چگونه تاریخچه فعالیت های خود را در گوگل ببینیم و حذف کنیم؟

به گزارش شهر وبلاگ، خبرنگاران زندگی در تاریخ 13 مرداد مطلبی درباره 5 موردی که نباید در گوگل به دلایل ذکر شده جستوجو کنیم منتشر کرد. برای بسیاری سولاتی از جمله چگونگی دسترسی همه فعالیت هایی که تا کنون در گوگل داشتیم و حذف بعضی موارد تاریخچه گوگل سوال شده بود. در ادامه ما به پاسخ همه جانبه این سوال می پردازیم.

چگونه تاریخچه فعالیت های خود را در گوگل ببینیم و حذف کنیم؟

1. آگاهی دهی به کاربران اینترنت: گوگل همه چیز را درباره شما می داند

در ابتدا بهتر است بدانید،گوگل با استفاده از نرم افزارهایی که در اختیار کاربران خود قرار می دهد اطلاعات دریافت می نماید. درباره اینکه الان شما کجا هستید و به کجا می روید (گوگل مَپ)، نیازهای شما در زمان های مختلف (سرچ گوگل)، محل زندگی و محل کار شما (دسترسی به لوکیشن و تخمین حداکثر اقامت شما در محل) و غیره. در واقع ممکن است گوگل یک سیستم پشتیبانی اطلاعات نیز داشته باشد؛ ولی می توانیم با شناسایی و حذف تاریچه و اطلاعات خود از گوگل، دسترسی به اطلاعات خود را سخت تر کنیم.

2. چطور فعالیت های خود را در گوگل ببینیم؟

ابتدا چک کنید که گوگل شما شخصی سازی (یعنی گوگل به واسطه جیمیل یا شماره تلفن شما را می تواند شناسایی کند) شده است یا خیر. اگر شخصی سازی کردید، کلمه ((Google My Activity)) را سرچ کنید. صفحه ای مانند عکس زیر برای شما باز می گردد.

صفحه را به پایین بیاورید تا گزینه ((internet history)) را مشاهده کنید. روی آن کلیک کنید. حالا شما می توانید هر فعالیت اینترنتی که به وسیله گوگل انجام دادید را مشاهده کنید.

3. چطور چشمِ گوگل را از خود برداریم؟

قدم اول: این اتفاق خوبی است که گوگل دیگر اطلاعات شما را ذخیره نکند. برای این فرآیند تنها کافی است به گزینه ((My Google Activity)) و سپس به ((Activity Controls)) بروید. مطابق شکل زیر گزینه ((Web & App Activity)) را خاموش کنید.

قدم دوم: سپس روی گزینه ((Pause)) کلیک کنید.

قدم سوم: برای اینکه دیگر گوگل از شما تاریخچه ای را ثبت نکند، بهتر است در آخر مطابق عکس زیر روی گزینه ((Delet Activity by)) کلیک کنید.

قدم چهارم: در آخر هم روی گزینه ((All time)) کلیک کنید. دیگر گوگل از فعالیت های شما در فضای اینترنتی خود، تاریخچه ای ثبت نمی نماید.

منبع: ریدرز دایجست

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1768

به "چگونه تاریخچه فعالیت های خود را در گوگل ببینیم و حذف کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه تاریخچه فعالیت های خود را در گوگل ببینیم و حذف کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید