در مصاحبه کاری چه بگوییم؟

به گزارش شهر وبلاگ، از این پرسش ها در مصاحبه کاری استفاده کنید

اگر شما به عنوان کسی که در پی شغل است، در طول مصاحبه سوالاتی را بپرسید این طور به نظر می رسد که در حال سبک و سنگین کردن پیشنهاد و مقایسه با پیشنهاد های دیگر هستید (حال چه پیشنهاد دیگری داشته باشید و چه نداشته باشید) با این رویکرد در موقعیت بهتری خواهید بود که بفهمید آیا این کار مناسب شما هست و اینکه چگونه می توانید در آن شرکت پیروز تر شوید.

در مصاحبه کاری چه بگوییم؟

به یاد داشته باشید که در چنین موقعیت هایی قدرت با مخاطب است بنابراین شما می توانید اظهارات خود را با پرسیدن سوالات عمیق و خردمندانه به اتمام برسانید که نه تنها مصاحبه گر را به فکر وا می دارد، بلکه به جواب هایی که در انتخاب خود به آن نیاز دارید می رسید که آیا این کار را قبول کنید یا نه.

اینجا ما پنج سوالی که بهتر است پرسیده شود را ذکر می کنیم. با خبرنگاران همراه باشید:

  • چگونه شرکت به پیشرفت من کمک می رساند؟

مسلما شما فقط در پی این نیستید که از قابلیت هایتان استفاده کنید؛ شما می خواهید آنها را تقویت کنید و چیز های تازه یاد بگیرید مطمئن شوید قبل از آنکه کار را قبول کنید یک راستا و سیستم پشتیبانی برای تحقق این مساله در شرکت وجود دارد. این مساله می تواند از یک نظام پشتیبانی افزایش قابلیت های کارکنان نشأت بگیرد یا اینکه با شکل های دیگری از پشتیبانی دیگر مانند طرح های مشاوره حرفه ای و شغلی. پرسیدن این سوال به مصاحبه کننده نشان داده که شما علاقه مند به پیشرفت فردی و رشد، پا به پای شرکت هستید.

  • آیا امکان دارد، کمی در رابطه با گروهی که من با آنها کار می کنم، بگویید؟

این یک سوال عالی برای خطاب قرار دادن شرکت است بدون اینکه صریح در رابطه با فرهنگ آن شرکت بپرسید. امکان دارد شما با این سوال به جواب متفاوتی از آنچه در بیانیه ماموریت شرکت یا سایت نوشته شده است برسید. این سوال کمک می کند بدانید چقدر احساس نزدیکی با شرکت می کنید و از نظر روانی یک سوال فوق العاده است، چراکه فرض این سوال بر آن است که شما این کار را به دست می آورید.

  • به نظر شما کدام یک از مهارت های من در جایگاهی که می خواهم مشغول شوم چالشی تر است؟

شغلی را می خواهید که قابلیت های کلیدی شما را تقویت کند. پاسخ به این سوال به شما کمک کرده بفهمید که آیا شرکت می خواهد شما را به خاطر ویژگی های کلیدی که دارای آن هستید و می خواهید تقویت کنید به کار بگیرد یا مهارت هایی که شما آن را کم اهمیت تر فرض می کنید. همچنین شما متوجه خواهید شد چقدر چالش هایی که آنها برای این موقعیت شغلی در نظر گرفته اند با آنچه شما انتظار داشتید، هماهنگی دارد.

  • آیا شما در توانایی های من نکته ای می بینید که نیاز به تقویت داشته باشد؟

این یک سوال شجاعانه و توفانی است. هرکسی آنقدر با اعتماد به نفس نیست که چنین سوالی را مطرح کند. این سوال شما را در جایگاهی متفاوت در رقابت با سایرین قرار می دهد. برای مصاحبه گر شما یک فرد روشن فکر تلقی شده و نشان می دهد شما مقید به پرکردن خلأ ها و کاستی های خود هستید. برای شما بدترین اتفاق ممکن آن است که خلأهایی در توانایی های شما وجود دارد و شما را از رسیدن و گرفتن کار باز می دارد. اما این سوالی بسیار با ارزش است که برای مصاحبه بعدی شما بسیار مفید است. در بهترین حالت هم مصاحبه گر جوابی ندارد و با کمال شادمانی برای تصدی آن شغل انتخاب می شوید.

  • معیار و تعریف شما از موفقیت شغلی در این شرکت چیست؟

این سوال یک راه خوب برای نشان دادن آن است که شما در پی موفقیت هستید (نه فقط کارمندی که سر ساعت بیاید و برود) همچنین این سوال به شما اطلاعات ارزشمندی در مورد انتظارات از موفقیت شغلی شما و فرهنگ شرکت ارائه خواهد داد.

برخی از مصاحبه شوندگان از این بخش از مصاحبه با طرح سوالاتی در مورد دستمزد، کارانه، ساعت تعطیلی و ساعت کاری و… سرسری عبور می کنند، اما این فرصتی استثنایی برای مصاحبه شونده است برای گرفتن اطلاعاتی که نیاز دارید بدانید که برای آن کار مناسب هستید یا نه و همچنین نشان می دهد که شما تافته ای جدا بافته اید و نه فقط یک رزومه در خروارها رزومه دیگر.

البته مجبور نیستید که تا خاتمه مصاحبه منتظر بمانید تا این سوالات را بپرسید. در حقیقت خیلی بهتر (و البته طبیعی تر) است اگر شما این سوالات را در طول مصاحبه مطرح کنید.

منبع: الی گشت
انتشار: 23 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1401 گردآورنده: shahreweblog.ir شناسه مطلب: 1912

به "در مصاحبه کاری چه بگوییم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مصاحبه کاری چه بگوییم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید