کشفِ فسیلِ 26 میلیون ساله یک کرگدن

به گزارش شهر وبلاگ، سر این گونه بی شاخ - که فسیل آن در سال 2015 در نزدیکی روستای وانگجیاچوان پیدا شد - به ارتفاع 7 متری می رسید که بلندتر از یک زرافه است.

کشفِ فسیلِ 26 میلیون ساله یک کرگدن

بقایای یک گونه تازه از یک کرگدن عظیم در شمال غربی چین کشف شده که به گفته محققان زمانی یکی از عظیمترین پستانداران ساکن خشکی بوده است.

این گونه به نام پاراسراتریوم لینکشیانیز، که حدود 26.5 میلیون سال قبل می زیست، 21 تن وزن داشته که معادل چهار فیل عظیم آفریقایی است.

سر این گونه بی شاخ - که فسیل آن در سال 2015 در نزدیکی روستای وانگجیاچوان پیدا شد - به ارتفاع 7 متری می رسید که بلندتر از یک زرافه است.

یافته های تازه محصول آنالیز فسیل هایی است که در استان گانسو کشف شده است. جزییات این مطالعه در نشریه ارتباطات بیولوژی چاپ شده و دانشمندان می گویند که تحلیل فسیل ها به وجود گونه ای کاملا متفاوت از سایر کرگدن های عظیم اشاره دارد.

به گفته تیم محققان، به سرپرستی دکتر دِنگ تائو از موسسه فسیل شناسی مهره داران در پکن، برای نمونه یک جمجمه و آرواره کامل نشان می داد که این حیوان دارای یک سر کشیده و یک دماغ بلند با توانایی گرفتن مانند تاپیر های امروزی بوده است.

تیم دانشمندان بعلاوه دریافت که این گونه تازه ارتباط نزدیکی با کرگدن عظیمی دارد که زمانی در جایی که پاکستان کنونی است می زیست. این گونه ظاهرا در فاصله میان شمال غربی چین و شبه قاره هند و پاکستان حرکت می کرد، که می تواند به این معنی باشد که فلات تبت در آن موقع حاوی نواحی پست بوده است.

پروفسور دِنگ در اطلاعیه ای خبری نوشت: شرایط حاره ای به این کرگدن عظیم اجازه می داد به آسیای میانه در شمال بازگردد که نشانه آن است که منطقه تبت هنوز یک فلات مرتفع نبود.

آموزشگاه ما

آموزشگاه ما | آموزش باید برای همه در دسترس باشد

ورزش من و تو

ورزش من و تو | مجله خبری و ورزشی، اخبار ورزشی
منبع: فرادید
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1524

به "کشفِ فسیلِ 26 میلیون ساله یک کرگدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشفِ فسیلِ 26 میلیون ساله یک کرگدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید