تأخیر در اجرای پروژه کمربندی جنوبی پاکدشت موجب افزایش هزینه می شود

به گزارش شهر وبلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- استاندار تهران گفت: تأخیر در اجرای پروژه کمربندی جنوبی پاکدشت موجب نارضایتی مردم و افزایش هزینه هایی نظیر تملک اراضی تا ده ها برابر می شود.

تأخیر در اجرای پروژه کمربندی جنوبی پاکدشت موجب افزایش هزینه می شود

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از پاکدشت، محسن منصوری در جریان بازدید از فرایند اجرای کمربندی جنوبی پاکدشت، اظهار کرد: این پروژه ، یکی از مهمترین طرح های عمرانی شهرستان های شرق استان تهران است که تکمیل آن، بسیاری از مسائل موجود را رفع می کند.

وی گفت: تأخیر در اجرای این پروژه 35 کیلومتری که تا به امروز فقط 5 کیلومتر آن تکمیل شده، علاوه بر وارد کردن روزانه میلیون ها تومان خسارت، موجب نارضایتی مردم شده و هزینه هایی نظیر تملک اراضی را تا ده ها برابر افزایش می دهد.

وی گره اصلی تکمیل این پروژه را کمبود منابع و اعتبارات مالی گفت و افزود: بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، تکمیل کمربندی جنوبی پاکدشت به 4 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که 2 هزار میلیارد تومان آن مربوط به تملک اراضی و 2 هزار میلیارد تومان آن برای اجرای پروژه نیاز است.

منصوری شرح داد: بهترین و کوتاه ترین راه برای تکمیل این پروژه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است که این مهم اتفاق افتاده و توافق اولیه نیز اجرا شده است.

وی گفت: به دلیل تأخیر ایجاد شده در تکمیل این پروژه ، قوانین مربوط به تغییر کاربری اراضی کشاورزی تغییر کرده و امروز جهاد کشاورزی به صورت قانونی به موضوع ورود کرده که تلاش می شود این مشکل قانونی در دولت مطرح و رفع آن را پیگیری کنیم.

استاندار تهران از بخش خصوصی درخواست کرد، موضوع تملک 5 کیلومتر دیگر جهت کمربندی جنوبی پاکدشت را در دستورکار قرار داده و قرارگاه خاتم به عنوان پیمانکار پروژه، عملیات اجرایی آن را آغاز کند تا با استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه های اجرایی، این پروژه تکمیل شود.

وی ادامه داد: نمی توان برای تکمیل این پروژه قول زمانی به مردم داد ولی تلاش می شود تا با فراهم شدن شرایط، حداقل 10 کیلومتر اولیه این طرح تکمیل و به بهره برداری رسد.

انتهای پیام/ح.ابویسانی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 بهمن 1400 بروزرسانی: 5 بهمن 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1808

به "تأخیر در اجرای پروژه کمربندی جنوبی پاکدشت موجب افزایش هزینه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأخیر در اجرای پروژه کمربندی جنوبی پاکدشت موجب افزایش هزینه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید