استقبال ایتالیا و اسپانیا از تولیدات سنگی هنرمندان ایرانی خبرنگاران

به گزارش شهر وبلاگ، رییس شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره ملی طراحی سنگ ایران خاطرنشان کرد: سفارتخانه های ایتالیا و اسپانیا در تهران به عنوان حامیان معنوی نخستین جشنواره ساخته های سنگی کوچک مقیاس ابراز آمادگی کردند و این گامی برای بازیابی توانایی های کشور در بخش سنگ با ترکیب هنر و معماری محسوب می شود.

استقبال ایتالیا و اسپانیا از تولیدات سنگی هنرمندان ایرانی خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، فرهاد آزرمی روز یکشنبه در نشست خبری در ارتباط با این جشنواره در جمع خبرنگاران توضیح داد: برپایی این جشنواره فرصتی برای نگاه به سنگ فراتر از مصالح ساختمانی است و در واقع نگرشی متفاوت به سمت پایداری و ثبات با درهم آمیختگی معماری و هنر است.

وی افزود: حمایت معنوی کشور های یاد شده از برپایی این فستیوال به عنوان کشور هایی که در عرصه جهانی توانمندی خود را مطرح ساخته اند، فرصتی است تا هنرمندان ایرانی در عرصه بین المللی خود را معرفی کنند.

سنگ های طبیعی ایران از نظر جنس و رنگ بی نظیر است

براساس این گزارش مهدی فلاح دبیر این جشنواره هم گفت: مشخصه زمین شناسی کشورمان موجب شده تا سبب شکل گیری نادر سنگ های طبیعی از نظر جنس و رنگ شده که در جهان بی نظیر محسوب می شود.

آمار های پیشین غیر رسمی گویای آن است که ایران، چین، هند، ایتالیا و اسپانیا پنج کشور شاخص در زمینه استخراج سنگ های تزئینی و نما محسوب می شوند.

فلاح افزود: ایران امروز در اندیشه راهیابی هنرمندان توانمند خود در زمینه ساخته های سنگی است که در بازار های بین المللی خود را به اثبات برسانند و این امر با همپوشانی عوامل مختلف می تواند تحقق یابد.

ایران در اندیشه بازیابی جایگاه صادرکننده سنگ

دبیر جشنواره یاد شده خاطرنشان ساخت: ایران در زمینه صادرات سنگ تزئینی و نما امروز جایگاه اثرگذاری نداشته و باید با روش های مختلف این مهم بازیابی شود و تحقق این مهم امکانپذیر است.

براساس آمار های رسانه ای پیشتر اعلام شد: ارزش سالیانه صادرات سنگ ایران 350 تا 450 میلیون دلار است که سهم سنگ های فرآوری شده انتظارات را برآورده نمی سازد.

وزارت صنعت در دولت یازدهم اعلام کرده بود: ایران در صنعت سنگ در یک دوره پنج ساله باید به ارزش یک میلیارد دلار صادرات دستیابد، اما تا به امروز این موضوع، شکل اجرایی به خود نگرفته است.

فلاح ضرورت شناسایی بازار های جدید بین المللی برای سنگ ایران را مورد تاکید قرار داد و گفت: سازمان یونسکو و نمایشگاه رم به عنوان حامیان فستیوال مزبور در عرصه بین المللی محسوب می شوند، ضمن اینکه دانشگاه های داخل نیز از این رویداد حمایت های لازم را به عمل آورده اند.

بررسی تخصصی آثار توسط داوران ایرانی و خارجی

به گفته فلاح قرار است پنج داور قضاوت آثار را برعهده داشته باشند که سه نفر ایرانی، یک نفر داور ایتالیایی و دیگری اسپانیایی است.

وی جایزه رتبه نخست این جشنواره را 50 میلیون تومان، دوم 30 میلیون تومان و سوم را 20 میلیون تومان ذکر کرد و تا نفر بیستم نیز جوایز نقدی خواهند داشت.

فلاح پیش بینی کرد: آثار برجسته این فستیوال در نمایشگاه ایتالیا و نیز اسپانیا به معرض نمایش گذاشته شود.

این رویداد ملی با حضور و حمایت نخبگان، اساتید دانشگاهی، معادن و شرکت های تخصصی حوزه سنگ برگزار خواهد شد و علاوه بر ابعاد ملی، در چارچوب چشم انداز بین المللی آن و با هدف شناساندن ایده ها و طرح های خلاق و نیز معرفی انواع متنوع و بی نظیر سنگ های ایرانی به جهانیان، برگزار خواهد شد.

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1210

به "استقبال ایتالیا و اسپانیا از تولیدات سنگی هنرمندان ایرانی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال ایتالیا و اسپانیا از تولیدات سنگی هنرمندان ایرانی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید