تمرکز و اولویت ما در مواقع بحرانی حفظ سرویس و خدمات ارتباطی است

به گزارش شهر وبلاگ، رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در آئین امضای تفاهم نامه با مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی گفت: تمرکز و اولویت ما در مواقع بحرانی حفظ سرویس و خدمات ارتباطی است

تمرکز و اولویت ما در مواقع بحرانی حفظ سرویس و خدمات ارتباطی است

دکتر یزدانیان در آئین امضای تفاهم نامه با مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید بر طیف گسترده همکاریها گفت: تمرکز و اولویت ما در مواقع بحرانی حفظ سرویس و خدمات ارتباطی است.

وی با اشاره به سابقه این پژوهشگاه به اسم مرکز تحقیقات مخابرات، به ارائه گزارش مختصری از اقدامات اجرا شده در حوزه تحقیق و توسعه و آینده پژوهی در پژوهشکده ها و مراکز موجود در پژوهشگاه پرداخت و زمینه های موجود همکاری را بیان نمود.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این نشست که با حضور رئیس مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی و معاونان این مرکز برگزار گردید، با تاکید بر حفظ خدمات ارتباطی در وزارت ارتباطات در مواقع بحران گفت: اولویت ما در مواقع بحرانی در وهله نخست حفظ خدمات ارتباطی مستقل از ماهیت فیزیکی تجهیزات و با استفاده از روش های جایگزین است.

وی در ادامه یکی از زمینه های همکاری را نظام های هشدار اسم کرد و گفت: به وسیله هوش مصنوعی می توان در زمینه شبکه سنسوری پیش هشدار اقدام کرد. بعلاوه از توانمندی موجود در حوزه ارتباطات هم می توان برای شبکه اطلاع رسانی هشدار سریع استفاده کرد.

یزدانیان بعلاوه یکی دیگر از زمینه های همکاری را استفاده از توانمندی موجود در پژوهشکده امنیت در مورد رصد رخدادهای امنیتی و اشتراک اطلاعات برشمرد و اضافه کرد: در پژوهشکده فناوری اطلاعات هم در زمینه ایجاد شبکه هوشمند اطفا حریق دستاوردهای خوبی به ویژه به اسم مورد مطالعاتی در جنگل های گلستان پیاده سازی شده است که می تواند به اسم زمینه همکاری مشترک مد نظر قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مرکز هوش مصنوعی هم با توجه به همکاری این مرکز با دانشگاه امیرکبیر در زمینه ابررایانه سیمرغ زیرساخت مناسبی برای تحلیل داده ها ایجاد نموده است که امکان خوبی در اختیار دو طرف برای بهره گیری از این توانمندی در تحلیل داده ها فراهم می نماید.

در این مراسم دکتر شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی هم با استقبال از پیشنهادات مطرح شده به وسیله دکتر یزدانیان، امکان همکاری در مورد سامانه های هشدار و پاسخ سریع در مواقع زلزله را بسیار مهم ارزیابی و با اشاره به وجود حجم عظیمی از داده های گردآوری شده در زمینه طیف شتاب در این مرکز از دهه 60 تا کنون تحلیل این داده ها با استفاده از مرکز هوش مصنوعی پژوهشگاه را از زمینه های مهم همکاری اسم کرد.

وی تهدیدات طبیعی از جمله زلزله، سیل و فرونشست را جز دغدغه های موجود در حفظ سرمایه های کشور دانست و گفت: قانون مدیریت بحران نگاه پیشگیرانه به این مبحث دارد و با توجه به پیشینه و ظرفیت های فاخر پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حوزه مقابله با مخاطرات و کاهش خطرپذیری و حفظ سازه های وزارت ارتباطات، امیدواریم بتوانیم در قالب تفاهم نامه شاهد اقدامات پیشگیرانه باشیم.

در انتها این نشست، سند تفاهم نامه همکاری های پژوهشی، آموزشی و اطلاعاتی دو طرف، به امضای دکتر یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و دکتر شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی رسید.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 مهر 1400 بروزرسانی: 19 مهر 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1695

به "تمرکز و اولویت ما در مواقع بحرانی حفظ سرویس و خدمات ارتباطی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرکز و اولویت ما در مواقع بحرانی حفظ سرویس و خدمات ارتباطی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید