بازگشت به عقب قیمت یورو و دلار

به گزارش شهر وبلاگ، خبرنگاران : قیمت دلار و یورو بازار متشکل به سمت عقب بازگشت و افزایش احساسی قیمت ها که در روز گذشته اتفاق افتاده بود خنثی شد، این کاهش قیمت با کاهش عرضه همراه بود و از پایین بودن تقاضا در سطوح قیمتی روز گذشته حکایت داشت.

بازگشت به عقب قیمت یورو و دلار

به گزارش خبرنگاران،قیمت متوسط دلار متشکل که در روز گذشته رشد قابل توجهی را به ثبت رسانده بود،به عقب بازگشت و حتی پایین تر از روز شنبه قرار گرفت. قیمت متوسط دلار بازار متشکل در معاملات روز دوشنبه نسبت به روز گذشته 731 تومان افت کرد و روی 23 هزار و 104 تومان قرار گرفت. نوسانات قیمتی بازار سنا محدودتر از بازار متشکل اما با آن هم جهت بود. دلار سنا 45 تومان افت کرد و روی 23 هزار و 404 تومان قرار گرفت.

روز گذشته قیمت دلار در بازار متشکل و بازار آزاد تحت تاثیر اخبار، نوسان شدیدی را به ثبت رساند، اما دلار سامانه سنا تحت تاثیر قرار نگرفت. علت این امر نیز تا حدی واضح است. عرضه دلار در سامانه سنا بر اساس خرید در فاصله سه روز پیش در بازار متشکل ارزی انجام می شد و فروشندگان مجاز به دریافت حداکثر یک درصد سود بودند. در نتیجه دلار سنا تحت تاثیر این تغییرات قرار نگرفت. در بازار آزاد نیز عصر امروز بخش قابل توجهی از رشد روز گذشته را پس گرفت و با ثبت افت 680 تومانی روی 23 هزار و 750 تومان قرار گرفت.

باعث شد که شکاف بین نرخ سنا و آزاد که روز گذشته به 4.2 درصد افزایش یافته بود (این اندازه شکاف از 26 فروردین بی سابقه بود) کاهش یابد و در حوالی 1.5 درصد قرار گیرد. کاهش قیمت ها در بازار متشکل احتمالا با ابزار عرضه صورت نگرفت. زیرا عرضه دلار تغییرات منفی را نسبت به روز گذشته به ثبت رساند و با افت 13 درصدی روز 6 میلیون و 255 هزار قرار گرفت.

روندهای مشابه در بازار یورو

روندهای قیمتی در بازار یورو نیز مانند دلار بود. متوسط متشکل نسبت به روز گذشته 550 تومان افت کرد و روی 27 هزار و 984 تومان قرار گرفت، اما یورو سنا که نوسان احساسی دیروز روی آن تاثیری نداشت 58 تومان افت کرد و روی 28 هزار و 258 تومان قرار گرفت. یورو بازار آزاد با افت 961 تومانی به زیر 30 هزار تومان بازگشت و روی 29 هزار و 116 تومان ایستاد و اندازه شکاف 6.2 درصدی روز گذشته، به 3 درصد کاهش یافت. علاوه بر این یورو نیز مانند دلار نیازی به افزایش عرضه برای کاهش قیمت نداشت و قیمت ها در حالی افت کرد که عرضه نسبت به روز گذشته 40 درصد پایین تر بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1428

به "بازگشت به عقب قیمت یورو و دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت به عقب قیمت یورو و دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید