تئاتر تجلی باور آدمیان برای پیروزی بر تنگناها است

به گزارش شهر وبلاگ، تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با شروع سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در پیامی به اهالی تئاتر و این رویداد، هنر تئاتر را عرصه ای برای تجلی باور آدمیان به منظور پیروزی بر تنگناها دانست.

تئاتر تجلی باور آدمیان برای پیروزی بر تنگناها است

به گزارش روابط عمومی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر همزمان با شروع این رویداد نوشت:

هنر تئاتر تجلی باور آدمیان برای پیروزی بر تنگناها و کوشش وجدآور نقش آفرینان نمایش به امید فائق آمدن بر تیرگی و تباهی است و قلم و عمل هنرمندان نمایشی به صحنه های اجرا جان می بخشد.

در تاریخ پرقدمت تئاتر شواهدی بسیار بر راهگشایی این هنر شریف در گذار فرهنگی و سازنده از تنگناها گواهی می دهند؛ چه سبب ساز این شرایط ها، رویدادهای طبیعی بوده باشد یا کنش های پیچیده انسانی، جوهره این کنش جمعی نمودی از پیروزی تاریخی انسان در گذر از ناامیدی به امید و از ایستایی به پویایی بوده و هست.

خیزش خلاق هنرمندان ایرانی، به عنوان نگاه بانان روحیه و نشاط مردمان این سرزمین، همیشه منادی بقای فرهنگی جامعه بوده و هیچ مانعی حیات اجتماعی این سرزمین هنرخیز را متوقف نکرده است.

در سال همه گیری ویروس کووید 19 و به رغم تمامی چالش های موجود برای تدارک نمایش ها، کنش جوشان و خلاق هنرمندان تئاتر سراسر ایران در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، نشانه ای روشن از راه گشایی فرهنگی این فرهیختگان در گشایش و آزمودن شیوه های تازه و عرصه های نوین ارتباط با مردم و مخاطبان این هنر گران قدر است.

تمایز ویژه این دوره از جشنواره با دوره های پیشین، قدر و منزلت هنرمندان تئاتر ایران را بیش از پیش آشکار می نماید و این رویداد خجسته فرصتی برای ارج نهادن به ایمان و آینده ای است که همه آحاد جامعه ایرانی و اسلامی، دوشادوش هم رقم خواهند زد. توفیق، رفیق راه کسانی باشد که این جشن را در فضای امیدزای بهمن ماه خاطره انگیز ایران زمین برگزار می نمایند.

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافر آستانه 11 تا 20 بهمن در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1091

به "تئاتر تجلی باور آدمیان برای پیروزی بر تنگناها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تئاتر تجلی باور آدمیان برای پیروزی بر تنگناها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید