ملی پوش ایران: مثل کارگر روزمزد با من برخورد کردند ، در اردوی تیم ملی لنگ می زدم اما...

به گزارش شهر وبلاگ، ستاره کشتی ایران می گوید پیش از این روزهای سختی را بعد از مصدومیتش سپری نموده است.

ملی پوش ایران: مثل کارگر روزمزد با من برخورد کردند ، در اردوی تیم ملی لنگ می زدم اما...

به گزارش خبرنگاران کامران قاسم پوردر مورد مبارزه فوق العاده ای که در فینال وزن 92 کیلوگرم مقابل جی دن کاکس آمریکایی داشت، گفت: پارسال هم با این حریف کشتی گرفته بودم و تا سال جاری روی کشتی اش زیاد کار کردیم. سال قبل یک جاهایی گیر داشتم که حداقل 3-4 ماه آخر اردو خیلی روی آنها تمرین کردیم. خود آقا پژمان (درستکار) این نکات را به من می گفت.

قاسم پور در مورد اینکه عده ای می گفتند بعد از شکست غالب ملی پوشان مقابل حریفان آمریکایی، وی با شیوه و بررسی خودش پیروز به شکست کاکس شده است، اعلام نمود: من نه آدم چابلوسی هستم و نه در این زمینه به بقیه کار دارم. من در مورد شرایط خودم و کشتی ام حرف می زنم. شرایط بدنی خودم هم خوب بود و دقیقا همان چیزی که قبلا کار کردم را روی تشک پیاده کردم. من راجع به خودم می توانم حرف بزنم. کاکس از چپ به راست می پرید و اقدام به زیرگیری می کرد، اما در کل 6 دقیقه، خصوصا در آن ثانیه های آخر زیرکتف می رفتم که چپ و راست نشوم، ما روی این خیلی کار نموده بودیم. کاکس چهار دست و پا می نشت و خاک نمی شد، در این خصوص هم علیرضا دبیر یک حرکت به من گفت که خیلی به کارم آمد.

وی با انتقاد از کسانی که عملکرد تیم ملی کشتی آزاد را در بلگراد زیر سوال می برند، گفت: چرا می گویند تیم نتیجه نگرفت؟ تیم ما با 9 کشتی گیر روی تشک رفت و 7 مدال گرفت، کجای این نتیجه می تواند بد باشد؟ ما دو طلا داشتیم. هیچ کسی هم کم کاری نکرد، یک سال هایی بود که ما در 10 وزن 4 رده سنی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان فقط یک طلا گرفتیم، یعنی در 40 وزن یک طلا ولی در همین جهانی بلگراد در 9 وزن 2 طلا گرفتیم، آیا این کارنامه بدی است؟ واقعا انتظار دارند 10 وزن مدال بگیرند؟ تا امروز شده که در 10 وزن جهانی ما مدال بگیریم؟ برگردیم به قبل تر، قبل از اسلو، چه زمانی مدال های بیشتری گرفتیم؟

قهرمان امیدهای جهان که سال 2018 تنها کشتی گیری در 4 رده سنی بود که مدال طلای جهانی گرفت با اشاره به آسیب دیدگی زانویش در آن برهه زمانی توضیح داد: من با رباط پاره بودم،ACL داخلی من پاره بود، کسی به من زنگ نمی زد که مرده ای یا زنده. مثل یک کارگر با من برخورد شد که کارشان که تمام شد، دیگر با من کاری نداشتند. هیچ کسی نپرسید چه کردی، پایت چه شد، کجا هستی. خدا پدر علیرضا دبیر را بیامرزد و مادرش را حفظ کند که وقتی آمد کارم را پیگیری کرد.

در اردو داشتم شَل می زدم، صدایم کرد و گفت پایت چه شده؟ تو باید مدال بگیری، چند سال پشت خط ماندی اما باید مدال هایت را بگیری. بعد زنگ زد به دکتر کیهانی و برایم نوبت گرفت و با ماشین فدراسیون من را آنجا فرستاد. نه تنها من، بلکه هر کسی از بچه ها آسیب می بیند او این کار را می نماید و خودش از دکتر کیهانی وقت گرفت و با ماشین فدراسیون بچه ها را آنجا می فرستد. علی دبیر من را جمع کرد، آن موقع کسی جواب من را نمی داد که بخواهم کار مصدومیتم را پیگیری کنم.

قاسم پور با اشاره به همه مربیانی که برایش زحمت کشیده اند، در مورد اینکه وقتی یک کشتی گیر نتیجه می گیرد خیلی ها در پی این هستند که این پیروزیت را به نام خود بزنند، گفت: هر کسی در یک مقطعی برای من زحمت کشیده، از مربی شهرم، استانم و حتی همه آنهایی که مقطعی در هر رده سنی بودند و برایم زحمت کشیدند، متشکرم، قدردان همه شان هستم ولی آن موقعی که آن اتفاقات رخ داد و آسیب دیدم هیچ کسی دور من نبود. موقعی که به مشکل خوردم کسی حمایتم نکرد. من اصلا به این کاری ندارم که پشت خط ماندم، از آسیب دیدگی ام می گویم. خدا نکند برای هیچ ورزشکاری این اتفاق بیافتد، چنان دورش خلوت می گردد که انگار در صحرا و برهوت گیر افتاده و آن وقت است که تو هیچ وقت دستی که دستت را گرفته فراموش نمی کنی. کسی که دست من را گرفت، خودش زجر کشیده ورزش بود که آمد و برایم دلسوزی کرد. من هیچ وقت یادم نمی رود که با ماشین فدراسیون من را برای فیزیوتراپی می فرستاد تا پایم خوب گردد.

دارنده 2 مدال طلای کشتی جهان در مورد اینکه کاکس بعد از شکست سال گذشته به او وعده انتقام داده بود، گفت: من یک اخلاقی دارم، اینکه اصلا به این حرف ها توجه نمی کنم، من فقط به خودم و کشتی ام فکر می کنم و همواره هم سعی کردم که برترینِ خودم باشم و کارم را پیش ببرم. اگر حریف از من بهتر و آماده تر باشد، می برد، هر کسی که زحمت بیشتری کشیده باشد، نتیجه می گیرد. من تحت تاثیر حرف ها قرار نمی گیرم. برای ثانیه به ثانیه کشتی با کاکس تمرین نموده بودم، شرایط بدنی ام هم خوب بود و آمادگی کامل داشتم هم از نظر بدنی و هم فنی، روی تشک همان ها را پیاده کردم.

قاسم پور درباره اینکه گفته می گردد او در جام جهانی آمریکا در 86 کیلوگرم کشتی خواهد گرفت، عنوان نمود: اصلا چنین حرفی مطرح نشده، من تمرکزم همچنان روی 92 کیلوگرم است و تا سال آینده هم در همین وزن کشتی خواهم گرفت. اول باید تمام تلاشم را انجام دهم و خدا هم کمکم کند که دوباره ملی پوش شوم و بعد در جهانی 2023 در همین 92 کیلو کشتی خواهم گرفت. بعد براساس شرایط تصمیم می گیرم.

این کشتی گیر جویباری در مورد اینکه تکرار طلا در بلگراد سخت تر بود و یا کسب اولین طلایش در اسلو؟، گفت: تکرارش یک جورهایی سخت تر بود. من خیلی خشنود بودم که توانستم آن مدال را تکرار کنم، وقتی مدال را تکرار می کنی درواقع خودت را اثبات نموده ای. به نظرم بار دوم سخت تر بود و من آن لحظه از این خشنود بودم.

وی که حریف آمریکایی را در فینال کاملا عاجز نموده بود، اضافه نمود: من معمولا به حریف و اینکه با چه کسی کشتی دارم اصلا فکر نمی کنم، روی خودم و کاری که باید انجام دهم زوم می کنم. اینکه بعد از مبارزه از خودم راضی باشم و برترین کاری که می توانم انجام دهم را در کشتی پیاده کنم. خداراشکر که بعد از مبارزه با کاکس، از خودم و نوع کشتی گرفتنم راضی بودم.

قهرمان وزن 92 کیلوگرم جهان با اشاره به واکنش پژمان درستکار بعد از بردش مقابل کاکس گفت: مثل یک پدر از پیروزی پسرش خشنود شد. او با همه ما همینطور برخورد می نماید. روز اول از شدت خستگی و فشار سرم زده بود و حالش بد شد. چند ماهی دور از خانواده همه تمرکزش روی مسابقات بود. آن لحظه که کشتی گیر قهرمان جهان می گردد برای مربی لحظه خیلی شیرینی است. تیم هم نتیجه خیلی خوبی گرفت، اینکه بعضی انتقاد می نمایند شاید برای این است که انتظار خیلی بالا رفته است. کسی که کارشناس ورزش و ورزشکار باشد می داند گرفتن 7 مدال در 9 وزن کار بزرگی است. به هرحال در کشتی برد و باخت هست، برنده و بازنده هست، اگر ما در بعضی کشتی ها باختیم، خیلی اتفاقات دست به دست هم می دهد که یکی می بازد. یک وقتی اشتباه فردی است، یک وقتی روز آدم نیست و بد می آوری. عوامل مختلفی در باخت تاثیر دارد. باخت همواره جزئی از ورزش است.

کامران قاسم پور در سرانجام در مورد اینکه قصد حضور در لیگ برتر را دارد یا نه، تاکید نمود: فعلا که چند روز استراحت خواهم کرد و بعد کم کم تمرین را آغاز می کنم. اگر شرایط مهیا باشد و با تیمی به تفاهم برسم در لیگ هم کشتی خواهم گرفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 مهر 1401 بروزرسانی: 5 مهر 1401 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 2015

به "ملی پوش ایران: مثل کارگر روزمزد با من برخورد کردند ، در اردوی تیم ملی لنگ می زدم اما..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوش ایران: مثل کارگر روزمزد با من برخورد کردند ، در اردوی تیم ملی لنگ می زدم اما..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید