شرط محیط زیست برای تولید موقت وانت نیسان چیست؟

به گزارش شهر وبلاگ، دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای تولید 30 هزار دستگاه وانت زامیاد را تشریح کرد.

شرط محیط زیست برای تولید موقت وانت نیسان چیست؟

به گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست، طی روزهای اخیر تعدادی از مشتریان و خریداران وانت از کارخانه زامیاد به دلیل تعویق در تحویل خودرو به آنها، مقابل این کارخانه تجمع کردند، البته کارخانه دلیل تأخیر در تحویل خودرو به مشتریانش را ندادن مجوزهای زیست محیطی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست می داند.

بهزاد اشجعی دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست در گفت وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست خبرگزاری تسنیم، تحویل ندادن خودرو به مشتریان از سوی کارخانه به دلیل نداشتن مجوزهای زیست محیطی را رد و اظهار کرد: ما در سازمان محیط زیست، مجوز تولید وانت های زامیاد را روز 17 آذر سال جاری صادر کرده ایم و مسئله ای از حیث تولید برای کارخانه وجود ندارد.

وی افزود: نکته ای که از سوی کارخانه مبنی بر تحویل ندادن خودرو به بهانه نداشتن مجوزهای زیست محیطی به خریداران مطرح شده، صحت ندارد، ظاهرا کارخانه در جهت فروش و تحویل محصول به خریداران سنگ اندازی می کند، اما این موضوع ارتباطی به سازمان محیط زیست ندارد.

دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست شرح داد: از نظر محیط زیست، منعی برای تولید خودروهای وانت زامیاد به مشتریان وجود ندارد.

اشجعی در عین حال، تولید وانت های زامیا را مشروط گفت و گفت: تولید و شماره گذاری خودروی وانت زامیاد به دلیل نداشتن تأییدیه های استاندارد زیست محیطی یورو 5 باید متوقف شود و ما نیز این موضوع را به مسئولان کارخانه اظهار داشته ایم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تولید خودروها در سال جاری با استاندارد یورو 5 اجباری شده بود، کارخانه نتوانسته بود در تولید این محصول، تأییدیه های استاندارد یورو 5 را دریافت کند، بنابراین در این مدت، کشمکش هایی با سازمان محیط زیست داشتند که در نهایت تعهد دادند سال جاری وانت زامیاد را به دلیل نداشتن استانداردهای یورو 5 از رده خارج کنند و تولید آن متوقف شود.

دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: در راستای این تعهد، به تعدادی از محصولات شان که از قبل باقی مانده بود، اجازه تولید و شماره گذاری دادیم، که در روز 17 آذر سال جاری برای حدود 30 هزار دستگاه باقی مانده از وانت ها، مجوز تولید صادر کردیم تا این کارخانه بتواند به تعهداتش در قِبال مشتریان عمل کند.

اشجعی در سرانجام اظهار داشت: بنابراین ما در محیط زیست مسئله ای برای تولید و شماره گذاری این 30 هزار دستگاه وانت نداریم، به هر حال کارخانه باید پاسخ گوی مشتریانش درباره علت تحویل ندادن محصولاتش باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 986

به "شرط محیط زیست برای تولید موقت وانت نیسان چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط محیط زیست برای تولید موقت وانت نیسان چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید