روایت متفاوت دوست رومینا از ماجرای قتل

به گزارش شهر وبلاگ، حالا بیشتر از یک هفته از قتل رومینا اشرفی به دست پدرش می گدرد. قتلی که با عنوان قتل های ناموسی از آن نام برده می شود، اما شاید عنوان درست تر برای آن این باشد که با نوعی از قتل های خانوادگی روبرو هستیم که می توان آن را زن کشی نامید.

روایت متفاوت دوست رومینا از ماجرای قتل

واکنش ها به این خبر از همان ابتدا بسیار بود. سم کم رومینا که هنوز 14 ساله نبود، فرایند وقوع ماجرا و بیش از آن موضوع قتل به دست پدر موارد بسیار دیگری را نیز به فرایند اطلاع رسانی افزود.

اعلامیه ترحیم رومینا اشرفی یکی دیگر از مواردی بود که به حاشیه های این قتل خانوادگی افزود. در حالی نام پدر و همه وابستگان مرد این مقتول نوجوان در اعلامیه وجود داشت که هیچ نام و صدایی از مادر شنیده نمی شد. مادری که حداقل تا 5 روز پس از قتل نیز نام و صدایش وجود نداشت.

در مدتی که رعنا دشتی، مادر رومینا سکوت کرده بود و بسیاری منتظر صحبت های تنها زن آن خانه بودند روایت های متناقضی به گوش می رسید که به شایعات دامن می زد.

خبرنگار فراز با حضور در محله ای که رومینا روزگاری در آن رفت وآمد داشت، به مصاحبه با دوست وی پرداخته است. تا به این ترتیب شاید بتوان به زاویه دیگری از زندگی رومینا دست یافت. این که چطور رومینا دختری از روستایی آرام و کوچک با اهالی که به مصلحت جویی و آرامش شهره هستند ناگهان خبر قتل فجیعش توسط پد، ملی می شود و حتی در نهایت یونیسف را نیز به واکنش وا می دارد، شاید برای بسیاری عجیب بود. برای درک بهتر آن چه در آن جامعه رخ داده و در نهایت چرا پدری باید دست به قتل تنها دخترش بزند و چرا رومینا باید فرار از خانه را به بودن در آن ترجیح دهد از جمله سوالاتی بود که تنها با حضور و مصاحبه با خانواده و دوستان شاید می توانستیم به پاسخ هایی برای آن برسیم.

مونا محمدی از دوستان رومینا، نوجوان 14 ساله است که به گفته مادرش از کودکی با آن ها رابطه خانوادگی داشته اند. او در مصاحبه با فراز از گفت وگوی کوتاهی که با رومینا داشته است می گوید. گفت وگویی که هنگام بازگشت از مدرسه یا یکدیگر داشته اند و شاید در آن زمان هیچ یک گمان نمی کردند که روزی سر رومینا را بر باد دهد.

رومینا گفت بهمن تهدیدش می کند

مونا می گوید در تاریخ 5 اردیبهشت با تماس مدیر مدرسه برای کاری با رومینا به مدرسه رفتیم. در راستا بهمن خاوری، کسی که حالا به عنوان یکی از متهمین و عوامل قتل رومینا در بازداشت به سر می برد، سوار بر موتور جلوی مدرسه پرسه می زد. او می گوید وقتی از رومینا پرسیدم که آن پسر اینجا چه می کند در جواب گفت: چیزی به تو می گویم، اما به پدرم هرگز نگو!

او در ادامه با لحن بچگانه ای می گوید: رومینا به من گفت که در اینستاگرام در لایوی شرکت کرده و در آن زمان بهمن همه آن لایو را ضبط کرده است و حالا با آن مرا تهدید می کند. بر اساس اظهارات مونا، رومینا حتی هنگامی که با بهمن صحبت می کرد از جانب وی تهدید می شده است.

بر اساس مکالمه ای که میان خبرنگار فراز با مونا اجرا شده است، او با شنیدن تهدید شدن رومینا توسط بهمن علت این که چرا به پدرش نمی گوید را جویا شده و رومینا در جواب گفته است: اگر پدرم بشنود خیلی عصبانی خواهد شد و من را می کشد!

مونا که در زمان مرگ دوستش با تماسی خود را به خانه او می رساند، و آخرین دیدارشان وقتی است که پیکر بی جانش را به امبولانس انتقال می دهند در مورد روابط رومینا با پدرش می گوید: رابطه او با پدرش خوب بود. دوستش داشت، اما رومینا می گفت که خیلی از پدرش می ترسد.

در ادامه مادر مونا محمدی نیز در حالی که مدام می گوید رومینا را تهدید کردند، رومینا را با تهدید بردند حرف های دخترش را تصدیق می کند و ادامه می دهد ما از گذشته خانواده رومینا را می شناختیم. پدر رومینا همچین مردی نبود، مادرش این چنین نبود. اصلا اینطور خانواده ای نبودند. او در تعریف و تمجید از رومینا نیز می گوید: رومینا هم اصلا دختری نبود که عاشق پسری بشود!

روایت مونا به عنوان دوست رومینا به ابعاد عجیب ماجرا اضافه می کند و با سخنان بهمن به عنوان پسری 29 ساله که با دختری 15 سال کوچک تر وارد رابطه شده است در تناقض جدی است، اما نمی توان به راحتی از کنار سخنانش گذشت. با نگاهی به گفته های مونا، شاید بتوان گفت: صحبت های او صادقانه ترین روایت از زندگی کوتاه رومیناست و رنگ و بوی صحبت های آدم های دیگر دخیل در پفراینده را چندان ندارد.

به نظر می رسد همچنان موارد بسیاری در پفراینده رومینا وجود دارد که ابعاد ماجرا را می تواند عجیب تر نشان دهد. رومینا 14 ساله اکنون در حالی در خانه ابدیش خفته است که شاید تنها کسی بود که می توانست تمام حقیقت را آشکار کند. حقیقتی که به نظر می رسد حالا چنان پازلی است که قطعات آن به سختی باید در کنار هم قرار بگیرد.

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.
منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 349

به "روایت متفاوت دوست رومینا از ماجرای قتل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت متفاوت دوست رومینا از ماجرای قتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید