12 واحد مسکونی در نسیم شهر به دلیل فرونشست زمین تخلیه شد

به گزارش شهر وبلاگ، سرپرست شهرداری نسیم شهر با اشاره به اینکه بی توجهی به قنات های خشک و مدفون دلیل فرونشست زمین در این منطقه شده گفت: 12 واحد مسکونی در نسیم شهر به دلیل فرونشست زمین تخلیه شده است.

12 واحد مسکونی در نسیم شهر به دلیل فرونشست زمین تخلیه شد

یوسف نصیری در مصاحبه با مهر، در مورد فرونشست زمین در یکی از محله های نسیم شهر اظها ر داشت: بی توجهی به قنات های خشک و مدفون نسیم شهر از دلایل فرونشست زمین در این منطقه است.

نصیری اضافه نمود: در پی این فرونشست که عمق آنها حدود 15 متر محاسبه شده است 12 واحد مسکونی در معرض بلعیده شدن به وسیله زمین قرار گرفته اند که همگی آنها فعلاً تخلیه شده اند.

وی گفت: این 12 واحد مسکونی در دهه 80 به وسیله چند سازنده با آگاهی از وجود قنات ساخته شده اند و اکنون به خاطر رطوبت های همین ساختمان ها این قنات دچار فرونشست شده است.

سرپرست شهرداری نسیم شهر با بیان اینکه تمامی انشعابات آنها قطع شده است، عنوا ن داشت: آنالیز های اولیه نشان می دهد فرونشست این قنات تا حیاط این چند ساختمان ادامه دارد؛ اگر مقدار فرونشست تا همین مقدار باشد با تزریق بتن مشکل را حل می کنیم در غیر این صورت ماجرا فرق می نماید.

نصیری درباره سرنوشت نهایی این 12 واحد مسکونی گفت: در نهایت قرار شد، کارشناسان استحکام این چند ساختمان را به همراه مقدار فرونشست این قنات آنالیز نمایند تا ما با توجه به نظرات کارشناسان تصمیم نهایی را اعلام نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1824

به "12 واحد مسکونی در نسیم شهر به دلیل فرونشست زمین تخلیه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 واحد مسکونی در نسیم شهر به دلیل فرونشست زمین تخلیه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید