هر گونه دست اندازی به قله شاهوار ممنوع است

به گزارش شهر وبلاگ، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین گزارش های منتشر گشته، هر گونه دست اندازی به قله شاهوار ممنوع است.

هر گونه دست اندازی به قله شاهوار ممنوع است

مرتضی نظری ضمن بیان اینکه قله شاهوار ثبت ملی شده، ابراز داشت: طبق قوانین و ضوابط ثبت آثار ملی هر گونه دست اندازی به این قله تأمین کننده منبع آبی پایدار شهرستان شاهرود، ممنوع است.

وی با بیان اینکه نامه ای از کمیسیون اصل 90 مجلس به اداره کل آمد و در آن دو پرسش مطرح شده بود، اضافه کرد: آیا فعالیت معدن بوکسیت تاش با ضوابط ملی شدن در تعارض است و دوم آنکه در ارتفاع زیر دو هزار متر اگر اقداماتی صورت گیرد پاسخ ضوابط شما چه خواهد بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی شاهرود ضمن بیان اینکه در پاسخ صراحتاً اعلام شد این اداره با دلایل فنی و تخصصی با هر گونه فعالیت معدنی در این قله کاملاً مخالف است، ابراز داشت: در صورت صدور مجوز اولین استعفا کننده خود من خواهم بود.

نظری در پرسش دیگری برای حفظ مجموعه باغ سراب ضمن بیان اینکه فرآیند ثبت باغ سراب بسیار پیچیده و با شکایت بنیاد مستضعفان همراه بود، توضیح داد: حکم به نفع آنها صادر و در تجدید نظر مجدد حکم برگشت که در نهایت این کش و قوس ها این باغ به ثبت رسید.

وی اضافه کرد: زمانی اثری ثبت شد، نامه ای از وزارت میراث و وزارت کشور به استانداری اعلام و سپس به دستگاه ها ابلاغ می گردد که باید مسئولیت حفظ این اثر ثبت شده را بپذیرند.

رئیس اداره میراث فرهنگی شاهرود بابیان اینکه به علت تخلفات شرکت قنوات، این شرکت مجبور شد راه آب را به حالت قبلی بازگرداند، ابراز داشت: تقریباً همه تعهدات خود را به انجام رسانده است.

نظری ضمن بیان اینکه در این باغ شرکت قنوات باید پمپ نصب کند، توضیح داد: در شرایط فعلی تا برج هفت هنوز آبی در درون لوله وجود ندارد نیاری به انجامش نیست اما به شدت می طلبد تا هفتگی به صورت تانکر آب رسانی انجام گردد.

وی اضافه کرد: نامه به فرمانداری، بنیاد مستضعفان و شرکت قنوات و شهرداری داده شد که هر گونه عواقب کم کاری بر عهده آنها خواهد بود و باید در این جریان جوابگو باشند.

منبع: همگردی
انتشار: 20 شهریور 1402 بروزرسانی: 20 شهریور 1402 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 2160

به "هر گونه دست اندازی به قله شاهوار ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر گونه دست اندازی به قله شاهوار ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید