارژن- قائمیه

وی ادامه داد: رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر هفته گذشته خود به استان فارس از پروژه بزرگراه دشت ارژن - قائمیه بازدید کرد، مراحل احداث 23 کیلومتر از این پروژه که در محدوده تنگ ابوالحیات قرار گرفته است با توجه به صعب العبور بودن جهت کار اجرایی بسیار سنگینی دارد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه در سال جاری حدود 140 میلیارد تومان منابع نیاز است که در این سفر، سازمان برنامه و بودجه متعهد شد به شرط اینکه پیمانکار خللی در اجرای کار به وجود نیاورد و قرارگاه خاتم الانبیاء که پیمانکار این پروژه است بتواند با جدیت کار را دنبال کند؛ دولت منابع را تامین و پرداخت می کند که امیدوارم این پروژه نیز تا خاتمه سال جاری به بهره برداری برسد.

تامین 50 میلیارد اعتبار برای تکمیل ورزشگاه 6 هزار نفری شیراز

نوروزی اضافه کرد: از دیگر پروژه های مهمی که در سفر معاون رییس جمهوری به استان فارس از آن بازدید شد، ورزشگاه 6 هزار نفری واقع در بزرگراه حسینی الهاشمی شیراز بود که تا به امروز بیش از 60 میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است.

وی ادامه داد: برای اینکه این پروژه به بهره برداری برسد حدود 50 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در سفر رییس سازمان برنامه بودجه مقرر شد 15 میلیارد تومان از سوی وزارت ورزش و جوانان، 20 میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه و 15 میلیارد تومان نیز از محل منابع سفر رهبر معظم انقلاب تامین شود که امیدواریم سال جاری شاهد افتتاح این پروژه باشیم.

نوبخت در حاشیه آیین کلنگ زنی 3500 واحد مسکن محرومان در شیراز پای حرف دل مردم منطقه نشست

وام بلاعوض 30 میلیونی به ساخت مسکن محرومان

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: از دیگر برنامه های سفر رییس سازمان برنامه بودجه، کلنگ زنی ساخت سه هزار و 500 واحد مسکن محرومان است که ساخت این تعداد واحد برای استان قابل توجه است و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این واحدهای را در روستای دودمان شیراز احداث می کند.

نوروزی اضافه کرد: برای هر واحد مسکونی 30 میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی سازمان برنامه و بودجه و 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود، تعهد ساخت این تعداد مسکن محرومان یکساله است که امیدواریم تا خاتمه عمر دولت تدبیر و امید این واحدهای مسکونی به بهره برداری برسد.

تامین اعتبار 50 درصد خط سه مترو شیراز

وی بیان نمود: کلنگ زنی خط سه مترو شیراز از دیگر برنامه های محمدباقر نوبخت در سفر به استان فارس بود، این خط 12 کیلومتر است و محدوده پل میرزای شیرازی تا ایستگاه راه آهن شیراز را شامل می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر احداث 9 کیلومتر از خط سه مترو شیراز در برنامه قرار گرفته است که قرار شد 50 درصد منابع ساخت این پروژه توسط دولت و 50 درصد توسط شهرداری شیراز پرداخت شود، این پروژه معادل 2 هزار و 300 میلیارد تومان منابع نیاز دارد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: مدت زمان اجرای این پروژه چهار تا پنج سال پیش بینی شده است و پروژه مهم و اثرگذاری در توسعه حمل و نقل شهری شیراز محسوب می شود.

اعتبار 10 میلیارد تومانی برای تکمیل باغ موزه دفاع مقدس فارس

نوروزی همچنین به بازدید رییس سازمان برنامه و بودجه از موزه دفاع مقدس استان فارس اشاره کرد و اضافه کرد: بخشی از این پروژه در این سفر افتتاح و برای تکمیل و طرح توسعه این پروژه مقرر شد 10 میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده شود.

اعتبار 86 میلیاردی برای توسعه پوشش دیجیتالی شبکه های تلویزیونی

وی ادامه داد: همچنین در جریان سفر معاون رییس جمهوری به شیراز تفاهم نامه ای بین سازمان صدا و سیما مرکز فارس و سازمان برنامه و بودجه برای توسعه زیرساخت های فنی و پوشش دیجیتالی شبکه های تلویزیونی و رادیویی منعقد شد که بر مبنای این تفاهم نامه 86 میلیارد تومان منابع به این پروژه تعلق می گیرد که 50 درصد این منابع از سوی سازمان برنامه و بودجه و 50 درصد از سوی سازمان صدا و سیما تامین می شود.

تامین جهیزیه 15 میلیون تومانی برای 2 هزار زوج جوان

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: همچنین در این سفر برای تامین جهیزیه 2 هزار زوج جوان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس مقرر شد به هر نفر 15 میلیون تومان و سرجمع 30 میلیارد تومان منابع از سوی سازمان برنامه و بودجه پرداخت شود.

تامین منابع مورد نیاز برای تکمیل پروژه های دانشگاه صنعتی شیراز

نوروزی اضافه کرد: افتتاح فاز اول دانشگاه صنعتی شیراز از دیگر برنامه های سفر معاون رییس جمهوری به شیراز بود که این دانشگاه از محل ردیف های ملی قانون بودجه تامین منابع می شود.

وی ادامه داد: در هفت سال تعدادی از دانشکده های این دانشگاه تامین در قالب طرح تامین فضاهای آموزشی دانشگاه صنعتی شیراز تامین منابع می شوند، با افتتاح فاز اول این دانشگاه از مهرماه یا بهمن ماه سال جاری بخشی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز در این مجموعه آموزش می بینند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: مصوبات سفر رییس سازمان برنامه و بودجه را با جدیت پیگیری خواهیم کرد تا اجرایی شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 574

به "خبرنگاران گره هایی که در سفر نوبخت به فارس گشوده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گره هایی که در سفر نوبخت به فارس گشوده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید